0

باید شکم سیر باشد تا از هنر لذت ببریم

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 24575
محل سکونت : اصفهان

باید شکم سیر باشد تا از هنر لذت ببریم

سیروس ابراهیم زاده:

باید شکم سیر باشد تا از هنر لذت ببریم/موقتا از بازیگری خداحافظی می کنم

سیروس ابراهیم‌زاده؛ بازیگر پیشکسوت تئاتر، تلویزیون و سینمای ایران در روزنامه ایران نوشت: «به‌دلیل شیوع بیماری کرونا و همچنین به‌خاطر عروسی پسرم که به سفر رفتیم و راه‌ها به‌خاطر اپیدمی کرونا بسته شده بود، ارتباط من هم با سایر همکاران و دوستان هنری‌ام قطع شد. مایلم کاری اگر باشد انجام دهم اما در این شرایط کرونا صلاح نمی‌دانم که به عرصه بازیگری بازگردم.

به گزارش روی خط رسانه برنا؛ اکنون حدود یک سال و نیم است که به کار نوشتن روی آورده‌ام و یکی از آثارم هم آماده انتشار است. در این روزها بیشتر با کتاب سر و کار دارم تا با دوربین و جمعیت تئاتر.

اتفاق پاندمی کرونا بی‌آنکه خودمان متوجه باشیم زندگی‌ها را زیر و رو کرده است. حتی طرز تفکر، مهارت‌ها و شیوه زندگی مردم را تغییر داده البته این موضوع در سنین مختلف تأثیرات متفاوتی دارد.

معتقدم باید متوجه شد و مشکلات این بحران را به گردن گرفت و باید قبول کرد که اوضاع جامعه به خاطر این بیماری دگرگون شده است.

وقتی به تهران آمدم متوجه شدم دو چیز مردم ایران را بشدت آزار می‌دهد؛ یکی بیماری کرونا است و دیگری کمبود امکانات معالجه و کُند بودن واکسیناسیون همگانی. می‌دانم کار بسیار سختی است اما باید زودتر شروع می‌شد. دومین مسأله آزاردهنده گرانی است. باید شکم سیر باشد تا از تلویزیون و تئاتر لذت ببریم و کتاب شعر بخوانیم.

 

من زمانی می‌توانم تولید هنر کنم که موقعیت خرید آثار هنری برای مصرف کننده هم وجود داشته باشد. بنده با حسن نیت این واقعیت تلخ را می‌گویم. همه ما عاشق وطن هستیم و جان فدایش می‌کنیم بنابراین باید این مسائل را حل کرد، تا وطن آباد بماند.

سه شنبه 15 تیر 1400  3:59 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها