0

اولین واکنش عربستان به گزارش اطلاعاتی آمریکا درباره قتل خاشقچی ​​​​​​​

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 25048
محل سکونت : اصفهان

اولین واکنش عربستان به گزارش اطلاعاتی آمریکا درباره قتل خاشقچی ​​​​​​​

اولین واکنش عربستان به گزارش اطلاعاتی آمریکا درباره قتل خاشقچی

  • اولین واکنش عربستان به گزارش اطلاعاتی آمریکا درباره قتل خاشقچی
 

دولت سعودی گزارش سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا موسوم به «سیا» درباره پرونده قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد آل سعود را رد کرد و گفت که آنچه در این گزارش آمده، «توهین‌آمیز» و «نادرست» است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری دولتی عربستان «واس»، وزارت خارجه سعودی در بیانیه‌ای به گزارش سازمان اطلاعاتی مرکزی آمریکا موسوم به «سیا» که در آن ولی‌عهد سعودی به عنوان عامل ربوده شدن و قتل جمال خاشقچی معرفی شده است، واکنش نشان داد.

وزارت خارجه سعودی اعلام کرد: «قاطعانه آنچه را که در گزارش سازمان سیا درباره قتل خاشقچی که حاوی نتیجه‌گیری‌های نادرست و تفسیرات اهانت‌آمیز علیه رهبری سعودی است، رد می‌کنیم».

 

در بیانیه آمده است: «عربستان جنایت قتل خاشچقی را محکوم کرد و تدابیر لازم برای تضمین عدم تکراری چنین رویدادی اتخاذ کرده است».

وزارت خارجه عربستان افزود: «جای تأسف دارد که چنین گزارشی از آمریکا صادر شود و حاوی نتایج اشتباه و غیر قابل قبول باشد».

دولت سعودی تصریح کرد: « دستگاه قضایی احکام خود در حق مرتکبان قتل را صادر کرده است که با استقبال خانواده خاشقچی روبرو شد. ریاض هر اقدامی که به رهبری و حاکمیت و استقلال دستگاه قضایی آن ضربه بزند، بر نخواهد تابید».

وزارت خارجه سعودی در پایان بیانیه تأکید کرد که «روابط و همکاری عربستان و آمریکا قوی و مستحکم است».

سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) روز جمعه در گزارشی درباره ترور جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد آل سعود اعلام کرد که محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی با «ربودن» یا «قتل»  جمال خاشقجی در استانبول موافقت کرده بود.

خاشقجی در اکتبر 2018 پس از ورود به کنسولگری عربستان در شهر استانبول ترکیه ناپدید شد. ریاض که در ابتدا نسبت به ناپدید شدن خاشقجی اظهار بی اطلاعی می‌کرد، تصدیق کرد که این روزنامه نگار در داخل کنسولگری به قتل رسیده است.

انتهای پیام

شنبه 9 اسفند 1399  9:32 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها