0

مراسم تحلیف ریاست جمهوری آمریکا+فیلم

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 24702
محل سکونت : اصفهان

مراسم تحلیف ریاست جمهوری آمریکا+فیلم

مراسم تحلیف ریاست جمهوری آمریکا/ جو بایدن سوگند یاد کرد؛ باید با تروریسم داخلی مبارزه کنیم+فیلم

 
مراسم تحلیف ریاست جمهوری آمریکا/ جو بایدن سوگند یاد کرد؛ باید با تروریسم داخلی مبارزه کنیم+فیلم

مراسم تحلیف رئیس‌جمهور منتخب آمریکا در کنگره این کشور در واشنگتن برگزار شد و طی آن جوزف بایدن در سخنانی تاکید کرد که کمتر کسی در تاریخ این کشور با چنین شرایط دشواری مواجه بوده است.

بجو بایدن رئیس‌جمهور منتخب آمریکا صبح روز چهارشنبه به وقت محلی در فاصله حدود یک ساعت مانده به آغاز مراسم تحلیف خود وارد کنگره آمریکا شد.

پیش از ورود بایدن به محل برگزاری مراسم تحلیف، ده‌ها نفر از مقامات کنونی و سابق آمریکا از جمله سه رئیس‌جمهور سابق آمریکا (باراک اوباما، جورج بوش و بیل کلینتون) و نمایندگان سنا و همچنین مایک پنس معاون ترامپ وارد کنگره شدند.

پس از دقایقی جو بایدن به همراه همسرش و همچنین کاملا هریس و همسرش در جایگاه مشخص خود قرار گرفتند.

همچنین در این مراسم شخصیت‌های سیاسی این کشور نیز حضور داشتند و برخی هنرمندان مخالف ترامپ در این مراسم حضور یافتند و لیدی گاگا سرود ملی آمریکا را خواند.

کاملا هریس به عنوان معاون رئیس جمهور آمریکا سوگند یاد کرد.

پس از آن جوزف بایدن سوگند ریاست جمهوری را ادا کرد تا رسما دوران ریاست خود را در کاخ سفید آغاز کند.

کشور آمریکا , جو بایدن , کنگره آمریکا ,

وی در سخنرانی پس از این مراسم سوگند، گفت: امروز روز دموکراسی است. امروز روز آمریکاست. امروز روز امید است.

رئیس جمهور آمریکا در سخنانی که اشاره به ناآرامی‌های اخیر اجتماعی و سیاسی در آمریکا داشت، گفت: علی رغم حمله اخیر به کنگره ما بار دیگر کنار هم قرار گرفتیم تا انتقال مسالمت‌آمیز قدرت انجام شود. امروز ما نه پیروزی یک نامزد انتخاباتی بلکه پیروزی یک آرمان را جشن می‌گیریم.

 

 

بایدن ادامه داد: من امروز همان سوگندی را یاد کردم که جورج واشنگتن یاد کرد. کمتر کسی در تاریخ ما با چنین شرایط دشواری مواجه بوده است.

وی با اشاره به آمار بالای مرگ و میر ناشی از شیوع ویروس کرونا در آمریکا و جهان گفت: ویروسی که کشور را در نوردیده و جان هزاران نفر را گرفته است. میلیون‌ها شغل از دست رفته و هزاران کسب‌وکار تعطیل شده‌اند.

بایدن افزود: ما باید با نژادپرستی و تروریسم داخلی مبارزه کنیم. می‌خواهم آمریکا را بار دیگر متحد کنم و از همه می‌خواهم در راه دستیابی به این آرمان به من کمک کنند.

رئیس جمهور آمریکا گفت: کمتر کسی در تاریخ ما با چنین شرایط دشواری مواجه بوده است. ویروسی که کشور را در نوردیده و جان هزاران نفر را گرفته است. میلیون‌ها شغل از دست رفته و هزاران کسب‌وکار تعطیل شده‌اند. ما باید با نژادپرستی و تروریسم داخلی مبارزه کنیم.

وی افزود: می‌خواهم آمریکا را بار دیگر متحد کنم و از همه می‌خواهم در راه دستیابی به این آرمان به من کمک کنند.

بایدن ادامه داد: برخی فکر کردند می‌توانند با استفاده از آشوبگران دموکراسی ما را نابود کنند. این اتفاق هرگز هرگز هرگز رخ نخواهد داد.

وی تاکید کرد: اختلاف نظر نباید به تفرقه منجر شود. من رئیس‌جمهور همه ملت آمریکا هستم. قول می‌دهم که برای آنهایی که در انتخابات از من حمایت نکردند، به اندازه کسانی که حمایتم کردند تلاش کنم. من می‌دانم که بسیاری از هموطنان ما امروز نگران شغل خود هستند، نگران بیمه خود هستند، نگران آینده خود هستند.

رئیس جمهور جدید آمریکا گفت: در این شرایط ما باید اختلافات را کنار بگذاریم. ما به یکدیگر نیاز داریم. ما برای عبور از این زمستان سیاه به یکدیگر نیاز داریم. ما برای عبور از این همه‌گیری (کرونا) باید یک ملت باشیم.

بایدن اولین فرمان ریاست جمهوری خود را امضا کرد

رئیس جمهور جدید آمریکا سه فرمان اجرایی مربوط به اعلامیه روز تحلیف، انتصاب وزرا و پست‌های فرعی در وزارتخانه ها را امضا کرد.

پنج شنبه 2 بهمن 1399  7:47 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها