0

جاهای دیدنی قشم را بیشتر بشناسیم

 
nghermez
nghermez
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : فروردین 1397 
تعداد پست ها : 46

جاهای دیدنی قشم را بیشتر بشناسیم

جاهای دیدنی قشم را در هیچ کجای دیگر ایران پیدا نخواهید کرد جاذبه های طبیعی ای که طی میلیون سال ایجاد شده و بخشی از شگفتی های جزیره ی قشم است، از زیباترین مناطق کشورمان است و دیدن آن از واجبات است. مسافران این جزیره معمولا با تورهای موجود علاوه بر خود جزیره ی قشم جزایر اطراف آن مانند هنگام، ناز و هرمز را هم می گردند. اگر دوست دارید با جاهای دیدنی قشم با عکس و آدرس دقیق آنها بیشتر آشنا شوید با ما همراه باشید.

 

معمولا به دلیل کمبود وقت در سفرمسافران مجبورند بین بازدید از جاهای دیدنی قشم چند مورد را انتخاب کنند. پس بهتر است قبل از سفر با این دیدنی ها بیشتر آشنا شده و برای بازدید از آنها برنامه ریزی کرده و تصمیم گیری نمایید.

 

در این بلاگ هدف ما این است که شما را با دیدنی های قشم با عکس و آدرس بیشتر آشنا کنیم و از زیبایی های هر کدام بگوییم تا بتوانید تصمیم بگیرید در زمان کوتاه سفرتان از دیدن کدام مناطق لذت بیشتری خواهید برد و دسترسی به کدام مناطق برایتان ساده تر است.

 

دره ستارگان

تا اسم قشم می آید همه یاد دره ستارگان میفتند تصاویری که از آن دیده اید مطمئنا شما را برای دیدن این منطقه ترغیب خواهد کرد.

 

این منطقه بیش از ۲ میلیون سال قدمت دارد. باد ، باران و گذشت زمان سبب شده که خاک سست این منطقه دچار فرسایش شود و صخره ها، ستون ها و دالان هایی ایجاد شوند که دارای اشکالی عجیب و باور نکردنی هستند.

 

موسم واحد های با کیفیت زیادی را که همه دارای میزبان های حرفه ای هستند جهت اقامتی دلپذیر به شما معرفی می کند و به راحتی می توانید برای اجاره ویلا قشم و همچنین اجاره سوئیت قشم از طریق سایت موسم اقدام کنید.

 

حضوردر دره، صدای وهم انگیز باد و آسمان آبی احساس خاصی در شما ایجاد خواهد کرد که شاید در کمتر جایی از دنیا تجربه اش کنید. به محض قرار گرفتن در دره ی ستارگان فورا” متوجه ابهت و زیبایی خاص آن خواهید شد.

 

این منطقه در کنار روستای برکه خلف قرار دارد و بومیان این منطقه بر این باورند که ستاره ای در این دره از آسمان بر زمین افتاده و این اشکال را در زمین ایجاد کرده است. به همین دلیل به این منطقه ستاره افتاده ویا به زمان محلی استارافتیده می گویند. مردم محلی به جادویی بودن این منطقه و حضور ارواح و اجنه در آن اعتقاد دارند و به همین سبب می کوشند که بعد از تاریکی هوا در این دره حضور نداشته باشند.

 

شاید دلیل این باور اشکال عجیب سنگها و صدای زوزه ی باد است که در میان صخره های مرتفع می پیچد.

 

تورهای قشم گردی حتما بازدید از این منطقه را در برنامه ی خود قرار می دهند ممکن است به دلیل فشرده بودن حجم برنامه های تور، خستگی و یا گرمای هوا، شما در این بخش یا بخش هایی دیگر از برنامه نخواهید از ماشین پیاده شوید و ترجیح بدهید زیر کولر استراحت کنید. اما پیشنهاد ما این است که حتما از دره ی ستارگان بازدید کنید و از زیباییش لذت ببرید.

 

برای رسیدن به این منطقه که در فاصله ی ۵ کیلومتری از ساحل جنوبی جزیره قشم قرار دارد یا باید از راهنماهای محلی کمک بگیرید و یا باید تور قشم گردی خریداری کنید.

 

جنگل های حرا

یکی دیگر از دیدنی های معروف و شگفت انگیز جزیره قشم جنگل های حرا است. حرا نام درختانی است که ریشه در عمق دریا دارند و با جزر و مد بخشی از آنها به زیر آب می رود و پدیدار می شود.

 

جالب است بدانید که این جنگل ها ۲۲ هزار کیلومتر وسعت دارند، از شگفتی های دیگر درختان حرا سازگاری آنها با آب شور است.

 

برای بازدید از این جنگل های خاص و زیبا باید همراه همسفرانتان یک قایق کرایه کنید تا شما را در میان جنگل بگرداند. اگر خوش شانس باشید پرندگان خاص و زیبایی در نزدیکی درختان خواهید دید چرا که جنگل های حرا زیستگاه پرندگان مهاجر زیادی است.

 

برای دیدن درختان باید در زمان جزر به آن جا بروید تا بخش بیشتری از درختان بیرون از آب باشند. اگر به درختان دقت کنید رد نمک روی بخشی از برگها مشخص است و می توانید تشخیص دهید که در زمان مد درختان تا کجا در آب فرو می روند.

 

پیشنهاد ما این است که دیدن این جنگل شگفت انگیز را نیز از دست ندهید.

 

تنگه چاهکوه

تنگه چاهکوه نیز زیبایی منحصر به فردی دارد. کوههایی با اشکال خاص و جالب و چاههای کم عمقی در میان آن ها که در گذشته برای جمع آوری آب استفاده می شده است با وجود سادگی از معروفترین دیدنی های قشم است.

 

اگر در فصل گرم به قشم سفر کرده اید بدانید که برای رسیدن به تنگه پیاده روی نسبتا طولانی ای پیش رو دارید سعی کنید در ساعات تابش شدید آفتاب به آن جا مراجعه نکنید.

اما با وجود سختی مسیر این تنگه بی نهایت زیبا است و از هیچ نظر شبیه دره ستارگان نیست و حال و هوای خاص خودش را دارد.

 

موسم واحد های با کیفیت زیادی را که همه دارای میزبان های حرفه ای هستند جهت اقامتی دلپذیر به شما معرفی می کند و به راحتی می توانید برای اجاره ویلا قشم و همچنین اجاره سوئیت قشم از طریق سایت موسم اقدام کنید.

 

در بخشی از این محل لباس محلی اجاره می دهند و می توانید در آنجا عکس بگیرید که بی شک با توجه به اشکال زیبای کوههای پشت سرتان عکس زیبایی خواهد شد.

 

برای عبور از مسیر تنگه چاهکوه باید حواستان جمع باشد چرا که در بعضی جاها سنگ ها لیز و گاها مرطوب است و در بعضی جاها مسیر بسیار تنگ است.

 

غار نمکدان

غار نمکی یا نمکدان غاری پوشیده شده از بلورهای نمکی یکی از چندین غار کوه نمکدان است.این کوه زیبا با رگه های سفید نمک در بدنه ی آن در فاصله ۹۰ کیلومتری از شهر قشم قرار دارد.

 

سقف این غار پوشیده شده از قندیل های نمکین زیبا است. در اعماق این غار نور کافی وجود ندارد پس حتما برای دیدن مناظر بدیع این غار سفید رنگ چراغ قوه همراه داشته باشید.

وقتی وارد غار می شوید اینطور به نظر میرسد که کل فضا از برف پوشیده شده است اما در حقیق این بلور ها و قندیل های سفید رنگ نمک است که منظره ای به این زیبایی پدید آورده است.

 

با این که فاصله ی این غار از شهر قشم زیاد است اما بسیار زیباست و ارزش بازدید دارد. به دلیل هم مسیر بودن غار نمکدان با تنگه چاهکوه می توانید بازدید از این مناطق را در یک روز برنامه ریزی کنید.

 

بندر لافت

اگر دلتان میخواهد با خانه های سنتی و شیوه ی زندگی بومیان قشم در گذشته آشنا شوید و خانه هایی با بادگیرهای بلند و کوچه های باریک در میان درختان گرمسیری ببینید حتما به بندر لافت سر بزنید.

 

روستای لافت در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده وآن را اولین اکو موزه ایران می نامند. اگر زمانتان اجازه می دهد دیدن این بندر زیبا را از دست ندهید و یکی از زیباترین غروب های خلیج فارس را از این بندر نظاره گر باشید.

 

 

برای بازدید از این بندر باید از طریق خودرو کرایه ای اقدام کنید چرا که تورهای قشم گردی بندر لافت را کمتر در برنامه اشان قرار می دهند.

 

 

جزیره هرمز

جزیره هرمز به تنهایی یک روز کامل از زمان سفرتان را نیاز دارد تا بتواند زیبایی هایش را تمام و کمال نشانتان دهد. این جزیره سرخ رنگ دیدنی های فراوانی دارد. ساحل سرخ، قلعه پرتغالیها، کوههای رنگین کمان، دره مجسمه ها، غار الهه نمک، پرتگاه غروب و … هر کدام زیبایی خاص و منحصر به فردی دارد.

 

اگر با تورهای هرمز گردی عازم این جزیره شوید احتمالا صبحانه و ناهار را در خانه ی یکی از بومیان جزیره نوش جان خواهید کرد و اگر هم در بوم گردی های این جزیره اقامت داشته باشید باز هم از دستپخت محلیان لذت خواهید برد.

 

چیزی که بی شک همه ی مسافران هرمز را شگفت زده می کند خاک هزار رنگ این جزیره است. و شما در همه جای جزیره حتی در آسفالت و خانه ها درخشش خاک را مشاهده می کنید. در بخش هایی از ساحل سرخ در کنار خاک سرخ خاکی بسیار درخشان و زیبا خواهید یافت که باور کردن زیباییش دشوار است.

 

ساحل سرخ و پرتگاه غروب بی شک از زیباترین سواحل ایران هستند. اگر به بازدید دره ی پرتغالیها رفتید ضمن زیبایی بنا در کنار آن زنان محلی را خواهید دید که با فروش صنایع دستی و زدن نقش حنا برای مسافران کسب در آمد می کنند. در دره مجسمه ها باید از مسیری نسبتا دشوار با صخره هایی زیبا با اشکال باورنکردنی عبور کنید تا به منطقه ای در ارتفاع ۴۰ متری از سطح دریا برسید و از منظره ی شگفت انگیز آن لذت ببرید.

 

دیدن هرمز را هر طور که هست از دست ندهید چرا که هرمز سرزمین شگفتی هاست. حتی اگر مجبور شدید برنامه ی سفر خود را جا به جا کنید یک روز را به دیدن هرمز اختصاص دهید.

 

رومیتا سامانه اجاره روزانه ویلا ، اجاره سوئیت و اقامتگاه در سراسر ایران است که با هدف ایجاد تجربه سفری متفاوت، با کیفیت و مطمئن برای مسافران ایجاد گردیده است. رومیتا با تاکید بر احراز هویت میزبان ها و همکاری با میزبان های تایید شده موفق به تضمین فرآیند رزرو اقامتگاه شده و ضمن ارائه پشتیبانی 24 ساعته و ضمانت برگشت وجه و امکان کنسلی، اطمینان مسافران محترم را برای انجام رزرو اینترنتی جلب نموده است. سایت رومیتا با جذب 3900 اقامتگاه در 176 شهر ایران توانسته در زمینه اجاره ویلا، اجاره آپارتمان مبله، رزرو سوئیت و رزرو اقامتگاه بوم گردی و روستایی پاسخگوی سلایق مسافران باشد. رومیتا ،علاوه بر ارائه اطلاعات کامل و مطمئن از هر اقامتگاه، با ایجاد امکان ارسال پیام بین مسافر و میزبان، انتخاب را برای مسافران ساده تر میکند و سعی بر این دارد که هر مسافر با انتخاب واحدی متناسب با سلیقه و خواسته اش "حس خوب خونه" را با اقامتی لذت بخش و مطمئن و به دوراز هرگونه مشکلی تجربه کند.

 

جزیره ناز

جزایر ناز در فاصله ۲۲ کیلومتری از قشم قرار دارد .این جزایر سه هکتاری ساحل شنی ندارند و دیواره های صخره ای به ارتفاع ۵ تا ۱۰ متر اطراف آن را فرا گرفته است.

 

در زمان جزر که ساعات مشخصی از روز است آب دریا پایین می رود و مسیری خاکی این جزایر را به ساحل قشم متصل میکند، در این زمان است که می توانید با ماشین و یا پیاده به این جزایر بروید. در این مسیر خاکی دریا دیدنی های شگفت انگیزی را برایتان جا  گذاشته است از صدف های خاص و رنگارنگ گرفته تا عروس های دریایی. از شگفتی های این مسیر این است که خیال میکنید در یا شکافته شده و شما در وسط آن در حال قدم زدن هستید چرا که هم در سمت راست شما و هم در سمت چپ شما دریای نیلگون قابل مشاهده است. دیدن این جزیره خیال انگیز را از دست ندهید.

 

جزیره هنگام

در فاصله ۲ کیلومتری از جزیره ی قشم جزیره ی زیبا و دوست داشتنی هنگام قرار دارد. قرار است شما این مسیر را با قایق موتوری طی کنید. اگر خوش شانس باشید در مسیر دلفین ها شما را همراهی خواهند کرد و از دیدنشان شگفت زده خواهید شد.

وقتی به جزیره برسید ساحلی تمیز و ماسه ای در میان دریا و آسمان نیلگون خواهید یافت که با غرفه های رنگارنگ صنایع دستی مردم محلی که عموما از صدف درست شده اند تزئین شده است. اگر کمی جلوتر بروید تابلوهای زدن نقش حنا را خواهید دید و می توانید سمبوسه ی میگو و ماهی را با دستپخت زنان محلی نوش جان کنید.

 

اگر باد بوزد و صدف های آویزان در غرفه ها را به رقص وادارد تجربه ی شما از این جزیره ی کوچک زیبا تکمیل خواهد شد.

 

در آخر باید بگوییم اکنون که با جاهای دیدنی قشم با عکس و آدرس دقیق بیشتر آشنا شدید و می دانید که در سفر به قشم باید کجا ها را بگردید بد نیست که دررابطه با غذاهای محلی قشم، رستوران های معروف قشم و بهترین نحوه اقامت در این جزیره هم اطلاعاتی کسب کنید.

 

موسم واحد های با کیفیت زیادی را که همه دارای میزبان های حرفه ای هستند جهت اقامتی دلپذیر به شما معرفی می کند و به راحتی می توانید برای اجاره ویلا در قشم و همچنین اجاره سوئیت در قشم از طریق سایت موسم اقدام کنید.

 

 

منبع: فروش ملک تهران

https://roomita.com

یک شنبه 26 بهمن 1399  1:50 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها