0

کش پیلاتس و بدنسازی

 
tebberavan
tebberavan
کاربر جدید
تاریخ عضویت : مرداد 1399 
تعداد پست ها : 1
محل سکونت : تهران

کش پیلاتس و بدنسازی

ورزش پیلاتس یا پیلاتیس به‌افتخار مخترع این ورزش، یوزف پیلاتس در سال 1920 نام‌گذاری شده است. نکته کلیدی در ورزش پیلاتس، ایجاد ارتباط بین مغز و اندام‌های بدن است و همانند یوگا بر مبنای شش اصل تمرکز، کنترل، تحرک و انعطاف‌پذیری، تقویت نیروی دفاعی، دقت و تنفس، بنا گردیده است. استفاده از کش پیلاتس در تمرینات ورزشی باعث تقویت عضلات و بهبود وضعیت بدن و همچنین افزایش انعطاف‌پذیری اندام‌ها خواهد شد.

تمام آنچه را که برای تمرین ورزشی با کش پیلاتس نیاز دارید شامل یک باند کشی تمرین و تشک نرم است. به‌طورکلی کش پیلاتس به‌عنوان یکی از لوازم ورزشی قابل‌دسترس به‌حساب می‌آید. که شکل آن مانند یک کش نواری پهن است که در رنگ‌ها و ضخامت‌های گوناگونی وجود دارد.

شما می‌توانید بر اساس میزان قدرتی که می‌خواهید به عضلات خود وارد نمایید، ضخامت موردنظر را انتخاب نمایید. کش های پیلاتس هم در باشگاه و هم در منازل مورداستفاده قرار می‌گیرند. درگذشته از کش های پیلاتس در مراکز درمانی و توان‌بخشی بیماران استفاده می‌شد زیرا با این وسیله تحریک اندام‌ها برای بیماران ناتوان بسیار ایده خوبی بود.

کش پیلاتس چیست

کش های پیلاتس امروزه از جمله لوازم و تجهیزات ورزشی پر طرفداری هستند که در بیشتر باشگاه ها و اماکن ورزشی مورد استفاده قرار گرفته و از محبوبیت بالایی در میان ورزشکاران برخوردار هستند و با نام هایی همچون کش CX، کش تمرینی، و کش بدنسازی نیز شناخته می شوند. کش های پیلاتس در ابتدا به جهت مقاومت پائینی که داشتند به منظور امور درمانی در مراکزفیزیوتراپی و توانبخشی برای کمک به باز توانی بیماران مورد استفاده قرار می گرفتند.

ولی به مرور زمان با کشف بیشتر قابلیت های این کش ها و وسعت حرکات آن به ابزاری ورزشی تبدیل شدند. به طور کلی کش های پیلاتس به استفاده در ورزش خاصی محدود نمی شوند و در بسیاری از فعالیت های ورزشی و حتی در مراکز توانبخشی هنوز مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع عملکرد اصلی این کش ها ایجاد فشار به اندام های بدن و در نتیجه تحریک استخوانها، پرورش و رشد عضلات است. این کش ها بر خلاف ظاهر ساده، دارای قابلیت هایی هستند که آنها را به ابزاری کاربردی برای تقویت عضلات، قدرت بدنی، استقامت و انعطاف پذیری بدن مبدل کرده است.

انواع کش پیلاتس (کش ورزشی)

اگر بخواهیم یک دسته‌بندی کلی را برای انواع کش های پیلاتس یا کش تمرین بدنسازی در نظر بگیریم به‌طورکلی خواهیم گفت کش تمرین و یا پیلاتس در انواع مختلفی چون کش پیلاتس دسته‌دار، کش پیلاتس رولی یا کش پیلاتس نواری و کش پیلاتس مینی لوپ یا کش پیلاتس حلقه‌ای تولید می‌شوند.

که به‌نوعی هم به‌صورت رولی و هم به‌صورت قوطی در بازار وجود دارند. اصلی‌ترین تفاوت در کش های پیلاتس ضخامت آن است که معمولاً بارنگ‌های متنوع مشخص خواهد شد. اگر تجربه کار با کش های تمرین پیلاتس را ندارید، توصیه می‌شود از مقاومت‌های سبک‌تر شروع کنید

ولی اگر ورزشکار حرفه‌ای هستید، بی‌شک به دنبال کش های پیلاتس تیره‌رنگ باضخامت بیشتر خواهید بود. لازم به ذکر است این محصول در انواع مارک‌ها ازجمله کش پیلاتس تراباند، کش پیلاتس لیوآپ، کش پیلاتس گلدن استار و غیره عرضه می‌شوند.

کش پیلاتس دسته‌دار

کش پیلاتس دسته‌دار دارای دودسته در ابتدا و انتهای آن بوده که قابلیت ارتجاعی بسیار بالایی خواهد داشت. دلیل وجود دسته در این مدل این است که افراد بدون ترس از لغزیدن کش پیلاتس و آسیب دیدن می‌توانند از دستگیره‌های آن استفاده کرده تا بتواند بهترین نوع تمرینات را انجام دهند.

از طرفی انجام حرکات تمرینی با کش پیلاتس دسته‌دار برای تقویت عضلات، انگشتان دست و خصوصاً ران‌ها خواهد بود که برای هر سنی نیز مناسب است.

 

کش پیلاتس و بدنسازی

 

 

کش پیلاتس رولی یا کش پیلاتس نواری

کش پیلاتس نواری تقریباً شبیه به نوارهای روبان شکل بوده و دارای ضخامت‌های مختلف باقدرت مقاومتی خاصی هستند. اندازه این محصول معمولاً با طول ۲ متر و عرض ۱۵ سانتی‌متر در بازار موجود است. جنس به‌کاررفته در کش پیلاتس نواری از لاتکس و یا پلاستیک مقاوم است. این محصولات به‌عنوان بهترین انتخاب در تمرینات قدرتی هنگام سفر، منازل و یا باشگاه‌ها خواهند بود.

لازم به ذکر است این مدل را در بازار معمولاً بانام‌های کش بارفیکسی، کش پیلاتس 2 متری و کش پیلاتس رولی نیز عرضه می‌شوند. ضخامت کش پیلاتس رابطه مستقیم با مقاومت کش پیلاتس دارد. معمولاً کش های پیلاتس تیره‌رنگ، ضخیم‌تر و مقاومتشان بیشتر است. پرفروش‌ترین آن‌ها، کش پیلاتس 2 متری می‌باشد که بنام کش پیلاتس قوطی دار نیز عرضه می‌شود. قیمت کش پیلاتس 2 متری معمولاً از 40 هزار تومان شروع‌شده و با توجه به ضخامتش افزایش می یابد.

 

سه اصل کالاورزش را هیچ‌گاه فراموش نکنید:

مشاوره تخصصی
بهترین خدمات پس از فروش و گارانتی بی قید و شرط محصولات
تأمین کالای ورزشی موردنظر شما در کمترین زمان

 

کش بدنسازی سی ایکس cx
کش بدنسازی سی ایکس یا کش cx که به نام‌های کش بدنسازی لوله‌ای و کش بدنسازی رشته‌ای نیز شناخته‌شده است از پرفروش‌ترین کش های بدنسازی می‌باشد. شاید اولین سؤالی که برایتان پیش‌آمده این است که کش سی ایکس چیست و یا تمرینات کش سی ایکس چگونه است؟

در جواب سؤال کش سی ایکس چیست باید گفت درواقع کش cx یک کش لوله‌ای از جنس لاتکس می‌باشد که حالت کششی بالایی دارد و سایز آن شامل کش سی ایکس 1 متری، کش سی ایکس 1.20 و کش cx 2 متری می‌باشد. البته مدل کش سی ایکس رولی نیز در بازار موجود می‌باشد که می‌توان به طول دلخواه از آن استفاده کرد.

 

کش پیلاتس و بدنسازی

 

 

منبع:

https://kalavarzesh.com/subcat/1131-1/%DA%A9%D8%B4-%D9%BE%DB%8C%D9%84%D8%A7%D8%AA%D8%B3.aspx

 

 

دوشنبه 22 دی 1399  11:54 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها