0

✅پرسش:حسودم چکارکنم

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 23261
محل سکونت : اصفهان

✅پرسش:حسودم چکارکنم

مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی

✅پرسش:
اطافيانم مرامتهم ميکنن به اينکه حسودم چکارکنم
درحالي که اينجوري نيستم اوناخودشونوميبينن
🌸☘️☘️☘️☘️☘️🌸
🌺پاسخ:
پرسشگر گرامی؛
گفته دیگران در صورتی درست است که در این تعریف خود را ببینید:
«حسادت عبارت است از يک احساس منفي كه با ديدن امتيازي كه ما نداريم يا آرزو داريم که فقط خودمان آن را داشته باشيم، به ما دست دهد. حسادت يک احساس منفي است که با احساس اندوه، تكدر روح، نارضايتي از خوشبختي ديگران (خصوصا نزديكان) همراه است. با توجه به آثار روحي رواني حسادت و مشكلاتي كه اين احساس منفي در روابط بين انسان‌ها پيش مي‌آورد و نارضايتي عمومي كه ايجاد مي‌كند، چاره‌انديشي براي مبارزه با آن ضروري به نظر مي‌رسد.»
اگر این حس را در خود ندیدید، بدانید که برخودرتان به نحوی بوده که آنها اینگونه برداشت کردند. در این صورت از آنها بخواهید که به شما توضیح دهند که از چه رفتار و عکس العمل شما چنین برداشتی داشته اند. اگر صرفاً رفتارتان تداعی کننده این قضاوت است، آن کارها را ترک کنید.

البته توجه به این نکته لازم است که:
گاهی ما با توجه به حس خوبی که به خودمان داریم، خود را مبرّا از مشکلات اخلاقی می دانیم. در این حال دیگران می توانند شما را با رفتارهایتان قضاوت کنند که گاهی پر بیراه هم نیست.

در واقع شما می بایست خودتان را مورد بررسی قرار دهید:
حسادت وقتي به وجود مي‌آيد كه شخص احساس كند آنچه دارد، كمتر از آن چيزي است كه بايد داشته باشد. هيچ‌چيزي وجود ندارد كه باعث حسادت نشود؛ مادي يا غيرمادي! به‌طور كلي، وقتي انسان حسودي مي‌كند كه آنچه ديگري دارد برايش ارزش داشته باشد؛ مثلا کسي كه حوصله کار با کامپيوتر را ندارد، به كسي كه اين كار را مي‌كند، حسودي نخواهد كرد.

+موفق باشید.
🌺
☘️🌺
🌺☘️🌺☘️🌺☘️ @pasokhgoo5

پنج شنبه 30 اردیبهشت 1400  2:24 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها