0

پنجمین مرکز اقامتی زنان معتاد در شیراز افتتاح شد

 
aftabm
aftabm
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1392 
تعداد پست ها : 24702
محل سکونت : اصفهان

پنجمین مرکز اقامتی زنان معتاد در شیراز افتتاح شد

پنجمین مرکز اقامتی زنان معتاد در شیراز افتتاح شد

 

    

پنجمین مرکز اقامتی زنان معتاد در شیراز افتتاح شد

شیراز - پنجمین مرکز اقامتی میان مدت غیر دولتی، ویژه زنان معتاد، با حضور مسئولان در شیراز افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس در مراسم افتتاح پنجمین مرکز اقامتی میان مدت اعتیاد غیردولتی ویژه زنان گفت: اعتیاد زنان از هم پاشیدگی و گسست خانوادگی را به همراه دارد.
سلیمان کرمی افزود: یکی از ویژگی های اعتیاد این است که برای زن و یا مرد تفاوتی قائل نمی شود و تمامی گروه ها را مورد هدف قرار می دهد اما نکته حائز اهمیت این است که تأثیرات اجتماعی برای زنان معتاد کاملاً متفاوت بوده و آسیب های گسترده تری را به همراه خواهد داشت.
وی افزود: با بروز پدیده اعتیاد در زندگیِ یک زن و دغدغه مندی وی به چگونگی تأمین و مصرف مواد و نیز آغاز و پایان خماری و نشئگی، به گونه ای بسیار جنبه های فردی و جمعی خانواده تحت تأثیر قرار می گیرد و عشق مادرانه و طراوت همسرانه، از بین می رود.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس خاطرنشان کرد: کمترین پیامدی که برای اعتیاد زنان می توان برشمرد، از هم پاشیدگی و گسست خانوادگی است.
کرمی گفت: از افتتاح چنین مراکزی خوشحال نیستیم چرا که این مراکز به دنبال رشد اعتیاد و زنانه شدن آن ایجاد می شوند، با این وجود به دلیل تغییر اقلیم فرهنگی و اجتماعی جامعه ناچار به این کار هستیم و رشد آسیب ها باعث پیش بینی چنین ساختارهایی شده است.
وی با اشاره به اینکه ظرفیت این مرکز حدود ۱۰۰ نفر است، اضافه کرد: این مرکز امکانات مناسبی برای نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان زن فراهم آورده است.
کرمی با بیان اینکه شناسایی و درمان به موقع فرد معتاد از اهمیت زیادی برخوردار است، گفت: از ابتدای امسال تا پایان آبان، ۵۶ زن معتاد متجاهر و کارتن خواب در مراکز پیش بینی شده برای نگهداری و درمان ساماندهی شده اند.

دوشنبه 24 آذر 1399  1:55 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها