0

ادعای تازه پنتاگون در رابطه با ایران

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 25048
محل سکونت : اصفهان

ادعای تازه پنتاگون در رابطه با ایران

ادعای تازه پنتاگون در رابطه با ایران

 
ادعای تازه پنتاگون در رابطه با ایران

وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا بار دیگر ایران را به انجام اقدامات «خرابکارانه» در منطقه متهم کرد و مدعی شد که این اقدامات ادامه دارد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «جان کربی» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) عصر روز پنجشنبه به‌وقت واشنگتن در سخنانی ادعا کرد که «اقدامات مخرب ایران در منطقه ادامه دارد و این منطقه را تهدید می‎‌کند».

به گزارش الجزیره، سخنگوی پنتاگون در ادامه اتهامات قبلی خود در رابطه با برنامه موشکی ایران بار دیگر مدعی شد که «ایران برنامه‌ موشکی بالستیک فعالی دارد».

 

جان کربی در همچنین به موضوع توافق درباره کاهش تعداد نیروهای آمریکایی در افغانستان اشاره کرد و افزود: هرگونه تصمیم‌گیری درباره تعداد نیروهای آمریکایی در افغانستان بر مبنای تعهدات و شرایطی خواهد بود که کشور در آن به‌سر می‌برد.

سخنگوی وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا تأکید کرد که آمریکا به حل سیاسی بحران افغانستان پایبند است، اما طالبان به تعهداتش عمل نکرده است.

این در حالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا اواسط ماه نوامبر گذشته (اواخر آبان‌ماه) فرمان اجرایی تسریع خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان و عراق و کاهش آنها به 2500 نفر (در هر یک از این دو کشور) را صادر کرد.

انتهای پیام/+

شنبه 11 بهمن 1399  2:20 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها