0

بهینه سازی سایت، خودنمایی برای موتور جستجو گوگل

 
saraghasemzade7
saraghasemzade7
کاربر جدید
تاریخ عضویت : اسفند 1399 
تعداد پست ها : 13

بهینه سازی سایت، خودنمایی برای موتور جستجو گوگل

احتمالا تا به حال موضوعات زیادی را در اینترنت جستجو کرده اید. به محض انتخاب گزینه search در گوگل یا هر موتور جستجوی دیگری، تعداد زیادی سایت به شما پیشنهاد میشود. هرکس روش خودش را برای انتخاب سایت و باز کردن آن دارد. بعضی ها به عنوان که با رنگ آبی و فونت درشت تری نوشته شده توجه می‌کنند، بعضی ها متا دیسکریپشن یا همان توضیحات چند خطی زیر عنوان را که با رنگ مشکی نوشته شده می‌خوانند و بعضی ها هم از اول لیست، شروع به باز کردن سایت ها می‌کنند و آنقدر ادامه می‌دهند تا مطلب یا کالای مورد نظرشان را پیدا کنند.
کسانی که اهل جستجوی زیاد در اینترنت هستند احتمالا زیاد برایشان پیش آمده که ببینند مطالب سایتی که در لیست گوگل، هفتمین یا هشتمین سایت است یا حتی در صفحات دوم یا سوم گوگل قرار دارد بسیار مفیدتر و کامل تر از سایت هایی است که در اول لیست سرچ گوگل آمده است.
شاید بارها پیش آمده که با دیدن تبلیغات یک شرکت در شبکه های اجتماعی یا تبلیغات آن در سایر سایت ها، وارد سایت آن شرکت شده اید و دیده اید که چه مطالب خوب و مفیدی دارد یا اجناس شرکت تنوع بالا و قیمت مناسبی دارند اما شما تا به حال در هنگام سرچ کردن در گوگل آن سایت را ندیده اید!
اگر تا به حال به این موضوعات دقت نکرده اید، پیشنهاد میکنم خوب به این موضوع فکر کنید. چه اتفاقی می‌افتد که گوگل به یک سایت با محتوا یا ظاهر ضعیف تر را بالاتر از یک سایت با محتوای قوی نمایش می‌دهد؟
پاسخ بهینه سازی سایت است.

بهینه سازی سایت به چه معناست؟

گوگل از ربات ها برای اولویت بندی صفحات سایت های مختلف استفاده می‌کند. ربات های گوگل مانند بات های تلگرام یک هوش مصنوعی هستند و برخلاف تصور عموم مردم از ربات ها سخت افزار یا جسم فیزیکی ندارند. هرکدام از ربات‌های گوگل معیارهایی برای تشخیص برتری صفحات سایت دارد و هرکدام با گشت زدن در سایت شما معیارهایی را بررسی می‌کند. نتیجه گزارشات این ربات ها مشخص می‌کند که کدام صفحه از کدام سایت در صفحه سرچ بالاتر به کاربر نمایش داده شود.
بهینه سازی سایت یا بهبود سئو سایت یعنی شما کارهایی را انجام دهید که از نظر ربات های گوگل خوب باشد. شما باید کاری کنید که ربات‌های گوگل متوجه موضوع صفحات شما بشوند و درصورتی که کاربر آن موضوع را در گوگل سرچ کرد، صفحه مربوط به سایت شما بالاتر از بقیه نمایش داده شود.
سئو تکنیکال و تولید محتوای بهینه دو قسمت بسیار مهم در بهبود سئو سایت هستند.

http://harpakstar.com/

جمعه 13 فروردین 1400  8:25 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها