0

چه زمانی از پیکاپ ویزا استفاده کنیم؟

 
ghasrangasht2020
ghasrangasht2020
کاربر جدید
تاریخ عضویت : آذر 1398 
تعداد پست ها : 5

چه زمانی از پیکاپ ویزا استفاده کنیم؟

چه زمانی از پیکاپ ویزا استفاده کنیم؟

یکی از خدمات سفر پیکاپ ویزا است. اگر اهل سفر به کشورهای اروپایی، حوزه شینگن و … باشید با این کلمه آَشنایی دارید و یا به گوش شما خورده است. این خدمت که در خصوص اخذ ویزا ارائه می شود یکی از کاربردی ترین خدمات است که هزینه ها را تا میزان زیادی کاهش می دهد.

اما بگذارید ابتدا پیکاپ ویزا را توضیح دهیم و بعد از آن به مزایا و معایب این خدمت ارزنده بپردازیم. برخی از کشورها در ایران سفارت خانه ای ندارند. به همین دلیل نمی توان به راحتی به سفارت مراجعه کرد. همان طور که می دانید برای اخذ ویزا باید به سفارت مراجعه کنید.

برای مراجعه به سفارت ابتدا باید وقت سفارت را اخذ کنید و سپس برای اخذ ویزای مورد نظر خود اقدام نمایید. در صورتی که سفارت در ایران باشد کار به سادگی انجام می شود و می توانید به راحتی ویزای خود را اخذ کنید. اگر سفارت در خارج از ایران باشد هزینه های شما افزایش می یابد.

پس از مراجعه به سفارت و اعلام درخواست خود برای اخذ ویزا فرض می گیریم سفارت به شما پاسخ مثبت می دهد. حال باید به سفارت مراجعه نمایید و ویزای خود را دریافت کنید. در صورتی که سفارت کشور مورد نظر شما در ایران نباشد باید به سفارت در کشور دیگری مراجعه کنید.

فرض کنید بخواهید ویزای کانادا خود را از آنکارا دریافت کنید. ابتدای کار باید وقت سفارت کانادا مورد نظر حود را از هر شهری که مد نظر دارید بگیریددوباره باید هزینه کنید و زمان بگذارید تا به سفارت کانادا در آنکارا رفته و ویزای خود را دریافت نمایید. این در صورتی است که شما به راحتی می توانید از خدمات پیکاپ ویزا استفاده کنید و به هر آنچه می خواهید برسید.

پیکاپ پاسپورت چیست؟

اگر شرایط شما مطابق شرایط گفته شده در بخش قبلی باشد، می توانید از این خدمات استفاده کنید. اما پیکاپ ویزا چیست! همان طور که گفتیم کشوری مثل کانادا در ایران سفارت خانه ای برای صدور ویزا ندارد به همین دلیل هموطنان برای مسافرت یا مهاجرت باید به کشورهای همسایه سفر کنند.

سفارت این گونه کشورها مانند کانادا شرایطی را برای متقاضیان فراهم کرده است که در وقت  و هزینه آن ها صرفه جویی می شود. سفارت اجازه داده تا به غیر از خود فرد یک فرد یا شرکت با قراردادی حقوقی از جانب وی نیز موفق به اخذ شود. به این ترتیب دیگر نیازی نیست شخص به صورت حضوری به این مرکز مراجعه نماید.

خدمات پیکاپ ویزا این امکان را برای شما فراهم می کند. شما با استفاده از این خدمات یک شخص یا شرکت را به عنوان نماینده حقوقی خود، همراه با گذرنامه تان به سفارت معرفی می کنید. این شخص یا شرکت مطابق قراردادی که با شما دارد به سفارت مراجعه کرده و ویزای شما را اخذ می کند.

در کمتر از ده روز می توانید ویزای خود را از سفارت با استفاده از این خدمات دریافت کنید. در حقیقت پیکاپ ویزا یا پیکاپ پاسپورت دریافت ویزای شما از سفارت توسط نماینده قانونی شما است. به این ترتیب به راحتی می توانید ویزای خود را دریافت کنید و آماده سفر شوید.

هزینه پیکاپ ویزا چقدر است؟

با توجه به نوسانات قیمت در ابران نمی توان هزینه مشخصی را به زبان آورد. اما بهتر است یک برآورد هزینه برای شما انجام دهیم تا بدانید چرا باید از پیکاپ ویزا استفاده کنید. مثالی را برای شما شرح می دهیم تا بتوانید به راحتی انتخاب کنید و ویزای خود را در کمترین زمان اخذ کنید.

فرض کنید که برای انجام انگشت نگاری به شهر آنکارا در ترکیه سفر کرده اید. سفر شما دو روزه بوده است و هزینه بلیط هواپیما، اقامت در هتل و … بیش از دو سه میلیون خواهد شد. اما با هزینه ای بسیار کمتر از این می توانید از پیکاپ پاسپورت استفاده نمایید.

مزایای پیکاپ ویزا چیست؟

  1. صرفه جویی در وقت

با استفاده از خدمات پیکاپ ویزا می توانید در منزل بنشینید و پاسپورت خود را تحویل بگیرید. به این ترتیب دیگر نیازی نیست تا وقت صرف اخذ ویزای خود کنید.

  1. صرفه جویی در هزینه

همان طور که اشاره کردیم با پیکاپ ویزا می توانید با صرف کمترین هزینه پاسپورت خود را با ویزای درج شده در آن تحویل بگیرید.

  1. استفاده از زمان

از زمانی که سفارت پاسخ خود را به شما ابلاغ می کند بیست روز فرصت دارید تا به سفارت مراجعه نمایید. با استفاده از این خدمات می توانید به سرعت ویزای خود را اخذ کنید.

تفاوت پیکاپ پاسپورت با ویزا چیست؟

پیکاپ پاسپورت با ویزا تفاوتی ندارد. در اصل هر دو به انجام یک خدمت اشاره می کنند اما هر دوی آن ها از لحاظ لفظی درست می باشند. واژه پیکاپ در حقیقت به معنای برداشتن است. پیکاپ پاسپورت یا ویزا به این مفهوم اشاره دارد که پاسپورت شما با ویزای درج شده در آن از سفارت اخذ می شود.

پس هیچ تفاوتی بین این دو وجود ندارد و هر دو به یک مفهوم اشاره دارند. فراموش نکنید که هزینه های سفر به اندازه کافی زیاد است. پس بهتر است که از این خدمات استفاده کنید تا در هزینه های شما صرفه جویی شود.

 

منبع:

https://khabarfarsi.com

دوشنبه 27 اردیبهشت 1400  12:38 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها