0

معرفی نرم افزار کنترل موجودی و مدیریت انبار

 
hnoviniha
hnoviniha
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1400 
تعداد پست ها : 23
محل سکونت : تهران

معرفی نرم افزار کنترل موجودی و مدیریت انبار

نرم افزار کنترل موجودی هوشمند نوین، عنوان یک سیستم کارآمد و موثر برای مدیریت انبار است که می‌تواند کلیه فرایندهای انبار را کنترل کند و جریان مواد و هم‌چنین منابع موجود در آن را تحت مدیریت خود در آورد. نرم افزار حسابداری انبار که توسط هوشمند نوین طراحی شده است می‌تواند به کنترل و مدیریت کالاهای ورودی و خروجی در یک سازمان و یا شرکت بپردازد. این سیستم نرم افزاری را می‌توان شاخه‌ای از نرم افزار حسابداری و صنعتی به شمار آورد. این سیستم یک سیستم نرم افزاری برای ردیابی سطوح موجودی در یک انبار و سفارشات و توزیع بهینه کالاها است که برای عمده فروشی و خرده فروشی، دارای کاربرد است.

کنترل موجودی انبار چیست؟

همان‌طور که می‌دانیم سرمایه اصلی یک شرکت، اعم از شرکت تولیدی، بازرگانی و یا کارخانه‌ها و… کالاهای آن واحد تولیدی و یا شرکت است.در حقیقت اجناس و موجودی‌های انبار، لازم است حتما تحت نظر و مراقبت یک انبار دار کارآمد قرار بگیرد، چرا که در واقع اجناس و کالاها، یکی از مهم‌ترین عوامل ایجاد کننده هزینه‌های یک شرکت هستند و باید طوری از آن‌ها مراقبت شود که دسترسی به آن‌ها در هنگام نیاز، راحت باشد. بنابراین با استفاده از سیستم کنترل موجودی هوشمند نوین صاحبان کسب و کارهای مختلف می‌توانند، این فرایند را تسهیل نمایند.

نرم افزار حسابداری انبار

به طور کلی و بر خلاف آنچه که عموم مردم تصور می‌کنند لازم است بدانید که حسابداری یک انبار، با میزان و مبلغ فروش کالا و فاکتور فروش و… ارتباطی ندارد. بنابر این عامل می‌توان گفت در صورت نبودن یک سیستم نرم افزاری حسابداری انبار، صاحبان کسب و کارها به سود و زیان دقیق جریان خرید و فروش کالا در طی یک سال، دسترسی نخواهند داشت.

شرکت هوشمند نوین سیستم کنترل موجودی طراحی نموده، به نحوی که می‌تواند تمامی این قواعد را در بر بگیرد و از این لحاظ، از صاحبان کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی و صنعتی و… پشتیبانی نماید. از طرف دیگر و همان‌طور که می‌دانیم کنترل اطلاعات مربوط به ورود و خروج کالاهای مختلف از انبار و هم‌چنین داشتن اطلاعات کافی و درست از موقعیت‌های مکانی و میزان و مقدار کالاها و اجناس در یک انبار، بسیار مهم است.

لازم به ذکر است که نگهداری بیش از حد مورد نیاز مواد و کالاها در انبار و هم‌چنین کم‌تر از این میزان نیز هزینه و خسارت‌هایی را به سازمان مورد نظر وارد می‌کند و بار سنگین مالی را در پی دارد. بنابراین با استفاده از نرم افزار کنترل موجودی و انبار هوشمند نوین می‌توانید علاوه بر ثبت کالاهای ورودی و خروجی، شماره سریال‌های کالاها و اجناس را نیز تحت کنترل خود در بیاورید و به اطلاعات موجودی کالاها در انبار سازمان خود به صورتی کاملا یکپارچه و دقیق دسترسی داشته باشید.

بخشی از ویژگی‌های نرم افزار حسابداری انبار هوشمند نوین

با استفاده از این سیستم، صاحبان کسب و کارهای تولیدی، بازرگانی، صنعتی و… می‌توانند بر کلیه خریدهای واحد خود تمرکز داشته باشند. از طرف دیگر می‌توانند مواد و ملزومات کارخانه و یا واحد تولیدی خود را به صورتی کاملا مقرون به صرفه به مصرف برسانند. هم‌چنین با به کارگیری این نرم افزار، صاحبان اینگونه مشاغل می‌توانند مواد و ملزومات کارخانه و شرکت خود را به نحوی دقیق و به درستی، انبار کنند. از طرف دیگر و با بهره گیری از سیستم نرم افزار انبارداری هوشمند نوین، صاحبان این مشاغل می‌توانند حداقل و حداکثر موجودی انبارهای خود را به نحو دقیق تعیین نمایند و از این میزان تجاوز نکنند و آن را کاهش نیز ندهند.

نرم افزار کنترل موجودی پیشرفته هوشمند نوین

در سال‌های گذشته، انبارها با روش‌های سنتی، مدیریت می‌شدند، بنابراین دارای اشکالات عمده‌ای نیز بودند. روش‌های سنتی انبارداری، امکان پشتیبانی از انواع بارکد خوان و یا ثبت اسناد با بارکد خوان را نداشتند. بنابراین و با استفاده از روش‌های انبارداری سنتی، امکاناتی از قبیل صورت گردش کالا در انبار و انبار گردانی اتوماتیک، کنترل موجودی انبار با اکسل و سایر نرم افزارها وجود نداشت. از طرف دیگر این سیستم‌ها دارای امکاناتی از جمله امکان تعیین سطح دسترسی کاربران و ثبت داده‌های بالا در زمینه ورود و خروج نیز نبودند.

نرم افزار موجودی انبار هوشمند نوین

این در حالی است که در روش‌های مدرن و پیشرفته انبارداری، می‌توان با کنترل موجودی‌های انبار و یکپارچه شدن اطلاعات، یک انبار پیچیده و بزرگ را مدیریت نمود. برنامه کنترل موجودی هوشمند نوین هم‌چنین با از بین بردن فواصل موجود بین انبارها و دفاتر مجموعه‌های تولیدی و صنعتی، امکان کنترل و مدیریت موجودی‌ها را به صورت آنلاین نیز فراهم می‌کند. در این سیستم نرم افزاری، هم‌چنین امکان تعریف تمام کالاها وجود دارد. صدور حواله‌های مختلف و ارتباط یکپارچه نرم افزار با زیر سیستم‌های آن از جمله حسابداری و خرید و فروش، کنترل کالاها و اجناس به صورت تعدادی و یا ریالی، گروه بندی کالاها، اتصال سخت افزارهای کاربردی به نرم افزار و… نیز بخش دیگری از قابلیت‌ها و ویژگی‌های نرم افزار حسابداری انبار هوشمند نوین است که از این طریق می‌تواند به مدیریت موجودی‌های انبار کمک کند.

سخن آخر
نرم افزار کنترل موجودی هوشمند نوین با توجه به ویژگی‌هایی که دارد می‌تواند به مدیریت انبار و حفظ و نگهداری موجودی‌های آن کمک کند. این نرم افزار دارای این قابلیت است که برای هر یک از محصولات موجود در انبار، به ارائه تعریف فرمول تولید بپردازد و هم‌چنین مواد اولیه و میزان به کار رفته در هر واحد از محصول مورد نظر را نیز تعریف و مشخص کند. از طریق استفاده از این نرم افزار، امکان معرفی انبار مواد اولیه و هم‌چنین امکان معرفی انبار محصول برای فرمول تولید هر یک از این کالاها نیز فراهم خواهد شد. از این طریق صاحبان کسب و کارهای مختلف می‌توانند به محاسبه و ثبت قیمت مواد اولیه در هنگام ثبت رسید تولید نیز اقدام نمایند. شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره نرم افزارهای حسابداری هوشمندنوین به قسمت بلاگ مراجعه نمایید.

منبع:

https://www.hnovin.com/inventory-control-and-warehouse-software/

شنبه 5 تیر 1400  12:45 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها