0

اولین سری از خودروی برقی اپل کاملا خودران خواهد بود

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 16684
محل سکونت : اصفهان

اولین سری از خودروی برقی اپل کاملا خودران خواهد بود

اولین سری از خودروی برقی اپل کاملا خودران خواهد بود

 

اپل و «هیوندای-کیاموتورز» در آستانه نهایی کردن قرارداد بزرگی برای تولید خودروی الکتریکی اپل موسوم به «اپل کار» هستند و ظاهرا نخستین نسل این خودروی برقی نیازی به راننده نخواهد داشت.

براساس گزارش منتشر شده از سوی یکی از خبرگزاری‌های کره قرار داد سرمایه گذاری ۳.۶ میلیارد دلاری اپل با کیا موتورز مراحل پایانی خود را سپری می‌کند که به موجب آن این شرکت قرار است سالانه ۱۰۰ هزار خودرو برقی تولید کند. ماه گذشته نیز هیوندای تایید کرد که این شرکت در حال مذاکره با اپل است و سپس معلوم شد کیاموتورز قرار است مسئولیت کار را به عهده بگیرد.

براساس آخرین گزارش منتشر شده از سوی «CNBC»، اپل کار (Apple Car) قرار است در کارخانه «وست‌پوینت» جورجیا به مرحله تولید برسد و اگر شایعه‌ها درست باشد، ‌تولید خودروی الکتریکی اپل از سال ۲۰۲۴ آغاز می‌شود.

 

اولین سری از خودروی برقی اپل کاملا خودران خواهد بود
 

 

هرچند برخی منابع آگاه از احتمال به تعویق افتادن این تاریخ خبر می‌دهند. حتی ممکن است اپل تصمیم بگیرد به صورت جداگانه و علاوه بر هیوندای کار را با خودروساز دیگری نیز پیش ببرد و به همین دلیل برنامه‌های زمان بندی دستخوش تغییراتی خواهد شد. به گفته برخی منابع آگاه، ظاهرا اپل در حال مذاکره با سایر شرکت‌ها خودروسازی است.

جالب اینجاست که بر اساس این گزارش نخستین خوردوی برقی با برند اپل خودران خواهد بود. به گفته منبع آگاه CNBC خودروی الکتریکی اپل نیازی به راننده نخواهد داشت. همچنین به نظر میرسد اپل تصمیم گرفته اپل کار را به جای عرضه به مصرف کنندگان عادی، ابتدا با هدف عرضه به شرکت‌ها و موسسات حمل و نقل و کرایه خودرو تولید کند.

توسعه خودروی کاملا خودران اگر چه غیر ممکن نیست، اما وقتی قرار است پروژه ای در بازه زمانی ۳-۴ ساله باشد، طرحی بلند پروازانه محسوب می‌شود

پنج شنبه 16 بهمن 1399  11:50 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها