0

بازارچه صنایع‌دستی بوشهر افتتاح شد

 
ali_81
ali_81
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1388 
تعداد پست ها : 10633
محل سکونت : اصفهان

بازارچه صنایع‌دستی بوشهر افتتاح شد

بازارچه صنایع‌دستی بوشهر با حضور وزیر میراث ‌فرهنگی افتتاح شد

گروه استان‌ها- در دومین روز از دهه مبارک فجر بازارچه صنایع‌ دستی در ساختمان تاریخی مبارکی در بافت قدیمی بوشهر با حضور وزیر میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  بوشهر، علی‌اصغر مونسان وزیر میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شامگاه دوشنبه با حضور در بافت تاریخی بوشهر بازارچه صنایع‌دستی در این بافت در عمارت مبارکی افتتاح کرد.

وی در این آیین با اشاره به اینکه بوشهر در عرصه گردشگری از ظرفیت بالایی برخوردار است اظهار داشت: یکی از قابلیت‌های مهم بوشهر بافت تاریخی آن که در کشور منحصر به‌فرد است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به حمایت از سرمایه‌گذاران در عرصه گردشگری و صنایع دستی خاطرنشان کرد: واگذاری بناهای تاریخی برای توسعه گردشگری به بخش خصوصی یکی از سیاست‌های این وزارتخانه است که به این مهم توجه ویژه‌ای شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنابع دستی استان بوشهر هم با بیان اینکه بافت تاریخی بوشهر دارای 38 هکتار است اظهار داشت: در این بافت بناها و ساختمان‌های تاریخی مهمی مربوط به دوره قاجاریه وجود دارد که برخی از آنها در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

محمدحسین ارسطوزاده با اشاره به  تاسیس بازارچه صنایع دستی در بافت تاریخی بوشهر تصریح کرد: این بازارچه با مشارکت بخش خصوصی در عمارت مبارکی در بافت تاریخی شهر بوشهر به مساحت 665 مترمربع  تاسیس شده است.

وی عمارت مبارکی را یکی از ابنیه‌های شاخص و ثبتی پهنه ارزشمند بافت تاریخی بوشهر دانست و بیان کرد: این بنای تاریخی با اعتباری افزون‌بر 41 میلیارد ریال مرمت و تجهیز شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنابع دستی استان بوشهر افزود: کارگاه‌های تولید، عرضه و فروش صنایع‌دستی در این بازارچه هم‌زمان فعال و با راه‌اندازی این پروژه، برای 35 نفر به طور مستقیم ایجاد اشتغال شده است.

شنبه 18 بهمن 1399  4:55 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها