0

✅پرسش: سلام هروقت ميخوام کاري انجام بدم هول ميشم

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 24707
محل سکونت : اصفهان

✅پرسش: سلام هروقت ميخوام کاري انجام بدم هول ميشم

✅پرسش:
سلام هروقت ميخوام کاري انجام بدم هول ميشم حتي بسم الله الرحمن الرحيم ميگويم اما استرس و دستپاچه شدنم کاهش پيدا نميکنه لطفا راهنماييم کنيد؟
باتشکر
🌸☘️☘️☘️☘️☘️🌸
🌺پاسخ:
سلام عليکم
ذکر شريف بسم الله الرحمن الرحيم را با عنايت و توجه به اينکه خداوند شما را کمک خواهد کرد بخوانيد. علاوه بر آن آيه شريفه الا بذکر الله تطمئن القلوب(1) را نيز بر زبان داشته باشيد.
از انجام کارهاي سخت و بالاتر از حد توان خود دوري کنيد.
کاري را که در حضور جمع ميخواهيد انجام دهيد در صورت امکان قبلا در خلوت خود تمرين کنيد.
به قضاوت ديگران بي توجه باشيد. حتي اگر در انجام کاري موفق هم نشويد باز تجربه اي که به دست مي آوريد قابل اعتنا و مهم است.
در انجام يک کار به هيچ وجه عجله نکنيد.
هر کسی نقاط ضعف و قوتی دارد. از خودتان انتظار نداشته باشید که هر کاری را بتوانید انجام دهید. با مرور اتفاقات زندگی خود نقاط قوت خود را پیدا کنید و فعالیت های خود را بیشتر در آن زمینه ها متمرکز کنید.
براي افزايش اعتماد به نفس ديدن نقاط مثبت و خوبي ها و موارد موفقيت آميز و مرور ذهني مفيد است.
در مورد تصميم گيري ها سعي کنيد سود و زيان آن را بررسي کنيد و بنويسيد و راه هاي رسيدن به يک تصميم خوب را با تحقيق از اطرافيان و افراد متخصص جويا شويد.
معمولا قبل از استرس شما با افکار منفي پنهان و نامرئي مواجه هستيد. شناسايي اين افکار و هشياري نسبت به اين افکار و بررسي صحت و سقم اين افکار و جايگزين کردن آن با افکار مثبت باعث تغيير احساس و هيجان خواهد شد و در نتيجه احساس استرس و فشار رواني به شدن کمتر و قابل کنترل خواهد بود.
موفق باشيد.
......................................

پنج شنبه 30 اردیبهشت 1400  2:07 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها