0

اسپیس‌اکس

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 25043
محل سکونت : اصفهان

اسپیس‌اکس

اسپیس‌اکس
  • اخبار علمی
 

اسپیس‌اکس و ناسا چهار فضانورد دیگر را با موفقیت به ایستگاه فضایی بین‌المللی فرستاد تا به تحقیقات خود در فضا ادامه بدهند.

 

ماموریت مشترک ناسا و اسپیس‌اکس به نام «Crew-2» برای ارسال این چهار فضانورد روز جمعه ۳ اردیبهشت در مجتمع پرتاب ۳۹ پایگاه فضایی کندی انجام شد.. در ابتدا قرار بود این ماموریت روز پنج شنبه دوم اردیبهشت‌ماه انجام شود که به دلیل نامساعد بودن شرایط جوی به تاخیر افتاد.

در این ماموریت، ناسا برای سومین بار با شرکت اسپیس‌اکس متعلق به ایلان ماسک همکاری می‌کند تا فضانوردان را به ایستگاه فضایی بین‌المللی بفرستد. اسپیس‌اکس برای اولین بار اوایل سال گذشته و پس از آن در پاییز فضانوردان ناسا را به فضا فرستاده بود.

 
 

 

اسپیس‌اکس

در این ماموریت برای ارسال فضانوردان یک بار دیگر از موشک «فالکن ۹» ساخت شرکتِ اسپیس‌اکس و کپسول فضایی «کرو دارگون» استفاده شده است. انتظار می‌رود فضانوردان تقریبا در ساعت ۱۳:۴۰ ظهر شنبه ۴ اردیبهشت وارد ایستگاه فضایی بین‌المللی شوند. ناسا در حساب توییتر خود لحظه پرتاب فضانوردان و نمایی از فضای داخل کپسول فضایی آن‌ها را به اشتراک گذاشته است.

ماموریت Crew-2 دومین پرواز عملیاتی کپسول فضایی «کرو دارگون» اسپیس‌اکس محسوب می‌شود. پیش از این ماموریت «داگ هرلی» و «باب بهنکن» دو فضانورد ناسا تحت عنوان Demo-2 در سال گذشته توسط این کپسول فضایی انجام شده است.

 

خدمه این ماموریت را «شین کیمبرو» و «مگان مک آرتور» فضانوردان ناسا، «آکی‌هیکو هوشیده» فضانورد آژانس کاوش‌های هوافضای ژاپن و «توماس پسکت» از آژانس فضایی اروپا تشکیل می‌دهند. آن‌ها برای انجام ماموریت خود حدود شش ماه را در داخل ایستگاه فضایی بین‌المللی سپری خواهند کرد. تمام رویداد این ماموریت از جمله ورود فضانوردان به ایستگاه فضایی، به صورت زنده از تلویزیون ناسا پخش می‌شود که از یوتیوب ناسا می‌توانید آن را مشاهده کنید.

در همین حال ماموریت «مایکل هاپکینز»، «ویکتور گلوور» و «شانون واکر» فضانوردان ناسا  به همراه «سوئیچی نوگوچی» از آژانس کاوش‌های هوافضای ژاپن پس از شش ماه تمام می‌شود و در تاریخ ۸ اردیبهشت آماده برگشت به سمت زمین می‌شوند.

جمعه 3 اردیبهشت 1400  5:59 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها