0

اهمیت به عوارض لیفت سینه چقدر مهم است؟

 
dramirahmadi
dramirahmadi
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : تیر 1399 
تعداد پست ها : 176
محل سکونت : تهران

اهمیت به عوارض لیفت سینه چقدر مهم است؟

اما از آنجایی که عوارض لیفت سینه بسیار زیاد می باشد، خانم های زیادی از انجام این عمل جراحی سرباز می زنند. لازم است بیان کنیم که مراجعه به پزشک متخصص و جراح با تجربه، می توان برای کاهش بسیاری از این عوارض مناسب باشد. آقای دکتر علی امیر احمدی متخصص و جراح لاغری و زیبایی، با تجربه بالایی که در زمینه جراحی ماستوپکسی دارد، بهترین نتیجه را با کمترین عوارض برای بیماران خود به بار می اورد. 

مهمترین عوارض لیفت سینه در خانم ها چیست؟

هر روش درمانی زیبایی با خود عوارض خاصی به همراه دارد. از این رو افرادی که جراحی ماستوپکسی انجام می دهند نیز، از عوارض لیفت سینه برخوردار می شوند. البته لازم است پزشک پیش از انجام جراحی در مورد انواع عوارض و خطرات ناشی از جراحی لیفت سینه توضیحاتی را برای بیمار خود مطرح کند. این عمل به بیمار کمک می کند تا منطقی تصمیم گرفته، و با کسب دانش لازم اقدام به جراحی نماید. 

از جمله مهمترین عوارض لیفت سینه که ممکن است بر روی بدن هر بیاری پس از جراحی ایجاد شود، باید به عفونت، خونریزی، عوارضی که ممکن است بعد از بیهوشی در بیمار به وجود آید، عدم تقارن در سینه ها بعد از جراحی، هماتوم یا لخته شدن خون زیر بافت، عدم بهبود زخم در زمان مناسب، ناهنجاری در شکل سینه، عوارض قلبی و ریوی، سروما یا تجمع مایع در زیر پوست اشاره کنیم. 

البته علاوه بر موارد یاد شده، ممکن است بیمار به عوارض لیفت سینه دیگری همچون مرگ بافت های چربی در سینه، تغییرات در حساسیت سینه که ممکن است دائمی یا موقتی باشد و از دست دادن جزئی از نوک سینه نیز دچار شود. که البته میزان مهارت پزشک در کاهش این آسیب ها موثر خواهد بود. 

مراقبت های لازم برای کاهش خطرات لیفت سینه چه می باشد؟

یکی از مسائلی که قادر است عوارض لیفت سینه را در بیمارانی که جراحی ماستوپکسی انجام می دهند کاهش دهد، مراقبت هایی است که باید بعد از عمل به آنها توجه شود. بیماران زیادی هستند که به خوبی مراقبت های یاد شده پزشک را انجام می دهند و رعایت می کنند. اما برخی دیگر از افراد به مراقبت های بعد از عمل توجه زیادی نشان نمی دهند. که این مسئله آنها را با خطرات و عوارض زیادی مواجه می کند. 

از جمله مراقبت هایی که بیمار لازم است برای کاهش عوارض لیفت سینه انجام دهد، دوری از استرس است. خوابیدن به میزان لازم و خوردن غذای مناسب هر دو برای از بین بردن عوارض و خطرات ناشی از جراحی لازم و مهم هستند. از سوی دیگر بهتر است بیمار پس از جراحی به مدت دو هفته از هر گونه رابطه جنسی خودداری کند. 

این نکته را به خاطر داشته باشید که رعایت بهداشت بعد از جراحی میتواند یکی از عوارض مهم لیفت سینه را از بدن دور کند. زیرا عفونت بعد از جراحی مسئله مهمی است که می تواند جان بیمار را به خطر اندازد. 

عوارض شایع بعد از جراحی لیفت سینه چه هستند؟

هر روش جراحی هم دارای عوارض شایع و هم عوارض خطرناک است. از جمله عوارض شایعی که می توانیم برای جراحی لیفت سینه بیان نماییم، تورم، درد، کبودی، تخلیه خونابه، بی حسی، بخیه و ... می باشد. اصولا بیماران زمانی که از اتاق جراحی بیرون می آیند، با برخی از عوارض لیفت سینه مواجه می شوند. تورم و کبودی را می توانیم شایع ترین این عوارض به شمار اوریم. 

اما در کنار تورم و کبودی که پس از مدت کوتاهی از بدن برطرف می شود، درد نیز وجود دارد. بیماران زیادی هستند که پس از جراحی ماستوپکسی با درد زیادی مواجه می شوند. برای آنکه بتوانید میزان درد بعد از جراحی را کاهش دهید، لازم است با پزشک خود مشورت نموده و از داروهای مسکنی که ایشان تجویز می کنند استفاده کنید.

جمعه 10 بهمن 1399  11:38 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها