0

چرا آب مایه حیات است؟!

 
zahra_53
zahra_53
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 28735
محل سکونت : اصفهان

چرا آب مایه حیات است؟!

 

بیشتر ما با این جمله (آب مایه حیات است) آشنا هستیم و به آن اعتقاد خاصی داریم. در مورد خواص آب بسیار شنیده و خوانده ایم. این بار به بخشی دیگر از این خواص اشاره می کنیم.

به گزارش گروه خواندنی های مشرق، به تازگی تحقیقاتی در دانشگاه دوک انجام گرفته است که فواید دیگری از نوشیدن آب را نشان می دهد. بر اساس این تحقیقات تمام اعضای بدن به آب برای انجام دادن کارهای خود نیاز دارند و تقریبا 90 درصد ازفعالیت های شیمیایی بدن نیز به آب نیاز دارد.

استرس زدا:

اطمینان داشته باشید که پس از یک روز پر استرس و شلوغی می توانید با نوشیدن یک یا چند لیوان آب به آرامش برسید. آب باعث می شود تا سردرد، گرفتگی عضلات، کمبود انرژی و غیره از بین برود و این به این علت است که بدن شما در حالت کم آبی دردها را بیشتر بروز می دهد.

بیش از نیمی از وزن شما از آب تشکیل شده است و تنها با از دست دادن دو درصد از آب بدن شما تشنه می شوید و احساس کم آبی می کنید.
 
چرا آب مایه حیات است؟!

آب به تنهایی نمی تواند تمام استرس را در شما از بین ببرد اما به تنفس، سطح انرژی و ضربان قلب شما کمک میکند که همین از استرس شما کم می کند.

بیشتر متخصصان توصیه می کنن روزانه هشت لیوان آب بنوشید اما بیشترباید به بدن خود نگاه کنید. همچنین باید فعالیت های خود را نیز تحت نظر داشته باشیم. شاید شما نیاز داشته باشید تا مقدار بیشتر آب بنوشید. به طورکلی به دنبال تشنگی خود بروید و هر وقت این حس به شما دست داد سریعا آب بنوشید.

لاغر شوید:

در سال 2010 مطالعاتی بر روی افراد بین 55 تا 75 سال انجام شد که طبق آن، کسانی که پیش از صرف غذا آب می نوشیدند و یک رژیم نه چندان سخت نیز داشتند 2 کیلوگرم بیشتر از افرادی که این کار را انجام نمی دهند وزن کم می کنند.
 
چرا آب مایه حیات است؟!

محققان در مرکز تحقیقاتی ویرجینیا اعلام کردند که آب معده را پر می کند  احساس سیری را به شما القا می کند و باعث تا شما تا 75 کالری کمتر مصرف کنید. حال این عدد را در طول سال که حساب کنیم به این نتیجه می رسیم که شما در طول سال تا 6 کیلوگرم وزن کم می کنید.

برای تنوع می توانید به آب خود چیزهایی نیز اضافه کنید برای مثال می توانید مقداری آب را با آب پرتغال یا لیمو قاطی کنید و سپس آن را بنوشید.

مریض نشوید:

آب می تواند از مریض شدن شما نیز تا حدی جلوگیری کند. محققان به این نتیجه رسیده اند که افرادی که بیشتر آب می نوشند تا حد بسیار زیادی بدنشان در مقابل بیماری ها واکسینه می شود.

یکی از محل هایی که شما مبتلا به بیماری می شوید در داخل هواپیما است زیرا بیشتر پرواز ها در ارتفاع 30 تا 35 هزار فوتی انجام می شود و در این ارتفاع رطوبت 10 درصد یا کمتر است. و شما در داخل یک محفظ بسته و پر از باکتری تنفس می کنید. آب می تواند در این شرایط بد نیز بسیار به شما کمک کند.
 
چرا آب مایه حیات است؟!

در حین پروازها بهتر است تا از مهمانداران تقاضای آب داشته باشید  یا اینکه با خود یک بطری آب به داخل هواپیما ببرید تا بتوانید از آن هر موقع که خواستید استفاده کنید.

   http://bayanbox.ir/view/4901804249511124488/talar-koodak.gif

 

 

اصفهان نگین فیروزه ای جهان

پنج شنبه 16 بهمن 1399  10:55 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها