0

مجید پیشکسوت محبوب استقلال از سرمربی پرافتخار استقلالی :

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 25048
محل سکونت : اصفهان

مجید پیشکسوت محبوب استقلال از سرمربی پرافتخار استقلالی :

تمجید پیشکسوت محبوب استقلال از سرمربی پرافتخار استقلالی : او بهترین سرمربی ایران است

رضا عنایتی : فکر می کنم امیر قلعه نویی حالا حالاها بهترین مربی ایران خواهد بود ؛ ارتباطم با ایشان در موفقیتم در استقلال موثر بود

 
 
تمجید رضا عنایتی از امیر قلعه نویی

بی شک رضا عنایتی از پرافتخارترین بازیکنان تاریخ استقلال است. مهاجمی که در دوران حضور در مستطیل سبز درخشش فراوانی داشت. سرمربی کنونی تیم هوادار تهران معتقد است امیر قلعه نویی نقش زیادی در موفقیتش داشته است و سرمربی سابق آبی پوشان را بهترین سرمربی تاریخ لیگ برتر می داند.

 
به گزارش پارس فوتبال، رضا عنایتی، سرمربی تیم هوادار تهران در سالی که گذشت، روزهای خوبی را در این تیم تجربه کرد و تیمش همچنان یکی از تیم هایی است که شانس صعود به لیگ برتر را دارد. او امروز میهمان برنامه نوروز فوتبالی بود. بخش های جالب از صحبت های عنایتی در این برنامه را در ادامه می خوانید.

خوانندگی تجربه بدی نبود!

در مورد خوانندگی صحبت نکنیم بهتر است! شش هفت ترک بیرون دادم ولی در واقعیت خوب نبود. پیشنهاد یکی از دوستانم بود ولی کار خوبی در نیامد چون که من همان موقع یک پیشنهاد از امارات دریافت کردم و باید می رفتم. کارهای تنظیم ترک ها می توانست بهتر انجام شود چون خودم نبودم. تجربه بدی نبود ولی راضی کننده نبود.

شرایط مالی روی بازدهی بازیکن تاثیر دارد

طبیعتا ما خودمان فوتبالیست بودیم و می دانیم که شرایط مالی روی بازدهی بازیکن تاثیر دارد. وقتی فوتبالیست از لحاظ فکری آماده نباشد نمی توانید به او دستور تاکتیکی بدهید. من گزینه های بهترین مربیان سال را که می دیدیم، تمام مربیان موفق ساختار تیمی شان ساختار موفقی بود. یعنی تیم شان از لحاظ ساختاری شرایط خوبی داشت و این لازمه موفقیت یک مربی است. اگر امکانات نداشته باشی هر چقدر هم مربی خوبی باشی نمی توانی موفق باشی.

با ۶۰ میلیون دو بار آقای گل شدم

نباید استثنائات را وارد این مقوله کرد. چون خیلی وقت ها تیم هایی بودند که بدون هیچ امکاناتی قهرمان شدند. ولی چیزی که مهم بود انگیزه بازیکنان بود. بعضی از بازیکنان با انگیزه خود امکانات نداشته را پوشش می دهند. الان شرایط متفاوت است و شاید در ده سال گذشته بازیکنانی با کمترین چشمداشت مالی بازی کردند. من خودم در استقلال قرارداد سه ساله ۹۰ میلیونی داشتم و ۶۰ میلیون بیشتر نگرفتم اما دو سالش را آقای گل شدم و یک سال هم بهترین بازیکن لیگ شدم.

ارتباطم با قلعه نویی در موفقیتم موثر بود

ارتباطم با آقای قلعه نویی در موفقیتم در استقلال موثر بود. ارتباط گرفتن خیلی مهم است. مربی اگر بتواند با بازیکن ارتباط بگیرد خیلی کارهای بزرگی می شود انجام داد. اینکه بازیکن احساس کند مربی کنارش هست که هم در سختی ها و هم مسائل فنی می تواند به او کمک کند، بازدهی اش در زمین خیلی بیشتر خواهد شد. الان دیگر دوره دعوا و داد و فریاد تمام شده است.

رای من هم با اختلاف امیرخان است

فکر می کنم امیر قلعه نویی حالا حالاها بهترین مربی ایران خواهد بود. ما روی نتیجه گیری و عناوینی که مربیان به دست می آورند باید در موردشان تصمیم گیری کنیم. رای من هم با اختلاف امیرخان است.

مدیران از نتیجه نترسند اتفاق خوبی رخ خواهد داد

خیلی خوشحال کننده است که مربیان جوان هم آمده اند و باید از مدیرانی که اطمینان می کنند تشکر کرد. بالاخره این چرخه باید بچرخد و مربیان جوان وارد شوند. اگر مدیران از نتیجه نترسند اتفاق خوبی برای فوتبال ایران رخ خواهد داد چون که تغییر نگرش در همه جا هست. در جاهای دیگر غیر از فوتبال هم باید این اتفاق بیافتد. من خیلی خوشحال هستم که امثال محرم نویدکیا، رسول خطیبی و محمد ربیعی می آیند و نتیجه می گیرند. این باعث می شود که راه برای دیگر مربیان جوان هم باز شود و مدیران اطمینان بیشتری بکنند.

سپاهان بهترین تیم سال بود

تیم سپاهان الان فوق العاده خوب فوتبال بازی می کند. هم به لحاظ ساختار دفاعی و هم به لحاظ هجومی تیم کاملی است. این تیم بازیکنان فوق العاده باکیفیتی دارد. در عین جوانی باتجربه بازی می کنند و من وقتی بازی های سپاهان را می بینم هر لحظه منتظرم که در زمین اتفاقی بیافتد و گلی را ببینیم. جذابیت فوتبال به این است که وقتی نود دقیقه پای آن می نشینی هیجان داشته باشد و گل دیده شود. این اتفاق در سپاهان کامل می افتد و نتیجه اش را هم می بینید.

باید به گل محمدی تبریک گفت

پرسپولیس تیم قابل احترامی است و چند سال است که بازیکنان خودش را حفظ کرده است. باید به لحاظ تاکتیکی به یحیی گل محمدی تبریک گفت. پرسپولیس چند سال متوالی است که قهرمان می شود و این افتخار بزرگی برای این تیم و گل محمدی است. من از نظر نحوه بازی، سپاهان را تیم برتر سال می دانم؛ این تیم در سال های گذشته دچار چالشی شده بود که حتی در جدول شرایط خوبی نداشت. با آمدن آقای قلعه نویی شرایط یک مقدار بهتر شد اما باز هم دچار یک افتی شد. الان امان می بینیم که سپاهان پله پله بالا می آید و فوتبال را خیلی فوتبال بازی می کند. شکل فوتبال سپاهان از لحاظ مالکیتی هم اگر حساب کنیم، شکل خوبی است.

چهارشنبه 11 فروردین 1400  8:55 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها