0

برای درمان قطعی ویروس hpv باید به کدام دکتر زگیل تناسلی مراجعه کرد؟

 
nyushagholami
nyushagholami
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : شهریور 1399 
تعداد پست ها : 48
محل سکونت : tehran

برای درمان قطعی ویروس hpv باید به کدام دکتر زگیل تناسلی مراجعه کرد؟

برای درمان قطعی ویروس hpv باید به کدام دکتر زگیل تناسلی مراجعه کرد؟

در این مقاله به بررسی موضوعات زیر می پردازیم و پرسش های رایج بیماران در ارتباط با ویروس اچ پی وی hpv ( پاپیلوم انسانی) و زگیل تناسلی در ارتباط با انتخاب بهترین دکتر زگیل تناسلی را پاسخ می دهیم:

زگیل تناسلی زائده های گوشتی می باشند که به صورت تکی یا خوشه ای می توانند اکثرا در اطراف نواحی تناسلی ایجاد شوند. این زائده ها رنگی متمایل به قرمز گوشتی دارند یا قهوه ای هستند. اندازه زگیل های تناسلی بستگی به سیستم ایمنی بدن افراد و مقدار پیشرفت ویروس زگیل، متفاوت می باشند.

دلیل به وجود آمدن زگیل های تناسلی را می توان ویروس اچ پی وی (پاپیلومای انسانی) دانست. این ویروس یکی از شایع ترین بیماری های جنسی می باشد که از طریق مقاربت و تماس پوستی منتقل می شود و هم مردان و هم زنان را مبتلا می کند ولی در زنان می تواند خطرناک تر باشد. زیرا زگیل های تناسلی علاوه بر اطراف واژن می توانند در داخل آن نیز ایجاد شوند که در این صورت مشاهده نمی شوند و بدون آگاهی فرد ممکن است بیشتر رشد کنند.

معرفی انواع راه های درمان زگیل تناسلی و بهترین آن ها

روش های گوناگونی برای درمان زگیل تناسلی وجود دارند که بستگی به محل زگیل ها و این که چه مقداری از پوست را درگیر کرده اند فرق می کند. مانند تمامی دارو ها و روش ها برای درمان امراض مختلف ، روش های درمانی زگیل های تناسلی هم دارای مزیت، هزینه و عوارض های خودش می باشد. برای انتخاب مناسب ترین روش درمان ، پزشک معالج می تواند بهترین آن ها را متناسب با شرایط شما پیشنهاد کند.

همچنین هنگام مراجعه به بهترین کلینیک های درمان تخصصی زگیل تناسلی ، متخصصان راه های زیر را پیش روی شما می گذارند:

 1. با استفاده از مواد شیمیایی که روی زگیل ها قرار می گیرند و پس از چندین هفته آن ها را از بین می برند. تا زمانی که دیگر هیچ اثری از زگیل ها نبینید این کار را می توانید یک بار در هفته با مراجعه به کلینیک و پزشک انجام دهید.
 2. پزشک نسخه برای تهیه کرم و پماد های درمان می نویسد و شما پس از خرید آن ها طبق دستور پزشک استفاده می کنید.
 3. انجماد و فریز زگیل ها با استفاده از روش کرایوتراپی
 4. سوزاندن زگیل ها با استفاده از روش الکتروکوتر ( عبور جریان الکتریکی)
 5. جدا کردن زگیل ها با استفاده از تیغ جراحی و برش آن ها
 6. درمان قطعی زگیل تناسلی با لیزر

این عمل ها تحت بیهوشی موضعی یا عمومی انجام می شوند. اگرچه ممکن است در مرحله اول روش های درمان ترسناک به نظر برسند ولی در واقع این طور نیست و احتمال انتقال این ویروس جنسی را از فردی به فرد دیگر را به طور چشم گیری کاهش می دهند.

با وجود این که درمان قطعی برای ویروس اچ پی وی که منجربه زگیل دستگاه تناسلی می شود وجود ندارد ولی واکسن اچ پی وی و واکسن گارداسیل می توانند از انتقال و ابتلا به این عفونت جلوگیری کنند.

کارهایی که باید پس از درمان زگیل تناسلی انجام دهیم تا احتمال بازگشت آن به صفر برسد

در واقع هیچ کار! این عارضه دستگاه تناسلی قابل درمان می باشد ولی ویروس ناشی از آن ها ( پاپیلومای انسانی ) به طور قطعی از بین نمی رود. ممکن است که با از بین رفتن زگیل ها ویروس آن در بدن بسیار ضعیف شده باشد ولی کاملا از بین نرفته است و با کوچک ترین تحریکی در برخی افراد ممکن است برگردد و در برخی دیگر نه!

ولی در حالت کلی روش های زیر را می توانید پس از درمان این زائده گوشتی انجام دهید:

 1. محل عمل شده را تمیز نگه دارید و آن را با عوامل مختلف تحریک نکنید.
 2. دستان خود را پس از لمس ناحیه ای که درگیر زائده بوده است بشویید.
 3. اگر رابطه جنسی برای شما آزار دهنده است تا زمان برطرف شدن کامل زخم از انجامش دوری کنید.
 4. در مواردی که درد دارید یا احساس سوزش و تورم می کنید استفاده از پک های یخ و دارو های بدون نسخه ضد درد می توانند تسکین دهنده باشند.

دوری از عوامل ابتلا به زگیل تناسلی

پیش از انجام هر کاری ابتدا بدانید که با کدام متخصص پوست در ارتباط با دریافت واکسن اچ پی وی مشورت کنید. اکثر برندهای واکسن موجود در داروخانه ها از بدن شما در مقابل ویروس محافظت می کنند. دکتر زگیل تناسلی نیز این راه را بهترین روش برای جلوگیری از ابتلا به ویروس اچ پی وی که منجر به این عارضه دستگاه تناسلی می شود، می داند.

زیرا انتقال آن ها از طریق رابطه جنسی به طور شایع با فردی که مبتلا به این ویروس می باشد ؛ از طریق واژن ، مقعد و رابطه جنسی دهانی وجود دارد و در افرادی که شرکای جنسی متعددی دارند، شایع تر از بقیه می باشد.

ولی به طور طبیعی اکثر افراد در مقطی از زندگی خود رابطه جنسی را تجربه می کنند پس این که بدانید نکاتی که باید هنگام رابطه رعایت کنید چه هستند بسیار مهم است. استفاده از عواملی که در برابر انواع ویروس های منتقله از راه جنسی مقاوم عمل می کنند مانند کاندوم اهمیت ویژه ای دارد زیرا احتمال دچار شدن به بیماری های جنسی را حتی وقتی که طرفین به آن ها دچار نیستند به حداقل می رسانند.

همچنین چکاپ های ماهانه به اطمینان شما از سلامت بدنی کمک می کنند.

مراجعه به بهترین دکتر برای درمان زگیل تناسلی

افراد اغلب از وجود زگیل در ناحیه تناسلی خود احساس خجالت می کنند و برای اطلاع از روش های درمان به دکتر زگیل تناسلی مراجعه نمی کنند. اما مراجعه به یک متخصص پوست می تواند برای شما آرامش خاطر ایجاد کند زیرا می توانید بهترین روش تشخیص و درمان مناسب را از آن ها دریافت کنید.

یک متخصص پوست می تواند با بررسی زگیل ها هنگام مراجعه به مطب ، زگیل های دستگاه تناسلی را تشخیص دهد. گاهی اوقات متخصص پوست یک زگیل یا بخشی از آن را برداشته و به آزمایشگاه می فرستد. این عمل می تواند تایید کند که یک بیمار دارای زگیل تناسلی می باشد یا خیر.

متخصصان پوست چگونه زگیل های تناسلی را درمان می کنند؟

برخی از زگیل های تناسلی بدون درمان برطرف می شوند. اما از بین بردن زگیل فوایدی دارد زیرا همان طور که پیشتر ذکر شد:

 • درمان خطر شیوع ویروس را کاهش دهید
 • می تواند هرگونه درد و خارش را تسکین دهد
 • بیمار را آگاه می کند که بداند این زائده ها زگیل های دستگاه تناسلی هستند و نه سرطان

اگر می خواهید زگیل های تناسلی خود را درمان کنید ، بهتر است به یک متخصص پوست مراجعه کنید.

شما نباید از داروی زگیل که می توانید بدون نسخه پزشک خریداری کنید استفاده کنید. این داروها ممکن است که انواع دیگر زگیل را درمان کنند ولی زگیل های تناسلی به درمان های مختلفی نیاز دارند.

https://hpvdarman.com/articles/%d8%af%da%a9%d8%aa%d8%b1-%d8%b2%da%af%db%8c%d9%84-%d8%aa%d9%86%d8%a7%d8%b3%d9%84%db%8c/

جمعه 26 دی 1399  11:23 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها