0

برنامه های کاربردی برای<کد نویسی >با توضیحات

 
Mohmmdreza
Mohmmdreza
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : آذر 1399 
تعداد پست ها : 30
محل سکونت : خراسان جنوبی

برنامه های کاربردی برای<کد نویسی >با توضیحات

بهترین نرم افزارها برای برنامه نویسی

یکی از اساسی‌ترین نرم افزارهای برنامه نویسی، ویرایشگر کد منبع است که همه جا و به طور مداوم استفاده می‌شود. ویرایشگر کد منبع در اصل یک برنامه ویرایشگر متن است که برای نوشتن و ویرایش کد برنامه نویسی، طراحی شده است.

ویرایشگر کد می‌تواند به عنوان یک نرم افزار مستقل مورد استفاده قرار بگیرد و یا در مرورگر یا یک محیط یکپارچه توسعه نرم‌افزار (IDE) تعبیه شده باشد. از آنجایی که ممکن است صدها نرم افزار برای ویرایش کد و کدنویسی در بازار وجود داشته باشد، به همین خاطر انتخاب برای کدنویس و برنامه نویس می‌تواند سخت شود.

برای آسان کردن کار شما در انتخاب، ما بهترین نرم افزارهای برنامه نویسی را در این مقاله جمع آوری کردیم که علاوه بر اینکه می‌توانند به شما اطلاعات مفیدی ارائه دهند، همچنین می‌توانند باعث افزایش سرعت روند کدگذاری شما شوند.

Eclipse

بهترین نرم افزارها برای برنامه نویسیقیمت: رایگان

بسترهای مورد استفاده: لینوکس، macOS، ویندوز

Eclipse یک محیط یکپارچه توسعه نرم‌افزار است که می‌توان از آن به عنوان افزونه برای شخصی سازی محیط کدنویسی استفاده کرد. اگرچه این نرم افزار برای برنامه نویسی به زبان جاوا استفاده می‌شود، اما با این حال شما می‌توانید برای برنامه نویسی به زبان‌های دیگر نیز از آن استفاده کنید.

این نرم افزار هنگام نوشتن، کد خطاهای زمان کامپایل را بررسی می‌کند و از آنجایی که به کاربر پیشنهاداتی برای بهبود کار ارائه می‌دهد و همچنین انجمنی برای کمک به کاربر دارد، می‌توانید سرعت کدگذاری خود را با این ابزار افزایش دهید.

در فضای Eclipse می‌توانید چندین پرونده و پروژه را به طور کارآمد مدیریت کنید و این نرم افزار از فرمت‌های مختلف فایل پشتیبانی می‌کند.

Geany

بهترین نرم افزارها برای برنامه نویسیقیمت: رایگان

بسترهای مورد استفاده: لینوکس، macOS، ویندوز

Geany یک ویرایشگر متن منبع باز و بسیار سبک است که به طور خاص برای زمان بارگذاری بسیار کوتاه و وابستگی محدود به برنامه‌های خارجی یا بسته‌های جداگانه شناخته می‌شود.

این نرم افزار از بسیاری از زبان های برنامه نویسی آینده دار و کدنویسی، از جمله C ، C # ، C ++ ، PHP ، HTML ، CSS JavaScript ، Python ، Perl ، Haskell و Pascal پشتیبانی می‌کند. همچنین از انواع فایل‌های رایج مانند Diff-output و فایل‌های SQL نیز پشتیبانی می‌کند.

 

Gedit

بهترین نرم افزارها برای برنامه نویسیقیمت: رایگان

بسترهای مورد استفاده: لینوکس، macOS، ویندوز

gedit یک ویرایشگر متنی سبک و در عین حال قدرتمند برای محیط دسکتاپ GNOME است. مطابق فلسفه پروژه‌های GNOME، این نرم افزار رابط کاربری گرافیکی تمیز و ساده‌ای برای ویرایش کد منبع و متن ساختار یافته مانند زبان‌های نشانه گذاری دارد.

این نرم افزار علاوه بر اینکه برای تمام زبان‌های برنامه نویسی مناسب است، دارای ویژگی‌هایی مانند درست کردن املا و همچنین پیدا کردن کدها و جایگزین کردن آنها نیز است.

Notepad++

بهترین نرم افزارها برای برنامه نویسیقیمت: رایگان

بسترهای مورد استفاده: ویندوز

Notepad ++ فراتر از یک ویرایشگر عمل می‌کند و به عنوان جایگزین Notepad عمل می‌کند که از بسیاری از زبان‌های برنامه نویسی پشتیبانی می‌کند. این نرم افزار به زبان C ++ نوشته شده است و از Win32 و STL استفاده می‌کند که حجم و اندازه را کاهش می‌دهند و تضمین می‌کنند که سرعت اجرای کد بالاتر برود.

این نرم افزار یک گزینه عالی برای برنامه نویسی است. به لطف ویژگی ویرایش بر روی چند تب، می‌توانید همزمان روی چندین سند روی این نرم افزار کار کنید.

به طور خلاصه، کار با Notepad ++ به سادگی کار با Notepad مایکروسافت است، اما به هر حال نسبت به Notepad ویژگی‌ها و پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. با استفاده از این نرم افزار رایگان می‌توانید کارهای مربوط به برنامه نویسی و کدنویسی را به بهترین شکل انجام دهید و ویژگی‌های منحصر به فرد آن تمام نیازهای شما را در پروژه‌ها برآورده می‌کند.

Visual Studio

بهترین نرم افزارها برای برنامه نویسیقیمت: رایگان

بسترهای مورد استفاده: ویندوز، macOS

Microsoft Visual Studio ابزاری بسیار قدرتمند برای طراحی وب‌سایت، برنامه‌ها و اپلیکیشن‌‌های نسخه وب و همچنین اپلیکیشن‌های موبایل است. این ابزار بیشتر توسط کسب و کارهای کوچک و متوسط برای برنامه نویسی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این ابزار دارای اینتلیسنس IntelliSense (فناوری خودتکمیلی شرکت ماکروسافت برای استفاده در محیط یکپارچه توسعه نرم‌افزار) است که کار آن اصلاح کد و پیدا کردن اشکال را به صورت همزمان انجام می‌دهد.

از مزایای این ابزار قدرتمند این است که دارای پشتیبانی آنلاین است و مایکروسافت به طور مداوم این محصول را به روز نگه می‌دارد.

Xcode

بهترین نرم افزارها برای برنامه نویسیقیمت: رایگان

بسترهای مورد استفاده: macOS

Xcode یک ابزار توسعه نرم افزار خوب است که بیشتر اسناد توسعه دهنده اپل را درارا می‌باشد. این نرم افزار برای توسعه نرم افزارهای iOS ، iPadOS ، macOS ، watchOS و tvOS مورد استفاده قرار می‌گیرد و محدوده استفاده از آن به اپل و محصولات آن خلاصه می‌شود.

Xcode و Swift (زبان برنامه نویسی طراحی شده توسط شرکت اپل) در کنار هم، برنامه نویسی را به یک تجربه زنده و لذت بخش تبدیل می‌کنند. بهترین چیز در مورد Xcode این است که شما در طراحی خود تنها کافی است عناصر را درگ کنید و محصول نهایی را به بهترین شکل ارائه دهید.

TextMate

برنامه های کاربردی برای<کد نویسی >با توضیحاتقیمت: رایگان

بسترهای مورد استفاده: macOS

TextMate یک ویرایشگر متن سبک و رابط کاربر گرافیکی است که به طور خاص برای macOS طراحی شده است و جزء بهترین نرم افزارها برای برنامه نویسی است.

TextMate برای Mac یک محیط یکپارچه توسعه نرم‌افزار نیست، اما با استفاده از اسنیپت‌های قدرتمند، ماکروها و سیستم‌های منحصر به فرد دیگر، اغلب می‌تواند محیطی برای یک برنامه نویس فراهم کند که حتی یک محیط یکپارچه توسعه نرم‌افزار ندارد. این نرم افزار می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید مدیریت پروژه را به بهترین نحو انجام دهید و همین موضوع باعث شده است که اکثر کاربران از آن راضی باشند.

در نهایت، این نرم افزار کدنویسی را با یک رابط کاربری گرافیکی تمیز و مینیمال، سبک نگه می‌دارد. این نرم افزار برای مبتدیان بسیار عالی است و کدنویسی و رفت اشکال کدها با آن بسیار آسان است.

Vim

برنامه های کاربردی برای<کد نویسی >با توضیحاتقیمت: رایگان

پنج شنبه 27 آذر 1399  10:33 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها