0

نشانه های قند خون بالا

 
hosinsaeidi
hosinsaeidi
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1394 
تعداد پست ها : 23278
محل سکونت : کرمانشاه

نشانه های قند خون بالا

 

اگر این چهار نشانه را دارید میزان قند خون شما بالاست!/بخوانید

اگر این چهار نشانه را دارید میزان قند خون شما بالاست!/بخوانید

بالا بودن قند خون یک تغییر متابولیکی نگران کننده است و لازم است بیمار به سرعت تحت درمان قرار گیرد.

به گزارش برنا؛ درصورتی که برای مدت زمان طولانی برای کاهش قند خون کاری انجام ندهید ممکن است به اعصاب و اندام های بدن آسیب جدی وارد شود. از جمله علایم قند خون بالا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1.از دست دادن آب بدن

احساس خشکی در دهان و تشنگی بیش از حد معمول می تواند نشانه از دست دادن آب بدن ناشی از بالا بودن قند خون باشد. همچنین به دلیل وجود قند مازاد در خون، بدن تلاش می کند از طریق ادرار مقدار اضافی از مواد قندی را دفع کند که عارضه جانبی آن از دست رفتن مقدار زیادی از آب بدن است.

 

بیشتر بخوانید:

  • کنترل دیابت با مصرف این گیاه بومی!+ جزییات
  • هر آنچه باید درباره مسمومیت با ویتامین E بدانید

2.کاهش ناگهانی وزن

گلوکز موجود در خون با کمک انسولین به انرژی تبدیل می شود. درصورتی که بدن میزان کافی انسولین ترشح نکند، گلوکز در خون باقی می ماند. در نتیجه، به منظور تامین انرژی، بدن مجبور به سوزاندن چربی و ماهیچه ها می شود. بنابراین، زمانی که بدون هیچ دلیلی مقدار قابل توجهی از وزن بدن کاهش پیدا کند لازم است سطح قند خون اندازه گیری شود.

 

3.احساس خستگی و درد

احساس خستگی فاکتور پیچیده ای است که می تواند نشان دهنده بالا و پایین بودن سطح قند خون باشد. در برخی مواقع احساس خستگی مداوم با درد در شکم، بی حسی و گزگز شدن انگشت ها همراه است. همچنین پوست با علایم خشکی، ترکیدگی و احساس خارش دچار حساسیت می شود.

4.تاری دید

تاری دید می تواند یکی از نشانه های رتینوپاتی دیابتی باشد. این عارضه با ورم عروق خونی در شبکیه شناخته و از بالا بودن سطح قند خون ناشی می شود. امکان ابتلا به این عارضه در تمامی مبتلایان به دیابت نوع یک و دو وجود دارد.

شنبه 4 بهمن 1399  9:16 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها