0

این تومورها با تشخیص به موقع حتما درمان می شود

 
ali_81
ali_81
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1388 
تعداد پست ها : 10633
محل سکونت : اصفهان

این تومورها با تشخیص به موقع حتما درمان می شود

 
 
این تومورها با تشخیص به موقع حتما درمان می شود
فوق تخصص جراحی های تومورهای استخوانی بیمارستان طالقانی گفت: درمان ۳۰ تا ۷۰ درصد تومورهای سرطان استخوان با تشخیص به موقع امکان پذیر است.

به گزارش بهداشت نیوز، دکتر امین کریمی تومورهای استخوانی را از جمله سرطان های با منشا دستگاه اسکلتی شامل استخوان و عضلات اندام ها ذکر کرد که با سایر سرطان ها تفاوت دارند.

وی درمان  این تومورها را نیازمند همکاری تیمی متشکل از فوق تخصص جراحی تومورهای استخوانی ،  جراح عروق، انکولوژیست، رادیولوژیست  و پاتولوژیست عنوان کرد.

این فوق تخصص جراحی تومورهای استخوانی بیمارستان طالقانی درخصوص علل ایجاد این نوع سرطان گفت: تومورهای استخوانی علت شناخته شده ای ندارند و به دلیل برخی تغییرات ژنتیکی در طول زندگی ایجاد می شوند.

به گفته وی ممکن است برخی سلول ها از کنترل خارج شده و به صورت سرطانی رشد کنند، در برخی از انواع معدود بیماری نیز سابقه ژنتیکی خاصی مشاهده می شود.

دکتر کریمی با اشاره به علایم و نشانه های تومورهای استخوانی گفت:  درد شایع ترین علامت تومور استخوانی است که به صورت مداوم و در شب ها  شدت می یابد. در حالی که تومورهایی که در بافت نرم ایجاد می شوند  بدون درد بوده و سریعا" رشد می کنند.

این فوق تخصص جراحی تومورهای استخوانی با تاکید بر این که تومورهای استخوانی را باید جدی گرفت خاطرنشان کرد:  تاخیر در مراجعه به پزشک فوق تخصص تومور استخوانی ممکن است جان بیمار را به خطر بیندازد.

وی تاخیر در مراجعه بیمار را باعث پیشرفت تومور و آسیب به سایر ارگان ها برشمرد و افزود: با درمان به موقع بیمار با استفاده از جراحی، شیمی درمانی و رادیوتراپی بیمار بین ۵۰ تا ۷۰ درصد شانس زندگی دارد در حالی که تاخیر در مراجعه باعث پیشرفت تومور و آسیب به سایر ارگان ها شده و شانس بهبودی بیمار را کاهش می دهد .

دوشنبه 8 دی 1399  8:03 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها