0

رویت مونولیت فلزی مرموز در حوالی جاجرود

 
fatemeh_75
fatemeh_75
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آبان 1388 
تعداد پست ها : 10557
محل سکونت : اصفهان

رویت مونولیت فلزی مرموز در حوالی جاجرود

رویت مونولیت فلزی مرموز در حوالی جاجرود

نهمین مونولیت فلزی عجیب و مرموز این بار در حوالی نیکنام‌ده جاجرود رویت شد تا سریال ظهور این پدیده رازآلود ادامه‌دار باشد.

 

نخستین بار، دو ماه پیش بود که خبر کشف یک جسم فلزی آینه‌ای در ایالت یوتا در رسانه‌ها پیچید. این مونولیت که توسط یک بالگرد محیط زیست در مناطق بیابانی رویت شد، مقامات محلی را سردرگم کرد. این مونولیت ۳٫۶ متری به طرز مرموزی در صخره‌های سرخ رنگ بیابان‌های یوتا در ایالات متحده آمریکا کاشته شده بود و هیچ‌ نشانی از کسی که آن را نصب کرده بود، مشاهده نمی‌شد.

برت هاتچینگز، خلبان بالگرد محیط زیست که در ماموریت شمارش گوسفندان بزرگ‌شاخ در یوتا به این مونولیت برخورده بوده‌اند، اذعان دارد:

 

اداره امنیت عمومی یوتا ضمن انتشار عکس‌های این مونولیت، منشا احتمالی آن را گروه‌های هنری دانست و بر لزوم انجام بررسی‌های بیشتر در این باره تاکید کرد. روابط عمومی اداره امنیت عمومی یوتا در این باره تصریح کرد:

نصب سازه و آثار هنری در اراضی عمومی تحت نظارت دولت فدرال بدون مجوز غیرقانونی است و فرقی هم نمی‌کند که از کدام سیاره آمده باشید.

در هرحال، این موضوع در این نقطه خاتمه نیافت و مونولیت یوتا به یک‌باره ناپدید شد؛ بدون اینکه منشا و چرایی وجود آن مشخص شود.

موضوع این اجسام فلزی مرموز به ایالت یوتا در آمریکا محدود نشد. شواهدی مبنی بر پدیدار شدن مونولیت‌های ناشناخته در نقاط مختلف جهان مانند انگلستان، هلند، رومانی، آلمان و بلژیک، کانادا و استرالیا، این معما را پیچیده‌تر کرد.

مونولیت فلزی در حوالی جاجرود

اکنون اخبار حاکی از آن است که نهمین مونولیت فلزی مرموز در حوالی روستای نیکنام‌ده جاجرود، در کشور ایران مشاهده شده است. ارتفاع این جسم فلزی نیز مانند همتایان خود سه متر است و مانند سایر مونولیت‌های دیده شده در نقاط دیگر جهان، از جنس استیل براق ساخته شده است. حکاکی دو حرف N و S که نشان‌دهنده قطب شمال و‌ جنوب، بر بدنه این مونولیت جلب توجه می‌کند. یک روی این جسم عجیب ناظر به کوه و سمت دیگر آن، مشرف به پرتگاه است.

مقامات محلی اطلاعات بیشتری از این سازه جنجالی و عجیب به دست نداده‌اند. باید دید که آیا سرنوشت این مونولیت نیز مانند همتای خود در یوتا خواهد بود و ناپدید می‌شود یا راز آن سرانجام در ایران برملا خواهد شد. هرچند دست داشتن گروه‌های هنری، همچنان محتمل‌ترین حدس در این ماجرا است.

سه شنبه 25 آذر 1399  12:34 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها