0

ماجرای زندگی سردار سلیمانی را در «از چیزی نمی‌ترسیدم» بخوانید

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 25048
محل سکونت : اصفهان

ماجرای زندگی سردار سلیمانی را در «از چیزی نمی‌ترسیدم» بخوانید

معرفی کتاب؛

ماجرای زندگی سردار سلیمانی را در «از چیزی نمی‌ترسیدم» بخوانید

کتاب «از چیزی نمی‌ترسیدم» زندگینامه خودنوشت سردار قاسم سلیمانی در انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.

ماجرای زندگی سردار سلیمانی را در «از چیزی نمی‌ترسیدم» بخوانید

به گزارش خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، کتاب «از چیزی نمی‌ترسیدم» زندگینامه خودنوشت شهید سردار قاسم سلیمانی است که در انتشارات شهید کاظمی منتشر شد. این اثر دست نوشته‌های شخصی این سردار شهید از دوران کودکی و زندگی در روستای قنات ملک کرمان تا میانه مبارزات انقلابی سال ۵۷ است.


بیشتر بخوانید

  • وقتی یارِ مهربان ذهن خسته مان را شاد می‌کند

اولین نسخه  این کتاب، چهارشنبه ۲۶ آذر ماه ۱۳۹۹ در پایان دیدار خانواده شهید سلیمانی به رهبرمعظم انقلاب اسلامی اهدا شد.

دختر حاج قاسم سلیمانی در مقدمه این اثر نوشته است:

«من به نمایندگی از حاج قاسم برای ایشان هدیه‌ای برده بودم. این هدیه زندگی‌نامه‌ای به قلم حاج قاسم بود که قصد داشتیم به‌مناسبت ایام سالروز شهادتشان، در قالب کتابی منتشر کنیم. آنچه همراهم بود در واقع ماکت یا نمونه‌ اولیه‌ای از کتاب بود. بعد از پایان دیدار، آن را تقدیم رهبر انقلاب کردم. ایشان سؤالاتی درباره‌ کتاب پرسیدند و این هدیه کوچک را با مهر پذیرفتند. چند روز بعد از این دیدار و در دقایق پایانی نهایی‌شدن کتاب، متنی از سوی دفتر رهبر معظّم انقلاب به دستم رسید. ایشان منت گذاشته و یادداشتی را به یاد سرباز وفادار خود نوشته بودند. متنی پر از عطوفت و بزرگواری به شرح زیر که چون روح بر کالبد کل این کتاب نشست:

بسمه تعالی

هر چیز که یادِ شهیدِ عزیز ما را برجسته کند، چشم‌نواز و دلنواز است. یادِ او را اگرچه خداوند در اوج برجستگی قرار داد و بدین‌گونه پاداش دنیایی اخلاص و عمل صالح او را بدو هدیه کرد، ولی ما هم هر کدام وظیفه‌ای داریم. کتاب حاضر را هنوز نخوانده‌ام، اما ظاهراً می تواند گامی در این راه باشد. رزقنا الله ما رزقه من فضله. سیّدعلی خامنه‌ای. 

زینب سلیمانی کتاب را اینگونه توصیف می‌کند:

کتاب «از چیزی نمی‌ترسیدم» زندگی نامه‌ای است که حاج قاسم با دست مجروحش نوشته است. داستان شخصیت مردی است از دل روستایی دور افتاده در کرمان که چند دوره از زندگی ساده و گیرای خودش را برایتان روایت کرده است. این داستان درباره مردی است که از چوپانی به جایگاهی رسید به بلندای آسمان ها، خیلی دوست دارم آنان که حاج قاسم را در لباس نظامی دیدند بدانند که او چگونه بزرگ شد. "از چیزی نمی‌ترسیدم" آغاز رسالتی عظیم از شناختن مردی بزرگ است.

انتهای پیام/

 

 

سه شنبه 7 بهمن 1399  9:26 AM
تشکرات از این پست
farshon
farshon
farshon
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1387 
تعداد پست ها : 43956
محل سکونت : خراسان رضوی
پنج شنبه 9 بهمن 1399  8:31 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها