0

ماکرون: مذاکرات با ایران سختگیرانه خواهد بود

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 25048
محل سکونت : اصفهان

ماکرون: مذاکرات با ایران سختگیرانه خواهد بود

ماکرون: مذاکرات با ایران سختگیرانه خواهد بود/ عربستان باید بخشی از هرگونه توافق هسته‌ای باشد!

 

ماکرون: مذاکرات با ایران سختگیرانه خواهد بود/ عربستان باید بخشی از هرگونه توافق هسته‌ای باشد!

رئیس‌جمهور فرانسه در مصاحبه با یک شبکه سعودی با تأکید بر اینکه مذاکرات با ایران درباره برجام سختگیرانه خواهد بود، اعلام کرد که عربستان نیز باید بخشی از هرگونه توافق با ایران باشد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه روز جمعه در مصاحبه با شبکه سعودی العربیه اعلام کرد که عربستان باید بخشی از هرگونه توافق با ایران باشد.

 

ماکرون در این خصوص اضافه کرد: «ما نباید اشتباهی که در سال 2015 مرتکب شدیم و کشورهای منطقه را در توافق با ایران در نظر نگرفتیم، دوباره مرتکب شویم.»

 

رئیس‌جمهور فرانسه همچنین مذاکرات احتمالی با ایران برای احیای برجام را سختگیرانه خواند و اذعان کرد که زمان برای دستیابی به توافق با ایران بسیار کوتاه است.

طرف‌های اروپایی برجام به همراه آمریکا که در ماه مه سال 2018 (اردیبهشت 97) از برجام خارج شده و اکنون صحبت‌های درباره بازگشتش به برجام مطرح است، طی روزها و هفته‌های اخیر چندین بار خواستار بازگشت ایران به تعهدات هسته‌ای خود ذیل برجام شده‌اند؛ این در حالی است که کاهش تعهدات هسته‌ای ایران اساساً واکنشی به خروج آمریکا از برجام و کوتاهی طرف‌های اروپایی در اجرای تعهداتشان بوده است.

ایران همچنین در پاسخ به اظهارات مقامات آمریکایی و اروپایی در خصوص ضرورت تقویت برجام (افزودن بندهای جدید به آن) تأکید کرده است که هیچ‌گونه تغییری در مفاد اولیه برجام را نخواهد پذیرفت.

شنبه 11 بهمن 1399  2:11 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها