0

درمان کیست مویی

 
farimahhanafi
farimahhanafi
کاربر جدید
تاریخ عضویت : آذر 1399 
تعداد پست ها : 1
محل سکونت : تهران

درمان کیست مویی

چه گزینه هایی برای درمان کیست مویی در دسترس هستند؟

درمان کیست مویی

 

بعد از اینکه متوجه شدید کیست مویی چیست میتوانید اغلب با درمان های خانگی و رعایت برخی اصول بهداشتی رفع و رجوع کنید. اگر به چنین عارضه ای مبتلا شدید توصیه می شود که روزی دو الی چهار مرتبه به مدت پانزده دقیقه داخل تشت آب ولرم بنشینید. بهتر مقداری بتادین یا سرکه ی سیب در آب حل کنید تا محل ضدعفونی شود و از ورود میکروب و بیماری های جدید در امان باشید.

 

یکی دیگر از طرق درمان کیست مویی که در طب سنتی نیز بسیار بر آن تاکید شده است، خوردن روزانه دو الی سه حبه سیر خام همراه با یک لیوان آب می باشد. علاوه بر این آمده است که استفاده از ادویه هایی همچون زردچوبه در بهبود و درمان این بیماری موثر می باشد.

 

اگر با درمان های خانگی بهبود نیافتید حتما به پزشک مراجعه نمایید. پزشک ابتدا آنتی بیوتیک و پماد های موضوعی مسکن و ضدعفونی کننده تجویز می کند که در اکثر موارد بهبود دهنده اند.در موارد نادر که کیست مویی اندازه ای بیش از حد معمول دارد، پزشک متخصص تشخیص می دهد که برای درمان کیست مویی قطعی می بایست دست به عمل جراحی زد. این عمل، عمل نگران کننده و مشکلی نیست و امروزه اغلب با روش های سرپایی و لیزری انجام می گیرد.

 

کیست موهای زائد مانند ضایعات آکنه می توانند چندین روز یا حتی چند هفته طول بکشد تا به طور کامل پاک شود. درمان به موقع می تواند به خلاص شدن از شر کیست موهای زائد کمک کرده و از بازگشت آنها جلوگیری کند.

 

اما اگر ازبین نرفتند، باید از پزشک متخصص خود دیدن کنید تا علل اصلی آن را پیدا کند. آنها همچنین ممکن است روشهای ماندگارتر موهای زائد مانند لیزر موهای زائد را برای کاهش خطر ابتلا به کیستهای بعدی توصیه کنند.

 

شنبه 29 آذر 1399  4:03 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها