0

سفره مردم خط قرمز آیت‌الله رئیسی است

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 25047
محل سکونت : اصفهان

سفره مردم خط قرمز آیت‌الله رئیسی است

مشاور آیت‌الله رئیسی:

سفره مردم خط قرمز آیت‌الله رئیسی است/ظرفیت‌های داخلی محور اصلی آیت‌الله رئیسی خواهد بود

مجتبی خیام نکویی گفت: محور اصلی دولت احتمالی آیت‌الله رئیسی، استفاده از ظرفیت‌های داخلی خصوصاً ظرفیت نخبگانی خواهد بود.

سفره مردم خط قرمز آیت‌الله رئیسی است/ظرفیت‌های داخلی محور اصلی آیت‌الله رئیسی خواهد بود

به گزارش خبرنگار حوزه سیاست داخلی گروه سیاسی خبرگزاری آنا؛ امروز (سه‌شنبه) همایشی در راستای حمایت از آیت‌الله رئیسی با حضور مجتبی خیام نکویی و حجت‌الاسلام سید مصطفی میرلوحی برگزار شد. در این نشست مجتبی خیام نکویی درباره شرایط حساس پیش رو گفت: امروز در یکی از حساس‌ترین شرایط تاریخ انقلاب قرار داریم. تحریم‌های ظالمانه تأمین نیازهای اولیه جمهوری اسلامی را دچار مشکل کرده و باعث فشار اقتصادی بی‌سابقه‌ای در طول تاریخ انقلاب شده است. سفره مردم در مقایسه با سال ۱۳۹۲ یک‌پنجم شده و در طول این مدت طبق عملکردی که مسئولین داشتند، سرمایه اجتماعی کاهش پیدا کرده است.

خیام نکویی افزود: ظرفیت‌های جمهوری اسلامی در طول این مدت کنار گذاشته شده است. این تدابیر برای حل مشکلات راه گشا نیست، چون اگر ما به دنبال تحول باشیم باید از ظرفیت‌های داخلی خصوصاً نیروی انسانی استفاده کنیم. ما برای گذر از این مقطع حساس نیاز به رئیس‌جمهوری داریم که ویژگی‌های خاصی داشته باشد. به‌عنوان‌ مثال باید فردی باشد که از دل مردم بیرون بیاید. اگر عملکرد آیت‌الله رئیسی را در آستان قدس نگاه کنیم، شاهد مراجعات مردمی بی‌نظیر خواهیم بود.

وی با اشاره به استقبال رئیسی از پیشرفت فناوری و استفاده او از ظرفیت نخبگانی کشور اذعان کرد: من با توجه به مسئولیتی که داشتم، شاهد رشد فناوری در حوزه‌های مختلف بودم اما بعد از مدتی پیشرفت‌ها متوقف شد که این اتفاق از بی‌تدبیری مسئولین بود. ما هر بار که طرحی در راستای پیشرفت فناوری در آستان قدس به آیت‌الله رئیسی می‌دادیم، باروی باز استقبال می‌کرد. کشور ما از ظرفیت نخبگانی بسیاری برخوردار است. اگر از این ظرفیت‌ها استفاده نکنیم، تبدیل به تهدید می‌شود. آیت‌الله رئیسی محور اصلی عملکرد دولت احتمالی خود را بر استفاده از همین ظرفیت نخبگانی می‌داند.

سفره مردم خط قرمز آیت‌الله رئیسی است

مشاور آیت‌الله رئیسی با بیان این‌که یکی از مسائل مهم مورد توجه رئیسی، سفره مردم است، اظهار کرد: رئیسی در جلسه با تولیدکنندگان اولین جمله‌ای که گفت این بود که سفره مردم خط قرمز ماست. جایگاه امروز کشور ازنظر اقتصادی و اجتماعی، مطلوب نیست. آیت‌الله رئیسی به‌هیچ‌عنوان به دنبال کاندیداتوری نبودند و فقط به دلیل حجم زیاد درخواست مردمی که بود، او وارد انتخابات شد.

خیام نکویی با تأکید بر اهمیت خودکفایی در تولید کالاهای اساسی گفت: ما توانایی خودکفایی در خیلی از زمینه‌ها مانند برنج، شکر، گندم، گوشت قرمز را داریم، ولی متأسفانه هنوز واردکننده این موارد هستیم.

وی اظهار کرد: با وجود یک رئیس‌جمهور مسئول باتدبیر و بااقتدار، مشکلات کشور به دست دانشجویان حل خواهد شد. این رئیس‌جمهور، برای اقتدار خود نیاز به رأی مردم دارد که ان‌شاءالله در روز جمعه شاهد این حضور حداکثری مردم و برنده شدن فرد اصلح خواهیم بود.

در ادامه این نشست حجت‌الاسلام سید مصطفی میرلوحی عضو هیئت‌علمی دانشگاه امام صادق (ع) بیان کرد: امام صادق (ع) ۳ ویژگی راست‌گویی، امانت‌داری و وفای به عهد را برای فرد شیعه بیان می‌کنند. من به‌عنوان کسی که از گذشته با خانواده آیت‌الله علم‌الهدی آشنا هستم شهادت می‌دهم که تابه‌حال از آیت‌الله رئیسی، دروغ، خیانت‌درامانت و عهدشکنی ندیده‌ام.

انتهای پیام/پ

چهارشنبه 26 خرداد 1400  12:50 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها