0

وهابی ها منحرف از اسلام هستند

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 25040
محل سکونت : اصفهان

وهابی ها منحرف از اسلام هستند

وهابی ها منحرف از اسلام هستند

همزمان با هشتم شوال سالروز تخریب قبور مطهر ائمه بقیع(ع)، مراجع تقلید، شخصیت ها و نهادهای فرهنگی و مذهبی و عموم شیعیان با صدور بیانیه و برگزاری تجمعات و نشست هایی در نقاط مختلف دنیا با محکوم کردن این حادثه ضداسلامی، وهابیت را فرقه ای منحرف از اسلام دانسته و خواستار واکنش مسلمانان نسبت به اعمال تفرقه آمیز و جنایتکارانه این مزدوران بی خرد استعمار شدند. در ذیل گزیده ای از این واکنش ها تقدیم می شود:

آیت الله مکارم شیرازی طی سخنانی در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم، با تسلیت سالروز تخریب قبور ائمه بقیع(ع) گفت: 86 سال پیش وهابی ها بر مدینه و مکه مسلط شدند و تصمیم گرفتند قبور ائمه بقیه و سایر بزرگان را که قبه و بارگاه داشتند و بیش از هزار سال برای این قبه احترام قایل بودند، همه را ویران کنند. این مرجع تقلید اظهار داشت: در آن زمان از تمام کشورهای اسلامی به این عملکرد وهابی ها اعتراض شد؛ ولی این قوم لجوج اعتنا نکردند و حتی برخی تصمیم داشتند بارگاه پیامبر را هم ویران کنند. وی ادامه داد: وهابی ها زمانی که هجوم جهان اسلام را فوق العاده دیدند از تخریب بارگاه پیامبر(ص) دست نگه داشتند. آیت الله مکارم شیرازی دلیل اصلی تخریب قبور بقیع را تفسیر خرافی وهابی ها از احکام اسلامی خواند و اظهار داشت: اساس بحث های اسلامی را توحید و شرک تشکیل می دهد؛ ولی وهابی ها تفسیر خرافی برای این دو مسئله دارند که این تفسیر بیگانه از اسلام است و در این مسئله این گروه اندک یک طرف قرار دارند و تمام جهان اسلام اعم از شیعی و سنی در طرف دیگر قرار دارند. وی خاطر نشان کرد: وهابی ها براساس برداشت نادرستی که دارند هر پدیده نو و تازه را بدعت می دانند و برهمین اساس با نوآوری مخالفت می کنند؛ در حالی که نوآوری به دو شکل صورت می گیرد که یکی از عرفی و دیگری شرعی است. این مرجع تقلید گفت: بدعت به معنای این است که ما پدیده ای نو را به عنوان دین قلمداد کنیم؛ در حالی که نوآوری های عرفی هرگز به معنای بدعت در دین نیست. وی ادامه داد: اگر تفسیر نادرست وهابی ها را در اسلام جاری کنیم باید تمام شئون اجتماعی را حرام بدانیم.

 

آیت الله سبحانی نیز با صدور پیامی، سالروز تخریب بارگاه ملکوتی اهل بیت نبوت و هتک حرمت مراقد امامان معصومین(ع) در بقیع را عاشورای دوم دانست. وی تصریح کرد: باید مسلمانان جهان، به ویژه شیعیان، مراتب نفرت و انزجار خود را از عاملان این جنایت به گوش جهانیان برسانند. 86 سال پیش لشکر جهل و ضلالت در چنین روزی با بیل و کلنگ نصب و عداوت به حرم شریف ائمه چهارگانه و دیگر وابستگان خاندان رسالت در بقیع یورش برده و آنجا را با خاک یکسان کردند و بار دیگر عمل زشت و نفرت بار متوکل عباسی را در تخریب گنبد و بارگاه حسینی و شخم زدن زمین آن را تکرار کردند. وی تصریح کرد: قرآن مجید، مسلمانان جهان را به ترفیع و تکریم بیوتی که مرکز حمد و تسبیح الهی است، دعوت می کند و می فرماید:«فی بیوت اَذن الله ان ترفع». جلال الدین سیوطی در کتاب «در منثور» می نویسد: پیامبر اکرم(ص) این آیه را در مسجد تلاوت کرد. مردی پرسید مقصود از بیوت چیست؟ پیامبر فرمود: خانه های پیامبر است. در این هنگام ابوبکر در حالی که به خانه حضرت زهرا(س) اشاره می کرد، پرسید: آیا این خانه هم از آنهاست؟ پیامبر فرمود «نعم من افاضله»(یعنی آری از برترین و والاترین آنهاست.) وی در ادامه این پیام می افزاید: مرقد عسکریین (ع) که به دست همین عاملان ویران شد، خانه های آنان بود که در آن، امامان و مادر گرامی ایشان، خدا را عبادت کرده و به حمد و ثنای او می پرداختند که متاسفانه به جای ترفیع و تعمیر، منهدم شد.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از پیام خود، تأکید کرده است: رسم خردمندان جهان، حتی رسم پیروان شرایع پیشین این بود که قبور بزرگان و پیامبران را تکریم کرده و با ساختن بنا بر قبور آنان، ادای احترام می کردند و هم اکنون قبر خلیل الرحمن در فلسطین اشغالی و قبور دیگر پیامبران و اوصیای آنان در کشورهای اردن، سوریه، مصر و عراق گواه این مطلب است. وی با بیان اینکه متأسفانه اعراب نجد از فرهنگ اسلامی دور بوده و به جای عمل به آیه «قل لا اساَلکم علیه اَجراً الا الموده فی القربی» به دشمنی برخاسته و آثار آنان را همراه با آثار ده ها وابسته به خاندان رسالت و دیگر بزرگان دین منهدم کردند، اظهار داشت: روزی نیست که در حرمین شریفین، آثار اسلامی تازه ای به بهانه توسعه حرمین نابود نگردد و چیزی نمی گذرد که شهرهای مکه مکرمه و مدینه منوره به صورت دو شهر غربی به تمام معنی در آیند. وی در بخش پایانی پیام خود یادآور می شود: مسلمانان جهان از حاکمان نجد و حجاز می خواهند حریت و آزادی را به حرمین شریفین باز گردانند و اجازه دهند با نظم و آرامش، محبان اهل بیت(ع) قبور آنان را تجدیدبنا کنند و همه طوایف اسلامی را در انجام فرایض خود در زمان حج و عمره، آزاد بگذارند تا حرم امن الهی برای همه حرم امن شود.

 

جهان اسلام برای مقابله با وهابیت چاره اندیشی کند

آیت الله نوری همدانی طی سخنانی در درس خارج خود، با اشاره به جنایات وهابیون و تلاش های شیطانی آنها در تخریب آثار اهل بیت(ع) اظهار داشت: وهابیون پس از تسلط بر مکه و مدینه به عنوان یک گروه سلفیه در پی تخریب قبور شهدای مظلوم بقیع برآمدند. وی با بیان اینکه رژیم عربستان سعودی به عنوان مدافع عقاید وهابیت، بر فجایع وهابیون صحه می گذارد، ابراز داشت: آنها با تحریف قرآن و تفاسیر غلط، سعی در این دارند نقش پیشوای اول مسلمانان و شیعیان حضرت علی ابن ابی طالب(ع) را کمرنگ جلوه دهند و حتی با اعراب گذاری در کلمات قرآن به اسلام خیانت می کنند. این مرجع تقلید پیرامون سلفی گری و کج فهمی علمای وهابیون خاطرنشان کرد: عقاید انحرافی وهابیون پایه و اساس علمی ندارد و آنها از بحث و مناظره پیرامون عقاید خود اجتناب می کنند که این مسئله خود گواه و شاهدی بر رد عقاید آن گروه جنایتکار است.

همچنین آیت الله نوری همدانی در پایان سخنان خود تصریح کرد: قتل عام شیعیان یمن، برادران و خواهران شیعه ما در جهان توسط این گروه منحط، مسئله ای است که علمای کشورهای مسلمان نه تنها در برابر آن هیچ اقدامی نمی کنند، بلکه عربستان سعودی از آن استقبال می نماید.

فتنه تخریب بقیع توسط وهابیت، فاجعه ای است که تاریخ کمتر مانند آن را به یاد دارد

آیت الله صافی گلپایگانی نیز تخریب قبور ائمه بقیع(ع) توسط وهابیت را مصیبتی بزرگ برای جهان اسلام دانسته و اظهار داشت: این مصیبت نه فقط بر شیعه و اهل بیت(ع)، بلکه بر جهان اسلام وارد شده است و ضرری که از این حرکت بسیار زشت و ناهنجار متوجه اسلام شده است، کمتر در تاریخ مانند آن را می توان پیدا کرد. این مرجع تقلید بقاع متبرکه و دیگر آثار باقی مانده از ائمه را تاریخ مجسم اسلام خواند و افزود: وهابی ها تاریخ اسلام را از بین بردند و بدتر اینکه در این 80 سال نه تنها دست از این کارها نکشیدند، بلکه هرجایی که اثری از اسلام و اهل بیت(ع) بود ویران کردند؛ آثاری که یادگار اسلام، برکات اسلام و تاریخ اسلام است؛ بدون اینها تاریخ اسلام پشتوانه ظاهری ندارد.

آیت الله صافی گلپایگانی با اشاره به اینکه همه جوامع و ادیان دیگر به حفظ و مرمت آثار تاریخی خود پرداخته اند، مسلمانان را به حفظ و نگهداری از تاریخ مجسم اسلام ترغیب کرد و بیان داشت: همین طور که در تمام دنیا این آثار حفظ می شود، باید آثار اسلامی را حفظ کرد تا هر کسی که به مکه و مدینه مشرف می شود، بعد از صدها سال که از طلوع اسلام می گذرد، از نزدیک آنها را مشاهده کند. این مرجع تقلید این فجایع را ساخته فکر و اندیشه دشمنان اسلام و سلفی ها برشمرد و تصریح کرد: اصل فکر برای دشمنان اسلام و سلفی هاست که می خواستند اسلام را از بین ببرند و چون این کار را ننگی برای خود می دیدند، گروهی را واداشتند تا دست به این جنایات بزنند. وی تأکید کرد: شیعیان و مسلمانان باید در این روز محزون و غمناک بوده و بر عاملان این جنایت نفرین کنند و آنان را محکوم نمایند.

 

شیخ حسن الغداری، خطیب نماز جمعه کوفه، نیز خواستار ساخت مجدد این قبور نورانی در بقیع شد. الغداری افزود: در این قبرها، اجساد پاک و مطهر خانواده عصمت و طهارت و صحابه و مؤمنان مسلمانی قرار دارند که در بین همه مسلمانان دارای قداست است. با این وجود، وهابی ها اقدام به تخریب قبرستان بقیع کرده اند و تنها به این کار بسنده نکردند، بلکه بر روی این قبرها خانه و ساختمان های بلند ساخته اند. وی تصریح کرد: ساخت قبور ائمه بقیع(ع) هیچ ضرر سیاسی یا اجتماعی را برای دولت عربستان دربر نخواهد داشت.

 

تظاهرات گسترده علما و شیعیان هند به مناسبت سالگرد تخریب قبور ائمه بقیع

همزمان با هشتم ماه شوال، شمار زیادی از شیعیان و مسلمانان بمبئی به همراه علما و اندیشمندان برجسته شیعه، با برگزاری تظاهراتی اعتراض آمیز، خشم خود را از اقدام وهابیت علیه قبور ائمه بقیع نشان دادند. شرکت کنندگان در این تظاهرات که در منطقه ملارد برگزار شد، با حمل پرچم و پلاکاردهای متعدد، ائمه بقیع را متعلق به همه جهان اسلام دانستند و اقدام وهابیون علیه مقدسات مسلمانان را محکوم و اعلام کردند که این اقدام خلاف سنت رسول الله(ص) است. همچنین تظاهر کنندگان از دولت عربستان خواستند که بارگاه ملکوتی ائمه مدفون در بقیع و دیگر بزرگان و خویشاوندان پیامبر(ص) را تعمیر کنند و جلوی افراطی گری های وهابیون را بگیرند.

در بیانیه پایانی تظاهرات کنندگان آمده است: مسلمانان باید نسبت به اقدامات و افراطی گری های وهابیت که به نام اسلام انجام می شود، هوشیار باشند و اجازه ندهند این گونه اندیشه ها بین جوانان رسوخ کند که عواقب بدی خواهد داشت.

شایان ذکر است علما و شیعیان دیگر شهرهای هند مانند لکنهو، بنارس، دهلی نو، حیدرآباد و... نیز با برگزاری مراسم های مختلف برزگداشت و نشست های تخصصی در خصوص حادثه هشتم شوال، جنایت علیه قبور ائمه بقیع را محکوم کردند و خواستار بازسازی آن توسط دولت عربستان شدند. سخنرانان در این مراسم ها و نشست های تخصصی تاکید کردند: در حالی که امت اسلام در معرض انواع دشمنی ها و ددمنشی های بیرونی قرار دارد و بیش از گذشته به وحدت کلمه نیازمند است، گروهی منحرف به نام وهابیت، از درون به عزت و اقتدار مسلمانان ضربه می زنند و بذر اختلاف را در کشورهای اسلامی می کارند. مسلمانان باید نسبت به اینگونه اندیشه ها هوشیار باشند و اجازه ندهند وحدت کلمه آنها از بین برود.

 

چهارشنبه 29 اردیبهشت 1400  10:50 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها