0

خط و نشان‌‌های ترامپ در سخنرانی خداحافظی

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 25048
محل سکونت : اصفهان

خط و نشان‌‌های ترامپ در سخنرانی خداحافظی

خط و نشان‌‌های ترامپ در سخنرانی خداحافظی

یکی از جنجالی ترین رئیس جمهورهای دنیا بالاخره قدرت را فعلا پس داد. هر چند با دلخوری اما بالاخره با جنجال و کشمکش حاضر شد از صندلی شیرین قدرت دست بکشد. اما قدرت آنقدر برای این پیرمرد موطلایی خوشایند بوده استکه در سخنرانی خداحافظی هم نتوانست خودش را کنترل کند و به جای روخوانی از متن نوشته شده، با تشکیک در آمارسازی دولت نیامده وعده داد که برخواهد گشت و گمانه زنی ها در باره تشکیل حزب جدید را تقویت بخشید.
خط و نشان‌‌های ترامپ در سخنرانی خداحافظی
اعتدال:دونالد ترامپ، چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا، با پایان دوره ریاستش، کاخ سفید را ترک کرد.
 
به گزارش رسانه های تصویری، قبل از ترک کاخ سفید از سوی ترامپ، هلیکوپتر ویژه رئیس جمهوری آمریکا در محوطه کاخ سفید فرود آمد و ترامپ به همراه همسرش سوار بر آن شد تا راهی فرودگاه شود و به فلوریدا برود. وی در مراسم تحلیف بایدن شرکت نمی‌کند.
 
هلیکوپتری که ترامپ را از کاخ سفید خارج کرد
فرودگاهی که هواپیمای ویژه ریاست جمهوری (ایرفورس وان) از آن به فلوریدا رفته، در پایگاه هوایی سنت اندروز قرار دارد و ترامپ در آنجا سخنرانی کرد.
 
هم زمان با ترک کاخ سفید از سوی ترامپ، جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا راهی کلیسای سنت متیو شد تا در مراسم نیایشی شرکت کند.
 
در فرودگاه سنت اندروز با شلیک توپ از ترامپ استقبال شد.
 
ترامپ در سخنانی ضمن تشکر از مردم و همه دوستان، خانواده و همکارانش طی چهار سال گذشته اعلام کرد که دستاوردهای زیادی داشته است.
 
خط و نشان‌‌های ترامپ در سخنرانی خداحافظی
 
وی گفت: کاری که ما کردیم شگفت انگیز بود. ما ارتش آمریکا را بزرگ کردیم. ما یک دولت معمولی نبودیم. ما یک شاخه جدید در ارتش به وجود آوردیم. ما از کهنه سربازان حمایت کردیم. معافیت‌های مالیاتی زیادی ایجاد کردیم. سیستم مالیاتی را اصلاح کردیم. شغل‌های زیادی ایجاد کردیم. اگر کرونا نبود آمار ما در ایجاد شغل غیر قابل باور بود. شما آمارهای خارق‌العاده ما را کم کم خواهید دید. ما را به یاد داشته باشید وقتی این موفقیت‌ها را خواهید دید.
 
ترامپ با نامیدن ویروس کرونا به نام "ویروس چینی" افزود: در برابر بحران کرونا ما توانستیم کاری بکنیم که معجزه بود؛ ساخت واکسن کرونا در ۹ ماه. ما دو واکسن ساختیم و یکی دیگر هم در راه است. ما خیلی زحمت کشیدیم و نتایج آن را به مرور خواهید دید. از تمام موانع رد شدیم. ۷۵ میلیون رای به دست آوردیم که رکوردی در میان همه رییسان جمهور آمریکاست. افتخار می‌کنم به انتخاب ۳۰۰ قاضی که رکوردی برای خودش است.
 
رییس جمهور در حال کناره‌گیری ادامه داد: مایه افتخار بود که رییس جمهوری شما باشم. من همیشه برای شما خواهم جنگید. امیدوارم که دولت جدید به موفقیت دست یابد زیرا پایه‌های موفقیت برای آن فراهم شده است. ما به شکلی باز خواهیم گشت و بار دیگر از معاونم و کنگره تشکر می‌کنم. شما را به زودی خواهیم دید. متشکرم.
 
خط و نشان‌‌های ترامپ در سخنرانی خداحافظی
 
 رسانه‌های آمریکا به نقل از منابع آگاه گزارش دادند که دونالد ترامپ بنا به سنت دوره‌های گذشته در اتاق بیضی شکل کاخ سفید که دفتر کار رئیس‌جمهوری است یک نامه برای جو بایدن، جانشین خود گذاشته است.
 
بایدن: روز جدیدی در آمریکا است
 
جو بایدن، رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا در آستانه مراسم تحلیف خود و همزمان با خروج دونالد ترامپ از واشنگتن با انتشار توئیت کوتاهی نوشت: «روز جدیدی در آمریکا است.»
پنج شنبه 2 بهمن 1399  8:09 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها