0

چرا قاتل وحید مرادی باز هم اعدام نشد؟

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 16684
محل سکونت : اصفهان

چرا قاتل وحید مرادی باز هم اعدام نشد؟

 
 

چرا قاتل وحید مرادی باز هم اعدام نشد؟

حکم قصاص عامل قتل وحید مرادی در زندان رجایی شهر برای دومین بار در دیوان عالی کشور شکسته شد تا این متهم برای سومین بار در دادگاه از خود دفاع کند.
 
    
به گزارش اعتدال ، یازدهم تیرماه سال 97 درگیری خونین در محوطه هواخوری زندان رجایی شهر به وقوع پیوست. تلاش زندان بانان برای پایان دادن به درگیری خونین میان زندانیان بی نتیجه ماند و یکی از زندانی ها که گنده لاتی به نام وحید مرادی بود با پنج ضربه چاقو از پا در آمد.تصاویر این درگیری از دوربین های مداربسته زندان ضبط شد.
 
 
در بررسی‌ها مشخص شد وحید مرادی 43 ساله که چندین سابقه کیفری داشت و 16 بار به زندان رفته بود اردیبهشت ماه از زندان آزاد شد و به میهمانی که دوستش حسین به مناسبت آزادی او تدارک داده بود رفت و به کری خوانی در اینستاگرام پرداخت اما این کری خوانی ها به درگیری میان او و حسین و سه خواهرزاده‌اش منتهی شد و او در پنت هاوس برج حسین ،در خیابان ۲۱ ولنجک وی را با ضربه چاقو کشت و سه خواهر زاده اش را زخمی کرد . وحید مرادی بعد از این جنایت و در حالی که قصد خروج از کشور را داشت در مرز ایران و ترکیه بازداشت و به زندان رجایی شهر منتقل شد . او به قتل در مستی اعتراف کرد.
 
قاتل وحید مرادی باز هم اعدام نمی شود
چون بعد از انتقال وحید مرادی به زندان رجایی شهر ،بازپرس رسیدگی کننده به این پرونده احتمال وقوع خطر را برای وی مطرح کرده بود او به بند خصوصی منتقل شد اما پس از چند روز به اصرار خانواده اش به بند عمومی رفت تا اینکه یازده تیر ماه در درگیری جنجالی کشته شد.
 
با تکمیل تحقیقات پلیسی 17 نفر از زندانیان که در درگیری منتهی به جنایت شرکت کرده بودند بازداشت شدند و سعید و عباس که به گفته سایر زندانیان نزدیک تر از سایرین به وحید بودند به عنوان متهمان اصلی تحت بازجویی قرار گرفتند .ولی هر دو ادعا کرده‌اند ضربه کاری را با چاقوی دست ساز به وحید نزده اند. پرونده این جنایت با صدور کیفرخواست به چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شده و 17متهم پشت درهای بسته و غیرعلنی محاکمه شدند.
 
در پایان جلسه قضات دادگاه سعید را به قصاص محکوم کردند.عباس و سایر متهمان نیز به زندان محکوم شدند.
 
محاکمه دوباره قاتل وحید مردای در دادگاه
 
سعید به حکم صادره اعتراض کرد و مدعی شد قاتل نیست. با این اعتراض پرونده در شعبه 39دیوان عالی کشور تحت رسیدگی موشکافانه قرار گرفت و قضات عالی رتبه حکم قصاص را شکستند. آنها در گزارشی اعلام کردند لازم است قضات دادگاه فیلم دوربین مداربسته زندان را که صحنه درگیری خونین را ضبط کرده مورد بازبینی قرار دهند و سپس اقدام به انشاء رای کنند.
 
با این ایراد قضایی ،پرونده برای رسیدگی دوباره به شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و سعید که مدتی قبل حکم قصاصش به خاطر قتلی که سال 95 در خیابان منصور رقم زده بود در دیوان عالی کشور تایید شده بود بار دیگر پای میز محاکمه ایستاد.
 
در آن جلسه که این بار نیز غیرعلنی و بدون حضور خبرنگاران برگزار شد وکیل اولیای دم درخواست قصاص را مطرح کرد و سپس فیلم ضبط شده صحنه جنایت در مونیتور دادگاه نمایش داده شد که در آن مشخص بود ضارب کیست.
 
 
قاتل وحید مرادی باز هم اعدام نمی شود
وقتی سعید در جایگاه ویژه ایستاد، اتهام قتل را نپذیرفت .وی گفت: قبول دارم در درگیری حضور داشتم اما من ضربه کاری را به وحید نزدم.او دشمنان دیگری داشت که احتمالا آنها او را کشته اند. چاقویی که وحید با آن کشته شد در دست من نبود.چاقوی من به آن چاقو شباهت داشت.
 
با پایان جلسه قضات وارد شور شدند و با توجه به مدرک های موجود در پرونده بار دیگر سعید را به قصاص محکوم کردند.
 
شکسته شدن حکم قصاص قاتل وحید مرادی
 
 
این حکم در دیوان عالی کشور تحت رسیدگی موشکافانه قرار گرفت و این بار نیز قضات دیوان عالی کشور با طرح ایراداتی حکم صادره را شکستند و خواستار رسیدگی دوباره به پرونده شدند.قرار است سعید برای سومین بار در دادگاه از خود دفاع کند.
 
زندگی شخصی وحید مرادی
 
وحید مرادی در خانواده ای چهار نفره به دنیا آمد و یک خواهر داشت.همسایه ها می گویند آنها خانواده ای آرام و موجه بودند. پدرش کارمند بازنشسته بود و معتمد محل. اما چند سال قبل وقتی وحید مرادی نوجوان بود، تنها خواهر او در جریان تصادف رانندگی کشته شد ومسیر زندگی وحید تغییر کرد. او کم کم به گنده لاتی تبدیل شد که چندین نوچه داشت.
 
ماجرای سه قتل در پرونده قاتل وحید مرادی
 
سعید در سال ۸۸ در درگیری خیابانی مرتکب نخستین قتل شد. اما مدتی بعد با پرداخت دیه رضایت اولیای دم را جلب کرد و از زندان آزاد شد.
 
او سیزدهم بهمن ماه سال ۹۵ در درگیری دسته جمعی که در خیابان منصور رخ داده بود علی ۴۷ ساله را با اسلحه ساچمه ای به قتل رساند و دومین قتل را مرتکب شد.
 
او که چندین سابقه کیفری از جمله شرکت در سرقت مسلحانه طلافروشی در لاهیجان نیز در پرونده اش دارد در زندان رجایی شهر بود که متهم است یازدهم تیرماه سال 97 در درگیری خونین در محوطه هواخوری وحید مرادی را کشت.
 
سه شنبه 2 دی 1399  8:07 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها