0

وقتی میری سفر کلید خونت رو با گلدون ها به همسایه نده!

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 25048
محل سکونت : اصفهان

وقتی میری سفر کلید خونت رو با گلدون ها به همسایه نده!

وقتی میری سفر کلید خونت رو با گلدون ها به همسایه نده!

 

 • وقتی میری سفر کلید خونت رو با گلدون ها به همسایه نده!
 

نصب تایمر آبیاری برای گلدان ها، باعث می شود با خیال راحت سفر کنید و کلید منزل خود را به کسی ندهید.

یکی از دغدغه های مردم هنگام رفتن به سفر، آبیاری گل و گیاه منزل یا باغ و باغچه است. برخی به خاطر ترس از خراب شدن گل و گیاه خود، مجبور می شوند کلید منزلشان را به همسایه یا دوست خود دهند. خوشبختانه با وجود تایمر آبیاری این مشکل قابل حل است. تایمر آبیاری دارای مزایای بسیار زیادی می باشد که در ادامه ی مطلب بررسی می کنیم. وقت خود را برای آبیاری صرف نکنید، یک تایمر آبیاری نصب کنید. برده ی باغ خود نشوید و به خاطر ساعت ها آبیاری، تابستان خود را هدر دهید.

ایراد سیستم های آب پاش این است که به دلیل تبخیر قطرات اسپری هنگام پرواز در هوا، مقدار زیادی آب هدر می رود. تایمرآبیاری آب کمتری مصرف می کند زیرا آب مستقیماً در جایی که گیاهان بیشتر به آن نیاز دارند اعمال می شود.

باغ شما چه زینتی باشد و یا محصولی تولید کند، می توان از تایمر آبیاری با موفقیت یکسان استفاده کرد.

وقتی میری سفر کلید خونت رو با گلدون ها به همسایه نده!

مزایای نصب تایمر آبیاری

 • باعث صرفه جویی در وقت شما خواهد شد.
 • نصب تایمر آبیاری می تواند آب را به طور مؤثر، مستقیماً به منطقه ریشه گیاه برساند.
 • می توانید تایمر آبیاری را تنظیم کنید تا در صبح زود خنک و بدون باد روشن شود. حتی باغبانان نیز ممکن است همیشه زود بیدار نباشند!
 • تایمر آبیاری می تواند مقدار دقیق تری آب را تحویل دهد و از آبیاری دستی سازگارتر خواهد بود.
 • می توانید با خیال راحت به تعطیلات بروید.
 • موجب صرفه جویی در مصرف آب می شود: مطالعات نشان می دهد که تایمر آبیاری 30 تا 50 درصد آب کمتری نسبت به روش های آبیاری معمول مانند آب پاش ها استفاده می کنند. تایمر آبیاری برای صرفه جویی در مصرف آب در شرایط خشکسالی عالی می باشد.
 • رشد را بهبود می بخشد: مقدار کمتری از آب که در مدت زمان طولانی تری استفاده می شود شرایط ایده آل رشد را فراهم می کند. آبیاری قطره ای زمان آبیاری گیاهان را افزایش می دهد و از فرسایش خاک و از بین رفتن مواد مغذی جلوگیری می کند. همچنین به دلیل اینکه جریان مداوم است، آب به عمق خاک نفوذ می کند تا به خوبی در منطقه ریشه قرار گیرد.
 • علفهای هرز را از بین می برد: آب فقط در مواردی که لازم باشد تحویل می شود.
 • موجب صرفه جویی در وقت می شود: تنظیم و جابجایی آب پاش ها مورد نیاز نیست..
 • به کنترل بیماری های قارچی که در شرایط مرطوب به سرعت رشد می کنند کمک می کند. همچنین شاخ و برگ های مرطوب می توانند باعث شیوع بیماری شوند.
 • سازگار: تایمر آبیاری را می توان به راحتی تغییر داد تا بتواند نیازهای متغیر یک باغ یا چمن را تنظیم کند.

نکات آبیاری قطره ای

 • قبل از نصب، لوله را در آفتاب بگذارید تا مدتی گرم شود.
 • درصورتی که تصمیم بگیرید از هر قسمت از سیستم، ساطع کننده ها را جدا کنید، می توانید از درپوش های پلاستیکی کوچک که به آن ها شاخه های گاف نیز می گویند استفاده کنید.
 • با کاشت در نزدیکی یک پرچین کم یا سد باد، نیاز آبیاری را کاهش دهید. کاهش باد باعث کاهش آب در اثر تبخیر می شود.
 • بیش از حد آب ندهید، هفته ای یک اینچ آب برای گیاهان با متوسط نیاز به آب کافی است. یک ساطع کننده یک gph این مقدار آب را در حدود یک ساعت تحویل می دهد. آب و هوای گرم اغلب به آب معادل 2 اینچ در هفته نیاز دارد. بهتر است آبیاری عمیق اما کم داشته باشید. نباید اطراف گسیل کننده ها گودی وجود داشته باشد.
 • سیستم خود را با چسباندن یک مداد یا چوب تیز شده در خاک بین گازهای ساطع کننده بررسی کنید تا ببینید آیا رطوبت وجود دارد. اگر خاک مرطوب باشد چوب به راحتی در زمین می لغزد. افزودن ساطع کننده ها یا تغییر فاصله آن ها بسیار آسان است.
 • تایمر آبیاری که در سطح بالای زمین باقی مانده است کمتر از سیستم های مدفون مسدود می شوند و هنگام کشت یا کاشت بلند کردن آن ها آسان است. خاک را با مالچ بپوشانید تا لوله مخفی شود و تبخیر کاهش یابد. اگر می خواهید سیستم را دفن کنید تا زمانی که سیستم تکمیل شده را آزمایش نکرده اید ترانشه ها را پر نکنید. در صورت دفن نمودن از سیستم نمودار تهیه کنید.
 • اگر در آب و هوای سردتر زندگی می کنید سیستم خود را در پایان فصل تخلیه کنید. بندهای انتهایی را از برق بکشید، یا انتهای خطوط را تا کنید. یک بسته پلاستیکی یا پارچه ای را روی انتهای باز خط ببندید تا از آوار و اشکال در امان بماند. تخلیه خط از هرگونه شکستگی در اثر یخ زدگی جلوگیری می کند. فیلتر، کاهنده فشار و تایمر را برای فصل زمستان در منزل نگهداری کنید.

وقتی میری سفر کلید خونت رو با گلدون ها به همسایه نده!

نکاتی در مورد خرید آشنایی بیشتر با مه پاش فیتینگیو زمان دهی با انواع تایمر آبیاری

اگر شما قصد خرید یک دستگاه مه پاش دارید می توانید از شیلنگ های که از جنس استیل هستند استفاده کنید چون این شیلنگ ها قیمت بالاتری نسبت به شیلنگ های دیگر دارند اما طول عمر و کیفیت آن ها نسبت به دیگر شیلنگ ها بالاتر است. در دستگاه‌ های مه پاش فشار استانداردی که می‌ تواند از شیلنگ ها خارج شود 70 بار است در واقع در مه پاش های فیتینگی هم دقیقا همین مقدار فشار خارج می‌ شود اما این مقدار در مه پاش های پرسی بیش تر است.

در مه پاش های پرسی بیشترین فشاری که از شیلنگ ها خارج شود 200 بار است در اینجا ممکن است خیلی از شما تصور کنید که چون در دستگاه های مه پاش پرسی فشار خروجی بیش تر است پس این دستگاه ها مه پاش های بهتری هستند اما در واقع حقیقت این چنین نیست در دستگاه های مه پاش پرسی چون فشار خروجی بیش تر است و همین مسئله سبب کوتاه تر شدن عمر دستگاه می شود پس با توجه به این نکته مقدار فشار خروجی گ نمی تواند تضمین کننده و سالم بودن دستگاه مه پاش خانگی باشد. همان طور که گفتیم در دستگاه های مه پاش فیتینگی پیچ و مهره ای وجود ندارد اما در دستگاه مه پاش پرسی از این پیچ و مهره ها استفاده می شود که همین مسئله باعث بروز مشکلاتی می شود زیرا این پیچ و مهره ها زنگ می زنند و آسیب می بیند و به همین علت مجبور به تعویض کردن آن ها هستید.

وقتی میری سفر کلید خونت رو با گلدون ها به همسایه نده!

سه شنبه 28 بهمن 1399  1:07 PM
تشکرات از این پست
fardost farshon
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 25048
محل سکونت : اصفهان
سه شنبه 28 بهمن 1399  1:08 PM
تشکرات از این پست
farshon
fardost
fardost
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1388 
تعداد پست ها : 987
محل سکونت : خراسان رضوی
جمعه 1 اسفند 1399  5:23 AM
تشکرات از این پست
farshon
farshon
farshon
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1387 
تعداد پست ها : 43956
محل سکونت : خراسان رضوی
شنبه 2 اسفند 1399  5:00 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها