0

حضرت فاطمه (س)، سرّ لیلة القدر هستند

 
zahra_53
zahra_53
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 28735
محل سکونت : اصفهان

حضرت فاطمه (س)، سرّ لیلة القدر هستند

آیت الله میرباقری:

حضرت فاطمه (س)، سرّ لیلة القدر هستند

نماینده مجلس خبرگان رهبری حضرت فاطمه (س) را سرّ لیلة القدر معرفی کرد و گفت: در بستر عاشورا می‌توان رضایت حضرت زهرا (س) را جلب کرد.

به گزارش مشرق، آیت‌الله سید مهدی میرباقری در مراسمی که به مناسبت شهادت حضرت زهرا (س) در حسینیه مرحوم آیت الله حق شناس برگزار شد، اظهار داشت: اهل بیت (ع) صاحب اسم اعظم الهی هستند و پروردگار این علم را به آنان عنایت کرد.

وی افزود: برای همین ائمه اطهار همواره در محضر خداوند و عرش الهی هستند و به همه مخلوقات در آسمان و زمین اشراف دارند؛ همه کائنات تحت فرمان ایشان بوده بر این اساس فرمان آن بزرگان در همه عالم جاری است.

بیشتر بخوانید:

مقام علمی حضرت فاطمه زهرا (س)/ همه چیز درباره شهادت صدیقه کبری

نماینده مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه جنس مصیبت اهل بیت (ع) از جنس مصیبت اهل زمین نیست بلکه مصیبتی در مقیاس معصومی در مصیبت معصوم دیگر است، اظهار داشت: بیان جنبه‌های باطنی مصیبت معصوم بسیار دشوار است. معصوم یک جنبه باطنی دارد و با اهل زمین بسیار متفاوت است، وقتی انسان فکر کند امیرمومنان علی (ع) فردی همانند اوست همین جا نقطه سقوطش خواهد بود.

آیت‌الله میرباقری با تاکید بر اینکه وجود مقدس حضرت فاطمه زهرا (س) لیلة‌القدر عالم است، گفت: اگر کسی حقیقت معرفت ایشان را درک کند حقیقتاً شب قدر را درک کرده است که این درک همان حقیقت و سری است که در وجود حضرت قرار دارد و توضیح داده می‌شود.

وی افزود: هر سال شعاعی از ایشان در عالم نازل می‌شود و در فضای این شعاع است که ملائکه نازل بر ولی الاعظم می‌شوند و در همین لیله مبارکه تمام آن امر حکیم الهی بسط، انتشار و تفریق پیدا می‌کند.

نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه حقیقت حکمت در شب قدر نازل می‌شود، تصریح کرد: این امر حکیمی که در شب قدر و لیله مبارکه منتشر و متعین می‌شود مقصود ائمه اطهار (ع) است که از دامن وجود ایشان در دنیا بسط پیدا می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه اهل بیت (ع) حقیقت و انوار حکمت الهی هستند، بیان داشت: پیامبر اکرم (ص) در خصوص مقام و منزلت حضرت زهرا (س) فرمودند فاطمه شاخه‌ای از شجره وجودی من است بر این اساس شادی و غم او شادی و غم من است و هر کس فاطمه را بیازارد مرا آزرده و اگر کسی فاطمه را شاد کند مرا شاد کرده است همچنین رضایت و غضب خدا به رضایت و غضب دخترم فاطمه است؛ این حدیث بیانگر عظمت حضرت زهرا است.

آیت‌الله میرباقری افزود: اگر کسی به دنبال درک لیله‌القدر است باید دست به دامن حضرت زهرا (س) شود چرا که ایشان اصل شجره و خود لیله‌القدر هستند، همچنین اگر کسی بخواهد در عالم دنیا به مقام رضوان برسد که فوق همه مقامات است باید رضایت خداوند متعال را جلب کند.

نماینده مجلس خبرگان رهبری در پایان خاطرنشان کرد: اگر کسی بخواهد در عالم دنیا اهل دوزخ و بهشت را تشخیص دهد باید این تشخیص بر مدار حضرت زهرا (س) باشد؛ همه کسانی که در برابر حضرت قرار گرفتند دوزخی هستند. یکی از چیزهایی که رضایت حضرت فاطمه (س) را جلب می‌کند گره خوردن انسان با عاشورا است. عاشورا بستر اتصال مؤمنان به امیرمومنان علی (ع) است برای همین حضرت راضی می‌شوند.

منبع: مهر

   http://bayanbox.ir/view/4901804249511124488/talar-koodak.gif

 

 

اصفهان نگین فیروزه ای جهان

دوشنبه 29 دی 1399  9:41 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها