0

ده نکته جذاب دکوراسیون اتاق کودک

 
fatemeh_75
fatemeh_75
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1388 
تعداد پست ها : 10557
محل سکونت : اصفهان

ده نکته جذاب دکوراسیون اتاق کودک

 
 
اولین نکته در طراحی دکوراسیون اتاق کودک این است که اگر فرزند شما به سن تصمیم‌گیری رسیده، حتما درباره دکوراسیون از خودش سئوال بپرسید، سپس در مورد چگونگی انجام آن ایده‌پردازی کنید.
 

دکوراسیون اتاق کودک، ده نکته که جذابش می‌کند

شاید جزو خانواده‌هایی هستید که از همان ابتدای تولد فرزندتان، اتاقی را به او اختصاص داده‌اید. شاید هم جزو گروهی هستید که فکر می‌کنید هر وقت کودک بزرگ‌تر شد می‌تواند اتاق خودش را داشته باشد.
در هر دو صورت دوست دارید اتاقی زیبا برای کودکتان آماده کنید و قطعا کلی ذوق و شوق دارید. اولین نکته در دکوراسیون اتاق کودک این است که اگر فرزند شما به سن تصمیم‌گیری رسیده، حتما درباره دکوراسیون از خودش سئوال بپرسید، سپس در مورد چگونگی انجام آن ایده‌پردازی کنید.
بسته به تم اتاق خواب، می‌توانید از وسایل گران یا مقرون به صرفه استفاده کنید. این شما هستید که باید بودجه‌ای را فراهم کنید تا اتاقی متناسب با رویاهای کودک بسازید.

10 نکته دکوراسیون اتاق کودک
به خاطر داشته باشید که هر چه کودک بزرگ‌تر می‌شود، طراحی اتاق هم می‌تواند تغییر کند. یک نوجوان نمی‌خواهد در یک اتاق خواب کودکانه بخوابد. ما نکاتی را برای طراحی دکوراسیون اتاق کودک، بازگو می‌کنیم.

1. از رنگ‌های روشن و پنجره‌هایی روشن در دکوراسیون اتاق کودک استفاده کنید
برای دکوراسیون اتاق کودک، از پرده‌های رنگارنگ استفاده کنید. مراقب باشید رنگی که استفاده می‌کنید با نقش کل اتاق خواب مطابقت داشته باشد. با استفاده از این روش، می‌توانید فضای اتاق را واضح‌تر و تمیزتر نشان دهید.
این پرده می‌تواند یک والان داشته باشید تا کودک بتواند نور اتاق را در طول شبانه‌روز تغییر بدهد.

2. از اسباب‌بازی‌ها به عنوان دکوراسیون اتاق کودک استفاده کنید
اسباب‌بازی‌های کودک شما رنگارنگ هستند و همچنین در اندازه‌ها و اشکال مختلف وجود دارند. آنها می‌توانند به عنوان یک دکوراسیون جالب و دوست‌داشتنی برای اتاق کودک عمل کنند.
می‌توانید از قلاب برای آویزان کردن اسباب‌بازی‌های بزرگ استفاده کنید و اسباب‌بازی‌های کوچک را در قفسه ها قرار دهید تا فضای بیشتری در اختیار داشته باشید. مطمئن باشید که ایده جذابی است.

3. از چاپ و رنگ در دکوراسیون اتاق کودک استفاده کنید
برای دیوار اتاق خواب کودک، یک رنگ روشن انتخاب و آن را با برخی چاپ‌ها ترکیب کنید. بجز دیوار، می‌توانید از این چاپ برای کمد و تخت کودک هم بهره بگیرید.
می‌توانید به جای چاپ، از نقاشی دیواری استفاده کنید. از کودکتان موضوعات مورد علاقه‌اش را بپرسید و دست به کار شوید. اگر کودک ایده‌ای ندارد، کشیدن گل‌ها، پروانه‌ها، خورشید، رنگین‌کمان و حتی ماشین‌های مسابقه، ایده‌های جذابی هستند.

4- از پارچه‌هایی متناسب با اتاق استفاده کنید
برای تختخواب‌ها می‌توانید از محلفه‌ها، بالش‌ها یا لحاف‌هایی که با موضوع اتاق مطابقت دارد، استفاده کنید. می‌توانید از بالش‌های اضافی برای زیباتر کردن اتاق بهره بگیرید.

5. در دکوراسیون اتاق کودک، سقف را تزئین کنید
تزئین سقف هم ایده خوبی است. می‌توانید از چراغ‌هایی جذاب استفاده کنید یا چراغ‌هایی به شکل ماه و ستاره بخرید تا در تاریکی شب بدرخشند. کودک شما از خوابیدن در چنین فضایی لذت می‌برد. حتی شاید خودتان هم بخواهید توی اتاق او بخوابید.

6. وسایل آموزشی را در اتاق قرار دهید
فقط به طرح‌های فانتزی پایبند نباشید. می‌توانید از وسایل کمک‌آموزشی هم در طراحی دکوراسیون اتاق کودک استفاده کنید. قرار دادن کتاب، نمودارها و اسباب‌بازی‌های آموزشی و حتی نقشه ایران و جهان، هم به دکور اتاق کمک می‌کند، هم باعث سرگرمی کودک با وسایل آموزشی می‌شود. اینطوری یک تیر و دو نشان زده‌اید.


دکوراسیون اتاق کودک، ده نکته که جذابش می‌کند
7. از عکس‌ها برای تزئین دکوراسیون اتاق کودک استفاده کنید
هر چند که با ورود دوربین‌های دیجیتال، کمتر کسی عکس‌ها را چاپ می‌کند، اما شما حتما از لحظه‌های زیبایی که همراه کودکتان داشته‌اید عکس گرفته‌اید. این عکس‌ها ایده خوبی برای تزئین اتاق او هستند. می‌توانید آنها را به دیوار یا قفسه‌ها بچسبانید یا برایشان قاب عکس در نظر بگیرید. مطمئن باشید خیلی قشنگ می‌شود.

8- از فضای ذخیره سازی ابتکاری در دکوراسیون اتاق کودک استفاده کنید
در اتاق کودک، نگهداری وسایل مختلف، اهمیت خاصی دارد، بنابراین مناطقی را به اسباب‌بازی‌ها، کتاب‌ها، لباس‌ها و سایر وسایل کودک اختصاص دهید. به او نیز آموزش دهید تا وسایل را مرتب در جاهای مختص آنها بگذارد.


دکوراسیون اتاق کودک، ده نکته که جذابش می‌کند
9. کف اتاق را بپوشانید
به احتمال زیاد کودک نوپای شما دائم در حال چهار دست و پا رفتن است، کمی که بزرگ‌تر شود، ممکن است با هر قدم به زمین بخورد. بنابراین مهم است که کف اتاق را بپوشانید تا او صدمه نبیند. فرشی متناسب با سایر دکوراسیون اتاق کودک استفاده کنید.

10. از آباژور در دکوراسیون اتاق کودک استفاده کنید
برای داشتن نور کافی در طول شب، در اتاق کودک یک آباژور قرار دهید. این آباژور می‌تواند بخشی از دکوراسیون اتاق کودک نیز باشد. می تواند به عنوان یک دکوراسیون اضافه شده، برای اتاق خواب خوب باشد. لازم نیست دنبال چیز عجیب غریبی باشید. با خرید یک آباژور ساده خودتان می‌توانید آن را تزئین کنید.

ایده‌هایی دیگر برای دکوراسیون اتاق کودک
در واقع دکوراسیون اتاق کودک هم مانند دکوراسیون قسمت‌های دیگر خانه است، بجز این که باید موارد ایمنی را در آن در نظر بگیرید. نکته دیگر هم قرار گرفتن کودک در سن رشد است. کودکان خیلی سریع بزرگ می‌شوند. بنابراین شاید بخواهید از دکوراسیونی استفاده کنید که سال‌های بیشتری ماندگار باشد.

تخت مناسب
اگر برای کودک تختخوابی بخرید که قابلیت تبدیل داشته باشد، دیگر نیازی نیست با بزرگ شدن او برای خرید یک تخت دیگر هزینه کنید.

تجدید نظر در طرح‌های کارتونی
شاید بخواهید برای دکوراسیون اتاق کودک از طرح‌های کارتونی استفاده کنید، با این حساب در نظر بگیرید که ممکن است کودک با بزرگ‌تر شدن دیگر علاقه‌ای به انیمیشن‌های قبلی نداشته باشد. در این صورت باید دوباره اتاقش را تغییر دکوراسیون بدهید.


دکوراسیون اتاق کودک، ده نکته که جذابش می‌کند
تجدید نظر در انتخاب رنگ دکوراسیون اتاق کودک
دختربچه‌ها علاقه خاصی به رنگ صورتی دارند، اما وقتی کودک شما بزرگ‌تر می‌شود شاید دیگر علاقه‌ای به این رنگ نداشته باشد. در این صورت رنگی انتخاب کنید که خیلی کودکانه نباشد.

دکوراسیون اتاق کودک، ده نکته که جذابش می‌کند
فضاسازی در دکوراسیون اتاق کودک
در زندگی امروزه که همه چیز ابعاد کوچک‌تری دارد، شاید شما هم ساکن یک آپارتمان نقلی باشید. در این صورت به فضاسازی در دکوراسیون اتاق کودک، فکر کنید. مثلا می‌توانید تختخوابی بخرید که در قسمت پایین آن فضایی برای قرار دادن لباس‌ها دارد، یا تختی که کتابخانه‌ای کوچک به آن وصل شده. اگر دو کودک دارید، یا به این موضوع فکر می‌کنید که دو کودک داشته باشید، انتخاب تختخواب دوطبقه می‌تواند ایده خوبی باشد. موقع خرید وسایل اتاق کودک به این نکات هم دقت کنید.
 

دکوراسیون اتاق کودک، خلاصه
برای طراحی دکوراسیون اتاق کودک، ایده‌های مختلفی پیش رو دارید: استفاده از آباژور، استفاده از رنگ‌های روشن، استفاده از اسباب‌بازی در دکوراسیون اتاق کودک، استفاده از وسایل کمک آموزشی، پوشاندن کف اتاق کودک، استفاده از چاپ و رنگ. خودتان هم کلی ایده جذاب اجرا کنید. 
سه شنبه 28 بهمن 1399  12:06 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها