0

دوری از حواشی لازمه توسعه صنعت گردشگری

 
zahra_53
zahra_53
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 28735
محل سکونت : اصفهان

دوری از حواشی لازمه توسعه صنعت گردشگری

 

دوری از حواشی لازمه توسعه صنعت گردشگری

ایسنا/سمنان فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان ضمن تاکید بر لزوم پرهیز از حواشی در صنعت پردرآمد گردشگری گفت: رشد گردشگری زمینه‌ساز افزایش نشاط اجتماعی است اما باید به دور از حواشی و نابهنجاری‌ها باشد.

سردار حمید دامغانی21 دی‌ماه 1399 در جلسه هم‌اندیشی سپاه استان سمنان با مدیرکل و معاونان اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان افزود: این استان ظرفیت‌های خوبی در حوزه گردشگری، میراث‌فرهنگی و صنایع‌دستی دارد.

او با اشاره به اینکه اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان با مجموعه وسیعی از تفریح، سرگرمی، اشتغال و گردشگری ارتباط دارد، گفت: تنوع آب و هوایی، کویر، روستاهای متعدد و ... از جمله ظرفیت‌های مهم گردشگری این استان است.

دامغانی به قرار داشتن استان سمنان در مسیر بین‌الحرمین از حرم حضرت معصومه(س) تا حرم امام رضا(ع) اشاره کرد و افزود: از ظرفیت زائران و مسافران عبوری از این مسیر باید بیشترین بهره‌برداری شود.

او تأکید کرد: توسعه صنعت گردشگری نیاز به حفظ سلامت این حوزه و دور نگه‌داشته شدن آن از حواشی دارد.

فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) سمنان، ظرفیت‌های صنایع‌دستی استان را یادآور شد و گفت: محصولات صنایع‌دستی باید متناسب با نیاز مردم و خلاقانه و بر اساس ایده‌های نو تولید شوند.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان نیز گفت: تولید صنایع‌دستی یکی از بهترین مصداق‌های اقتصاد مقاومتی است و این اداره‌کل در این زمینه با حمایت از هنرمندان و صدور پروانه تولید کارگاهی و انفرادی تا دورترین نقاط استان، در این زمینه فعالیت دارد.

مهدی جمال افزود: اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه گردشگری به‌رغم شیوع کرونا فعال است و ساخت مجتمع گردشگری در ورودی شاهرود بیش از 15 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: کارگاه‌های مرمتی استان نیز فعال هستند و زمینه اشتغال بیش از 200 نفر را فراهم کرده‌اند.

   http://bayanbox.ir/view/4901804249511124488/talar-koodak.gif

 

 

اصفهان نگین فیروزه ای جهان

چهارشنبه 24 دی 1399  5:27 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها