0

اهمیت حسابداری و مدیریت مالی در رشد و سوددهی کسب و کارها

 
hnoviniha
hnoviniha
کاربر جدید
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1400 
تعداد پست ها : 9
محل سکونت : تهران

اهمیت حسابداری و مدیریت مالی در رشد و سوددهی کسب و کارها

مدیریت مالی، راهکاری است که از طریق آن می‌توان به رشد و توسعه و حفظ کسب و کارهای مختلف کمک کرد. به طور کلی می‌توان گفت صاحبان مشاغل و کسب وکارهای مختلف، از جمله شرکت‌های کوچک و بزرگ، بیشتر وقت خود را صرف فروش و یا تحویل کالا به مشتریان خود می‌کنند و یا در حال ارائه خدمت به این افراد هستند. این دسته از صاحبان مشاغل به طور معمول، زمان بسیار کمی را برای رسیدگی به امور مالی شرکت خود دارند. کاربرد نرم افزارهای حسابداری در چنین مواقعی می‌تواند به صاحبان اینگونه از مشاغل کمک کند تا بتوانند به ایجاد نظم در امور مالی خود بپردازند و از این طریق این امور را تحت کنترل و مراقبت خود در بیاورند.

حسابداری و مدیریت مالی

 اهمیت حسابداری و مدیریت مالی برای شرکت ‌های کوچک

_ سرمایه گذاری و مدیریت دارایی شرکت‌های کوچک

لازم به ذکر است که یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که شرکت‌ها از جمله شرکت‌های کوچک لازم است حتما به آن توجه داشته باشند بحث سرمایه گذاری است. از طرف دیگر و علاوه بر این بخش، نگهداری و مدیریت اموال و دارایی‌های ثابت نیز، ضرورت دارد. هم‌چنین صاحبان این مشاغل باید بتوانند میزان ارزش دارایی‌های ثابت خود را برآورد نمایند. همان‌طور که می‌دانیم توجه به این نکات، از مواردی است که برای هر سرمایه گذار لازم و ضروری است. بنابراین سیستم مدیریت مالی هوشمند نوین که زیر مجموعه نرم افزار حسابداری شرکتی این مجموعه است، می‌تواند با ثبت کردن این اطلاعات به کسب و کارهای شرکتی کوچک، کمک کند و مدیران این شرکت‌ها را در جهت محاسبه ارزش و شناسایی هزینه استهلاک اموال خود، همراهی کند.

_ تهیه صورت‌های گردش پول، سوابق مالی و ترازنامه

به طور کلی، می‌توان گفت تمامی شرکت‌ها، اعم از شرکت‌های بزرگ و یا کوچک و نوپا، نیازمند استفاده از نرم افزار حسابداری هستند تا از این طریق، فرایندهایی از قبیل تهیه صورت‌های گردش پول شرکت، سوابق مالی آن سازمان، ترازنامه و.. را به انجام برسانند. در این زمینه نیز نرم افزار حسابداری هوشمند نوین می‌تواند به صاحبان مشاغل شرکتی کمک کند تا از این طریق، علاوه بر مورد ذکر شده، آن‌ها بتوانند از این سیستم نرم افزاری و هوشمند، برای رسیدگی به فرایندهای تجاری منحصر به فرد شرکت خود، از قبیل جذب و ادغام و ایجاد اسناد تلفیقی استفاده نمایند.

در این نرم افزار، می‌توان حساب‌های جداگانه‌ای را برای رسیدگی به عناصر تجاری از قبیل سهام، دارایی‌ها، درآمدهای شرکت و بدهی‌های آن، هزینه‌ها و… ایجاد نمود. با استفاده از این امکان، صاحبان کسب و کارهای شرکتی، هم‌چنین می‌توانند هر گونه از حساب‌های خود را با کدهای مربوط به آن، در دفترچه راهنما، منطبق کنند و سپس سیستم کلی را به نحوی تنطیم نمایند که معاملات خاص را به طور خودکار در حساب، تطبیق دهد و آن را ثبت نماید.

_ فراهم کردن اطلاعات لازم برای برنامه ریزی‌های مالی شرکت‌های کوچک

یک مدیر مالی و یا سیستم حسابداری کارآمد، لازم است تا حتما بتواند اطلاعات مورد نیاز برای برنامه ریزی‌های مالی یک شرکت را فراهم نماید. از جمله این اطلاعات می‌توان بودجه، نظارت سازمانی، تدوین سیاست‌ها و تصمیم گیری‌ها و هم‌چنین ارزیابی عملکرد کارکنان فعال شرکت در حوزه حسابداری را نام برد. از طرف دیگر نرم افزار حسابداری مطلوب و مناسب، می‌تواند در ثبت و گزارش داده‌های مالی کسب و کارها نیز کمک قابل توجهی به صاحبان مشاغل کند.

استفاده از  نرم افزار حسابداری می‌تواند در رشد و سوددهی کسب و کارهای شرکتی شما، نقش قابل توجهی داشته باشد. بنابر این عوامل، سیستم حسابداری شرکتی که توسط هوشمند نوین طراحی شده است می‌تواند اطلاعات مالی شرکت، فعالیت‌های عملیاتی و جریان وجوه نقد را در یک دوره حسابداری خاص و براساس اصول تعیین شده توسط یک مرجع تنظیم کننده استاندارد، ارائه دهد.

  نرم افزار حسابداری هوشمند نوین

_ مدیریت مالی شرکت‌های کوچک و نوپا

همان‌طور که می‌دانیم شرکت‌های کوچک و شرکت‌هایی که به تازگی تاسیس شده‌اند، به طور معمول با مشکلاتی در زمینه بیمه و مالیات مواجه هستند. این گونه از کسب و کارهای تازه تاسیس، هم‌چنین در زمینه حقوق و دستمزد کارکنان خود، کسری‌های حقوقی و قانونی، میزان اضافه کاری‌ها و مرخصی‌های کارکنان هر بخش، حقوق بنیان گذاران و سهامداران شرکت و … با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می‌کنند. بنابراین کاربرد یک سیستم نرم افزاری و حسابداری که بتواند انواع گزارش‌های مالی و مالیاتی آن‌ها را ثبت کند و ترازنامه، نقدینگی و سیستم دارایی‌های ثابت آن‌ها را گزارش کند، می‌تواند به رشد و توسعه کسب و کارآن‌ها کمک کند و به حل مشکلات آن‌ها، یاری برساند. بنابراین به کارگیری نرم افزار حسابداری و مدیریت مالی هوشمند نوین، می‌تواند با توجه به قابلیت‌هایی که در این زمینه‌ها دارد به صاحبان کسب و کارهای شرکت‌های کوچک و بزرگ و شرکت‌های تازه تاسیس، کمک کند.

ویژگی‌ های نرم افزار مدیریت مالی هوشمند نوین

با استفاده از این سیستم نرم افزاری، صاحبان کسب و کارهای شرکتی می‌توانند صورت حساب سود و زیان و تحریر دفاتر مالی خود را به سادگی فراهم نمایند. تهیه مغایرت بانکی خودکار از دیگر ویژگی‌های این نرم افزار حسابداری است همچنین با استفاده از این سیستم، می‌توان کالاهای مختلف را بر اساس کد آن کالا و جستجو بین حروف، به راحتی پیدا کرد. این نرم افزار، کاربری بسیار آسانی دارد و برای کسب و کارهای کوچک و بزرگ مناسب است.

 

سخن آخر

سیستم مدیریت مالی هوشمند نوین قادر است با توجه به نوع کسب و کارهای شرکت‌های بزرگ و کوچک، خدمات متفاوتی را به مدیران این مجموعه‌ها ارائه دهد. از جمله این شرکت‌ها، می‌توان شرکت‌های حمل و نقل و خدماتی، شرکت‌های کوچک تازه تاسیس و نوپا، شرکت‌های تولید کننده و پخش و …را نام برد. با استفاده از این سیستم نرم افزاری می‌توانید به ویژگی‌های بسیاری دست یابید. از جمله این امکانات، می‌توان به امکان ثبت اسناد مالی شرکت و حسابداری آن از جمله درآمدها، هزینه‌ها، پرداخت‌ها و دریافت‌ها به صورت خودکار و کاملا اتوماتیک، اشاره کرد. بنابراین صاحبان کسب و کارهای کوچک می‌توانند از طریق نرم افزار حسابداری هوشمند نوین به رشد و توسعه کار خود بپردازند. اگر شما هم در زمره مدیران و مسئولان شرکت‌های کوچک و یا بزرگ هستید می‌توانید از امکانات این سیستم‌ها، بهره مند گردید.

 

منبع:

https://www.hnovin.com/importance-financial-management/

چهارشنبه 19 خرداد 1400  3:30 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها