0

آغاز تزریق واکسن روسی کرونا در ۶۳۵ مرکز درمانی ایران

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 16684
محل سکونت : اصفهان

آغاز تزریق واکسن روسی کرونا در ۶۳۵ مرکز درمانی ایران

آغاز تزریق واکسن روسی کرونا در ۶۳۵ مرکز درمانی ایران

 
آغاز تزریق واکسن روسی کرونا در 635 مرکز درمانی ایران

وزیر بهداشت گفت: در ۶۳۵ بیمارستان خیریه، دولتی و مرجع که در بیماری کرونا زحمت می‌کشیدند تزریق واکسن "اسپوتنیک وی" به پرسنل آی‌سی‌یوهای درگیر کرونا آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا؛ دکتر سعید نمکی در مراسم آغاز واکسیناسیون علیه بیماری کرونا که صبح امروز با تزریق واکسن "اسپوتنیک وی" به تعدادی از اعضای کادر درمان در بیمارستان امام خمینی تهران برگزار شد، اظهار کرد: خوشبختانه با حمایتهای مستمر رئیس جمهور، همکاران وزارت خارجه، برنامه و بودجه و وزارت راه و پیگیری‌های مستمر سفرای ارجمندمان امروز مفتخریم قولی که به مردم داده بودیم قبل از 22 بهمن ماه واکسیناسیون را آغاز کنیم.

وزیر بهداشت افزود: در 635 بیمارستان خیریه، دولتی و مرجع که در بیماری کرونا زحمت می‌کشیدند تزریق واکسن به پرسنل آی‌سی‌یوهای درگیر کرونا آغاز خواهد شد.

این مقام مسئول بیان کرد: یک نفر از این افراد که واکسن را دریافت می‌کنند پزشک نیست و آمده که بگوید همه ما فدای خاک ملت ایرانیم و آن فرد کسی جز فرزند وزیر بهداشت کشور نیست.

وی خاطرنشان کرد: با پشتکار و جدیت فراوان در آینده نزدیک از منابع موثق دیگری واکسن وارد کشور می‌شود و تا اخر بهمن‌ماه از منابع مطمئنی واکسن کرونا وارد می‌کنیم و به گروه‌های آسیب‌پذیر و پرسنل بهداشت و درمان تزریق می‌کنیم، افراد بالای 65 سال و دارای بیماری‌های زمینه‌ای و سپس سایر گروه‌ها این واکسن‌ها تزریق خواهد شد.

پارسا نمکی، فرزند وزیر بهداشت گفت: بنده به عنوان عضو کوچکی از این جامعه وظیفه را داشتم که اگر کوچکترین تاثیری در اعتمادبخشی به مردم داشته باشم این دین را ادا کنم. اگر مشکلی در این واکسن بود قطعا پدرم اجازه انجام این کار را به من نمی‌داد.

نفر دوم که تزریق واکسن اسپوتنیک‌وی به او در بیمارستان امام خمینی انجام شد فتاح قاضی، رئیس آی‌سی‌یو بیمارستان امام خمینی بود که واکسن به او تزریق شد.

سارا گودرزی پرستار آی‌سی‌یو امام خمینی، دریافت‌کننده سوم واکسن و اولین زنی است که واکسن کرونا را در ایران دریافت می‌کند.

سه شنبه 21 بهمن 1399  11:25 AM
تشکرات از این پست
farshon
دسترسی سریع به انجمن ها