0

تصمیمات جدید در شورای عالی بورس

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 14255
محل سکونت : اصفهان

تصمیمات جدید در شورای عالی بورس

ییس سازمان بورس و اوراق بهادار خبر داد:

تصمیمات جدید در شورای عالی بورس/ تغییر دامنه نوسان و افزایش اعتبار خرید کارگزاری‌ها

 

دهقان دهنوی گفت: امروز در جلسه شورای عالی بورس با هدف اینکه فرصت تحلیل به سرمایه‌گذاران داده شود، تصمیمات جدیدی گرفته شد.

 

به گزارش خبرنگار بورس گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان محمد دهقان دهنوی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در حاشیه جلسه شورای عالی بورس در رابطه با کلیات جلسه اظهار کرد: امروز در جلسه در رابطه با متغیر‌های اقتصادی که دچار تلاطم‌های زیادی شده بودند ، تصمیماتی گرفته شد. بر این اساس دامنه نوسان نامتقارن به منفی ۲ تا مثبت ۶ تغيير خواهد کرد و تغییرات حجم مبنا در اختیار سازمان بورس قرار می گیرد.

او ادامه داد: همچنین الزام انتشار اوراق اختیار فروش تبعی برای همه ناشران و افزایش ضریب اعتبار خرید کارگزاری ها به ۶۰ درصد از دیگر تصمیمات جلسه شورای عالی بورس است.

او بیان کرد: مصوبات امروز شورای عالی بورس، از صبح شنبه هفته آینده اجرایی خواهد شد.

دهقان دهنوی در پاسخ به خبرنگار بورس باشگاه خبرنگاران جوان در رابطه با خوراک پترو پالایشگاهی گفت: همه‌ این موارد در دست بررسی است و باتوجه به نگاه ویژه‌ای که در هیئت دولت وجود دارد امیدوارم عملیاتی شود.

سرنوشت متخلفان بورسی چه شد؟

او در رابطه با متخلفین در بازار سرمایه گفت: نظارت همیشه وظیفه سازمان بورس است اینکه ما بخواهیم آن را رسانه‌ای کنیم قطع به یقین به ضرر بازار سرمایه خواهد بود، اما این قول را به مردم می‌دهیم که تا آخر به طور جدی با متخلفان بر خورد خواهیم کرد اکنون هم پرونده‌هایی در دیوان قضایی است.

 
 
 
 
کد ویدیو

دهقان دهنوی گفت: همیشه در جلسات شورای عالی بورس نسبت به تحولات و انتظاراتی که وجود دارد بحث می شود. در این جلسه براساس ماده ۱۸ توسعه ابزار ها در رابطه با قیمت گذاری ها نیز صحبت شده است.

معترضان بازار بورس، صاحب تریبون می‌شوند

این مقام مسئول بیان کرد: سهامداران خرد باید دارای یک تریبون باشند به گونه‌ای که بتوانند صحبت‌های خود را بگویند چارچوب هایش را بررسی کرده ایم امیدواریم تا پایان این دوره عملی شود.

 
 
 
 
کد ویدیو

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در رابطه با شاخص بازار بیان کرد : رصد بازار وظیفه ما است به طور مثال در این رابطه می توان به جلوگیری از رفتار های هیجانی اشاره کرد که یکی از کارهایی که انجام دادیم در رابطه با تعبیر دامنه نوسان بود تا سهامداران بتوانند تصمیماتی بگیرند که به نفع سهام هایشان باشد.

دهقان دهنوی در رابطه با کارت های اعتباری سهام عدالت گفت : در این رابطه با سه بانک مذکور صحبت هایی انجام و مقرر شد که در این هفته آن را عملیاتی کنیم. در آینده نیز تصمیماتی برای اعطای کارت به سهامداران دیگر نیز اجرایی شود.

او بیان کرد: توسعه بازار سرمایه نیازمند نهاد هایی است که به نوعی بتوانند سبب ارتقای بازار  شوند. یک کار اساسی که در این رابطه باید انجام شود در خصوص تسهیل روند مجوز است ، امیدواریم که از لحاظ تعداد و تنوع این نهاد ها ارتقا یابند.

او در رابطه با عرضه ها ی اولیه گفت: اگر شرایط بازار سرمایه اجازه دهد شرکت های زیادی را برای عرضه اولیه در بورس در دسترس داریم.

دهقان دهنوی در پاسخ به خبرنگار بورس باشگاه خبرنگاران جوان در رابطه با بروکراسی سازمان بورس در رابطه با تعیین قیمت محصولات فلزی علی الخصوص فولاد گفت : باتوجه به هماهنگی که سازمان بورس با وزارت اقتصاد ، وزارت صمت و سازمان بورس پیدا کرده دیگر شاهد قیمت گذاری های دستوری نخواهیم بود . با توجه به تصمیمات اتخاذ شده روند عرضه محصولات فولادی در بورس کالا تسریع می یابد.

یک شنبه 19 بهمن 1399  11:51 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها