0

مصوبات کمیسیون تلفیق برای حمایت از تولید و همسان سازی حقوق بازنشستگان

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 16684
محل سکونت : اصفهان

مصوبات کمیسیون تلفیق برای حمایت از تولید و همسان سازی حقوق بازنشستگان

مصوبات کمیسیون تلفیق برای حمایت از تولید و همسان سازی حقوق بازنشستگان

 
مصوبات کمیسیون تلفیق برای حمایت از تولید و همسان سازی حقوق بازنشستگان

سخنگوی کمیسیون تلفیق جزئیات آخرین مصوبات این کمیسیون درباره لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار  پارلمانی خبرگزاری تسنیم، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 1400 در تشریح مصوبات امروز کمیسیون متبوعش، گفت: در چند روز اخیر کمیسیون تلفیق به بررسی اصلاحیه بودجه دولت پرداخته است در مجلس تلاش می شود بودجه تا پایان سال به دولت ابلاغ شود.

وی افزود: نظر دولت در زمینه اختصاص ارز 4200 تومانی برای کالاهای اساسی، دارو و نهاده های دامی تامین شده است. البته  براساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه سال 1400، کمیته نظارتی متشکل از رئیس سازمان برنامه و بودجه، رئیس کل بانک مرکزی، وزرای اقتصاد و دارایی، صمت و کشاورزی باید بر نحوه تخصیص ارز 4200 تومانی به کالاهای اساسی و دارو نظارت داشته باشد و گزارش آن به کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ارائه شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه، ادامه داد: امروز موادی از لایحه مانند افزایش حقوق دولتی معادن از 8 هزار میلیارد تومان به 10 هزار میلیارد تومان مصوب شد.

زارع بیان داشت: امکان ورود خودروهای خارجی از مناطق آزاد، فراهم شده است که در این زمینه درآمد 17 هزار میلیارد تومانی برای دولت حاصل می شود. همچنین جهت تأمین گاز مصرفی صنایع و حمایت از تولید میزان 10 هزار میلیارد تومان درآمد دولت تعدیل یافته است.

وی اضافه کرد:رشد درآمد ورودی گمرک و سایر کالاها افزایش حدود 20 هزار میلیارد تومانی داشته است. البته تعرفه ورودی گمرک برای حمایت از تولید از 4 درصد به 2 درصد تعدیل شده و  همچنین 3 هزار میلیارد تومان مالیات اشخاص حقوقی غیردولتی نیز کاهش یافته است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه در رابطه با هدفمندی یارانه‌ها گفت: از آنجا که ادامه اختصاص ارز 4200 تومانی به درخواست دولت صورت گرفته، بنابراین منابعی که برای افزایش میزان یارانه نقدی به مردم در نظر گرفته شده بود کاهش یافته است و تا این لحظه کمیسیون تلفیق برای پرداخت یارانه نقدی همان پیشنهاد دولت را مبنا قرار داده است.

زارع همچنین از شناسایی منابع پایدار برای دولت خبر داد و گفت: این منابع پایدار به سمت محرومیت‌زدایی از استان‌های مختلف همچون لرستان، سیستان و دیگر مناطق محروم کشور در حوزه‌هایی مانند اشتغال، صنعت، کشاورزی، مسکن، گردشگری، فناوری هزینه می‌شود. همچنین حوزه‌هایی مانند مبارزه با فقر مطلق، ایجاد اشتغال‌ کوچک و متوسط، حمایت از مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و دستگاه‌هایی که در بودجه پیشنهادی دولت سهم خود را دریافت نکرده‌اند مانند حوزه زندان‌ها و حوزه‌هایی مانند کاهش آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی و ... از این منابع برخوردار می‌شوند، در واقع منابع شناسایی شده به سمت موارد فوق سوق داده خواهند شد.

نماینده آباده در مجلس گفت: مصوبات دیگر کمیسیون تلفیق درباره رد دیون دولت به تامین اجتماعی، متناسب سازی حقوق بازنشستگان کشوری لشکری، تامین اجتماعی و اعضای هیئت علمی و اجرای قانون جامع حمایت از معلولان است که منابع آن از طریق فروش سهام دولتی، طرح‌های عمرانی، سهام شرکت‌های دولتی، حق الامتیازها، حقوق مالکانه- که پیشنهاد دولت 125 هزار میلیارد تومان بود، اما در مصوبه کمیسیون تلفیق به 150 هزار میلیارد تومان افزایش یافت- اجرایی می شود.

وی با بیان اینکه از روز گذشته ردیف های لایحه بودجه که به توافق با دولت نیاز داشت، مورد بررسی قرار گرفته است، افزود: پس از بررسی ها، منابع دولت از طریق مالیات بر ارزش  و موضوع ورود خودروهای خارجی از مناطق آزاد افزایش داده شد.

به گزارش تسنیم، پس از تصویب کلیات لایحه اصلاحی بودجه سال 1400 در روز (سه شنبه 28 بهمن) کمیسیون تلفیق از روز چهارشنبه وارد بررسی لایحه بودجه شد که بررسی‌ها امروز به پایان رسید؛ از آنجایی که نمایندگان 2 روز فرصت دارند تا مصوبات کمیسیون تلفیق را بررسی کنند، اگر مصوبات امروز در سامانه بارگذاری شود بررسی بودجه از روز یکشنبه (سوم اسفند) در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد در غیر این صورت مجلس روز دوشنبه به رسیدگی بودجه می‌پردازد.

شنبه 2 اسفند 1399  11:47 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها