0

مریوان ظرفیت‌های لازم را برای تبدیل شدن به دروازه گردشگری کشور در اختیار دارد

 
mohammad_43
mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 41934
محل سکونت : اصفهان

مریوان ظرفیت‌های لازم را برای تبدیل شدن به دروازه گردشگری کشور در اختیار دارد

 

مریوان ظرفیت‌های لازم را برای تبدیل شدن به دروازه گردشگری کشور در اختیار دارد

ایسنا/کردستان مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان گفت: شهرستان مرزی مریوان با توجه به بهره‌بردن از مرز باشماق و داشتن ظرفیت‌های گردشگری متنوع می‌تواند دروازه گردشگری بین‌المللی کشور شود.

 یعقوب گویلیان در دیدار با فعالین حوزه گردشگری شهرستان مریوان، اظهار کرد: شهرستان مریوان یکی از زیباترین و پر جاذبه‌ترین نقاط گردشگری کشور است و در صورت برنامه‌ریزی مدون در حوزه گردشگری می‌توان انتظار رونق اقتصادی شهرستان و حتی کل استان را داشت.

گویلیان به افتتاح مرکز اطلاع‌رسانی مرز باشماق به عنوان ورودی دروازه کشوراشاره کرد و عنوان ساخت: این مرکز می‌تواند ساماندهی لازم در خصوص راهنمایی و هدایت مسافران ورودی و خروجی کشور را مدیریت کند و حتی در حوزه گردشگری سلامت نیز با عقد تفاهم نامه‌هایی با علوم پزشکی استان، در این بخش نیز فعالیت داشته باشد.

وی بیان کرد: اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان از هر گونه کمک و حمایتی که منجر به رونق گردشگری شهرستان باشد کوتاهی نخواهد کرد و پشتیبان سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است.

مدیران و مالکان تاسیسات گردشگری بخش خصوصی و فعالین این حوزه نیز هر کدام توضیحاتی پیرامون جاذبه های متعدد در این شهرستان داشته و به لزوم توسعه آموزش در روستاهای تابعه و هدف گردشگری، ضرورت ساماندهی مرز، برنامه ریزی و برگزاری جشنواره‌های مختلف ملی در فصول مختلف، احداث سایت پرنده نگری، توسعه و رونق اقامتگاه های بوم گردی و ... تاکید کردند.

یک شنبه 26 بهمن 1399  11:39 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها