0

توهین به خانه خدا و مقدسات مسلمانان

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 12174
محل سکونت : اصفهان

توهین به خانه خدا و مقدسات مسلمانان

توهین به خانه خدا و مقدسات مسلمانان در بازی رایانه‌ای فورتنایت

الازهر نسبت به بازی رایانه‌ای فورتنایت که به خشونت و نفرت‌پراکنی دعوت و به خانه خدا توهین کرده است، هشدار داد.
توهین به خانه خدا و مقدسات مسلمانان در بازی رایانه‌ای فورتنایت
 
 
 

به گزارش «شیعه نیوز»، مرکز جهانی فتوای آنلاین الازهر نسبت به بازی رایانه‌ای فورتنایت (Fortnite) هشدار داد و گفت که این بازی علاوه بر اینکه می‌تواند آسیب‌های بدنی و روانی برای فرزندان به بار آورد، در آن به ساحت مقدس کعبه توهین شده است.

این مرکز اعلام کرد: در بین بازی‌های رایانه‌ای به طور خاص این بازی فورتنایت موجب تکرار حوادث مربوط به نفرت‌پراکنی، قتل، خشونت و خودکشی شده است.

مرکز الازهر تأکید کرد که بخشی از این بازی شامل تخریب خانه کعبه برای دستیابی به امتیازات درون بازی است در حالی که این امر مستقیماً بر عقیده فرزندان مسلمانان تأثیر منفی می‌گذارد.

الازهر رسما بازی رایانه‌ای فورتنایت را حرام اعلام کرد

الازهر روز دوشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که بازی‌های رایانه‌ای که دعوت به خشونت می‌کنند و به عقاید دین اسلام ضربه می‌زنند، حرام هستند.
توهین به خانه خدا و مقدسات مسلمانان
 
 

به گزارش «شیعه نیوز»، مرکز جهانی فتوای آنلاین الازهر، روز دوشنبه با صدور بیانیه‌ای حرام بودن بازی‌هایی را که دعوت به خشونت کرده و موحب مخدوش شدن عقاید دینی می‌شود، حرام اعلام کرد.

بیانیه الازهر پس از آن صادر شد که در شبکه‌های اجتماعی طی روزهای اخیر جنجال گسترده‌ای بر سر بازی رایانه‌ای فورتنایت به وجود آمده است، چون در صحنه‌هایی از این بازی تحریک به خشونت و نفرت‌پراکنی علیه مسلمانان می‌شود و همچنین در آن با توهین به ساحت مقدس کعبه معظمه، برای امتیازگیری باید خانه خدا را تخریب کرد.

مرکز جهانی فتوای الازهر تأکید کرد: پیش از این درباره بازی‌های رایانه‌ای که با ربودن ذهن جوانان، آنها را از وظیفه اصلی خود در تحصیل علم مفید یا کار دور می‌کند و آنها را در دنیای مجازی به دور از واقعیت‌ها حبس می‌کند و موجب بروز رفتارهای خشونت‌آمیز و نفرت‌پراکنی یا آزار رساندن به خود و دیگران می‌شود، هشدار داده بودیم.

این مرکز همچنین تصریح کرد بازی رایانه‌ای فورتنایت با مبهم و تاریک کردن مفاهیم در نزد فرزندان ما و دعوت به خشونت، قتل و خود‌کشی و همچنین تخریب خانه خدا به طور مستقیم بر عقیده فرزندان ما تأثیر منفی می‌گذارد و موجب می‌شود که ارزش مقدسات اسلامی برای آنها دست کم گرفته شود، از جمله خانه خدا که هر روز به سمت آن نماز می‌گزارند و در حج آن را طواف می‌کنند و محل خیر و برکت است و نخستین خانه‌ای است که روی زمین بنا شده است.

مرکز جهانی الازهر بر حرام بودن همه بازی‌های رایانه‌ای که دعوت به خشونت می‌کند یا شامل باورهایی اشتباه است که موجب مخدوش شدن اعتبار دین می‌شود، تأکید کرد.
انتهای پیام

 
منبع: خبرگزاری قرآنی

 

چهارشنبه 16 تیر 1400  8:20 AM
تشکرات از این پست
ravabet_rasekhoon
دسترسی سریع به انجمن ها