0

100 پل تاریخی لرستان قابلیت ثبت جهانی را دارند

 
ali_81
ali_81
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1388 
تعداد پست ها : 10633
محل سکونت : اصفهان

100 پل تاریخی لرستان قابلیت ثبت جهانی را دارند

 
 

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، 100 پل تاریخی لرستان قابلیت ثبت جهانی را دارند.

 

مهرداد ویسکرمی اظهار کرد: پیرو اینکه سال 96،97 و 98 باید حدود 62 میلیارد به سپاه پرداخت می شد که پادگان را تخلیه و قلعه فلک الافلاک آزاد و رهاسازی شود اوایل کار چون با اوراق پرداخت شده و با تاخیر همراه بوده متاسفانه جهش های تورمی باعث شده که کار پیش نرود و طبق نظرهای کارشناسان وزارت دفاع و وزارت میراث فرهنگی و گردشگری حدود 200 میلیارد برآورد شده که هزینه می خواهد.

 

وی تصریح کرد: در این راستا دیداری با مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان صورت گرفت و از سال 96 تاکنون اقدامات خوبی در استان صورت گرفته است.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس خاطرنشان کرد: امیدواریم با کمک همدیگر اعتبار تخصیص پیدا کند و امکانی برای ساخت پادگان سپاه فراهم و قلعه فلک الافلاک آزادسازی شود.

 

ویسکرمی اضافه کرد: کارهای خوبی در قلعه فلک الافلاک انجام شده که از جمله آن می توان به بازسازی باشگاه افسران اشاره کرد.

وی بیان کرد: حدود 5000 اثر تاریخی ثبت شده داریم که 2500 تا از آنها در حد آثار ملی است و صدها و هزاران اثر وجود دارد که می تواند ثبت جهانی شود.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس بیان کرد: 100 پل تاریخی در استان قابلیت ثبت جهانی را دارد و باید این کار پیگیری شود که به عنوان اثر جهانی ثبت شوند.

ویسکرمی با اشاره به نقشه گردشگری در لرستان افزود: به یک نقشه جامع در استان نیاز است که میراث فرهنگی این نقشه را آماده نکرده که امیدواریم با تاکیدی که شد نقشه دراز مدت میراث فرهنگی و گردشگری استان آماده شود.

وی اظهار کرد: ظرفیت بسیار زیادی در استان در زمینه صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری وجود دارد و می تواند منابع عظیم و اشتغالزایی در سطح استان باشد چیزی که ما از آن غافل بوده ایم. نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس تصریح کرد: تا زمانی که قلعه آزاد شود ثبت پل های تاریخی را پیگیری خواهیم کرد.

۱۰۰ پل تاریخی لرستان قابلیت ثبت جهانی را دارند
 
یک شنبه 12 بهمن 1399  10:16 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها