0

✅من رای می دهم زیرا :.....

ravabet_rasekhoon
ravabet_rasekhoon
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 7307

همراه گرامی ادامه جمله را تکمیل فرمایید؟

من رای می دهم زیرا: .......

سه شنبه 4 خرداد 1400  8:53 AM
تشکرات از این پست
hosinsaeidi siryahya aftabm borkhar mansoor67 javadinejad
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 15471
سه شنبه 4 خرداد 1400  3:40 PM
تشکرات از این پست
aftabm
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 15471
سه شنبه 4 خرداد 1400  3:47 PM
تشکرات از این پست
aftabm
ayeh_da
ayeh_da
کاربر تازه وارد
تعداد پست ها : 22

پاسخ به:✅من رای می دهم زیرا :.....

در سرنوشت کشورم سهیم باشم 

سه شنبه 4 خرداد 1400  4:52 PM
تشکرات از این پست
aftabm
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 154449

من رای نمی دهم زیرا رای من هیچ ارزشی ندارد و همه چی دست خودشون هست

سه شنبه 4 خرداد 1400  11:19 PM
تشکرات از این پست
aftabm seoupdate
aa2233
aa2233
کاربر برنزی
تعداد پست ها : 114

به نام خدا'

لبیک گفتن به فرمان رهبری  و مشت محکم به دشمنان اسلام وولایت فقیه.

چهارشنبه 5 خرداد 1400  7:27 AM
تشکرات از این پست
aftabm ravabet_rasekhoon
ravabet_rasekhoon
ravabet_rasekhoon
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 7307

نقل قول siryahya

سلام وقت بخیر:

ممنون از مشارکت شما بزرگوار:

حفظ نظام واجب است.و همه در مقابل نظام مسئولیت شرعی داریم.مقدمه حفظ نظام انتخابات است.پس رای دادن تکلیف شخصی است.یعنی واجب شرعی است.

تو ضیح بیشتر:

در شرع اسلام داریم که: مقدمه واجب هم واجب است. مثلا نماز واجب است.مقدمه نماز وضو است.بدون مقدمه(وضو) نمی شود واجب(نماز) را انجام دهیم. وقتی هر دو را با هم انجام می دهیم  به تکلیف و وظیفه شرعی عمل کردیم. یعنی هم وضو گرفتیم هم نماز خواندیم/ حالا این نماز که خواندی به اینجا ختم نمی شو.بلکه از اینجا به بعد بحث قبول شدن نماز است که آیا نمازت مقبول هم شده یا نه..یعنی واقعا نماز ما را خدا قبول کرده یا نه....این هم به به خودمان بستگی دارد...پس این قسمت دوم...با قسمت اول فرق دارد...یکجا عمل به تکلیف....یکجا مقبولیت عمل.....عمل به تکلیف جداگانه محاسبه می شود...مقبولیت نماز هم جداگانه.....اگر نماز نخوانی دو بار مواخذه می شوی.. چون نماز دو قسم شد...یکی تکلیف...یکی مقبولیت...

شما شرکت در انتخابات را ( نماز خواندن) فرض کن...و عمل مسئولی را که انتخاب شده(مقبولیت)فرض کن...بینید این دو با هم فرق دارند....درسته از هم جدا نیستند..و منافاتب با هم ندارند..ولی هرکدام جداگانه پای حساب حاضر می شوند...عمل شما جداگانه...عمل مسئول هم جدا گانه...هرکس باید مسئولیت خودش را پاسخگو باشد...ما پاسخگوی رای دادن و ندان هستیم....و مسئول پاسخگوی مسئولیتی که انجام داده یا نه....

در انتخابات رای دادن ما تکلیف و وظیفه ما است...لذا ..واجب است...حرف این است اگر به هر شکلی خیانت در رای شما بشوند...باید روز قیامت پاسخگو باشند...لذا من وظیفه و تکلیف را انجام میدهم....که روز قیامت به من نگویند چرا وظیفه ات را انجام ندادی تا الان طلبکار بی مسئولتی این آقا واین مسئول باشی ...نتیجه اینکه ما وظیفه و مقدمه حفظ نظام را انجام می دهیم...یعنی رای می دهیم...که روز قیامت طلبکار باشیم نه بدهکار.....اگر وظیفه را انجام ندهیم نه اینکه طلبکار نمی شویم..بلکه مواخذه هم می شویم....شما اگر رای ندهی چه طلبی از مسئول داری.. معلومه هیچی..از طرفی هم تکلیفت را انجام ندادی ...یعنی نه طلبکار مسولی نه حرفی  برای دفاع از خودت داری...  .اگر شهیدی گفت من جانم را دادم برای حفظ نظام تو چکار کردی...حداقل این است که بگویی من به اصل نظام رای دادم به حرمت خون شما رای دادم.....پس همانظور که شهید برای اصل نظام جانش را داد....امام حسین (ع)برای اصل اسلام به شهادت رسید...چون مامور به تکلیف بود..اگر غیر از این بود سید الشهدا نباید تن به شهادت میداد...بی خیال اسلام و شرع و تکلیف می شد...جون می دانست نتیجه جنگ چه می شود.. ...امروز هم همه ی ما مکلف و وظیفه داریم..رای بدهیم....سوال این است آیا با ریختن خون امامان و شهادت بعضی از آنها....دنیا گلستان شد...خیر....آیا دنیای امروز مورد تایید آنهاست...خیر...آیا با رای تو ایران آباد می شود..خیر...آیا ههمه ی ما به خواسته هامون صدرصد میرسیم...خیر....انچه مهم هست وظیفه و تکلیفی است که بر عهده ی ما و شماست....پس نباید ترک وظیفه و رای ندادن را بهانه ای کنیم برای سو استفاده دشمنان و نا کارآمدی مسئولین....ما رای می دهیم به اصلح افراد...بر حسب وظیفه...لذاتکلیف و مسئولیت آنها را زیاد می کنیم و باید جواب بدهند...پس مواظب باشیم...به هر دلیلی ترک تکلیف نکنیم...که حساب کتاب عجیبی در انتظار همه است...وای به حال مسئولین.بی مسئولیت

خلاصه اینکه 14 معصوم مامور به تکلیف بودند نه مامور به نتیجه...و الا کل عالم باید مسلمان و شعیه می شد..این کار محال است.....ما هم باید به اصلح رای بدهیم...نتیجه هرچه بخواهد بشود...از طر فی مسئولی که رای می آورد و انتخاب می شود. باید وظیفه اش را به عنوان نتیجه به نحو احسن انجام بدهد...که بتواند پاسخگو باشد.

پس رای تو بفرض اینکه برای آنها  هم ارزشی ندارد..ولی برای خودت که انجام وظیفه کردی.با ارزش است...و این قسم دوم مهمتر است جون ادای تکلیف کرده ای.

چهارشنبه 5 خرداد 1400  9:28 AM
تشکرات از این پست
siryahya farshon
0859351769
0859351769
کاربر جدید
تعداد پست ها : 1

به دشمن نشان دهم در سرنوشت کشورم سهیم هستم . 

چهارشنبه 5 خرداد 1400  9:56 AM
تشکرات از این پست
ravabet_rasekhoon
borkhar
borkhar
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18853

نقل قول siryahya

سلام آقای طاهرزاده....

قطعا حرفتون از ته دل نبود:-)...میدونم....

ولی اگه کسی رای هم نداد پس هیچ انتظاری هم نباید داشته باشه که چرا اینجور شد چرا اونجوری شد....

چهارشنبه 5 خرداد 1400  12:00 PM
تشکرات از این پست
ravabet_rasekhoon
borkhar
borkhar
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18853

من رای میدم چون وظیفه امه.....

اگه مردم یه انتخاب درست داشته هم داشته باشند....هیچ وقت کشور به وضع هشت سال قبل دچار نمیشه 

چهارشنبه 5 خرداد 1400  12:02 PM
تشکرات از این پست
ravabet_rasekhoon siryahya
siryahya
siryahya
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 154449

نقل قول borkhar
نقل قول siryahya

سلام آقای طاهرزاده....

قطعا حرفتون از ته دل نبود:-)...میدونم....

ولی اگه کسی رای هم نداد پس هیچ انتظاری هم نباید داشته باشه که چرا اینجور شد چرا اونجوری شد....

سلام برخوار خانوم (البته اصطلاح غلطیه چون بی ادبیه ادمو با اسم محلش صدا بزنی ولی در هر حال ما زود عادت میکنیم به خیلی چیزا حتی به اشتباه)

انتخاب و رای و همه اینها زمانی مشروعیت پیدا میکنه و ارزشمند هست و البته وظیفه که

اولا آزادانه باشه

دوما رفع تکلیف نباشه

سوما بدونی نفری که انتخاب میکنی فردا دلیل بدبختی هزاران نفر نشه (8 سال قبل تو خیابان جشن و عروسی بود تنها به یک دلیل و من خیلی ناراحت بودم از این قضیه، متاسفانه تو این چندین سال این ناراحتی تموم نشده هنوز)

البته خدا رو شکر من تا حالا انتخابی نکردم که نتیجش اینتوری بشه و از این بابت هزاران بار از خداوند متعال سپاس گذارم 

تفکر لازم هستیم شدیدا

چهارشنبه 5 خرداد 1400  5:18 PM
تشکرات از این پست
aftabm borkhar
tehran633
tehran633
کاربر برنزی
تعداد پست ها : 28

من رای می دهم تا منتخب اصلح انتخاب شود

پنج شنبه 6 خرداد 1400  7:49 AM
تشکرات از این پست
aftabm
mahsa1384
mahsa1384
کاربر برنزی
تعداد پست ها : 15

من رای می دهم که بر اساس ایات قران حکومت ار آن صالحان است و من هم می خواهم به فرد صالح رای دهم.

پنج شنبه 6 خرداد 1400  7:52 AM
تشکرات از این پست
aftabm
tehran1380
tehran1380
کاربر برنزی
تعداد پست ها : 16

من رای می دهم تا در سرنوشت کشورم دخیل باشم

پنج شنبه 6 خرداد 1400  7:58 AM
تشکرات از این پست
aftabm
tehran1351
tehran1351
کاربر برنزی
تعداد پست ها : 25

من رای می دهم و فرد اصلح را شناسایی می کنم تا حکومت اسلامی به دست نااهلان نیفند.

پنج شنبه 6 خرداد 1400  8:03 AM
تشکرات از این پست
aftabm
دسترسی سریع به انجمن ها