0

کرونازدایی گوشی موبایل بدون الکل

 
avaaa98
avaaa98
کاربر جدید
تاریخ عضویت : آذر 1399 
تعداد پست ها : 18

کرونازدایی گوشی موبایل بدون الکل

حتما دیده‌اید که اکثر مردم برای تمیزکردن گوشی‌های موبایل خود از الکل استفاده می‌کنند. بعضی‌ها پا را فراتر گذاشته و برای حفظ بهداشت وایتکس و دتول را به‌کار می‌برند. استفاده از این ضدعفونی کننده‌ها راهی مطمئن برای خلاصی از ویروس‌ها و باکتری‌هاست، ولی شاید جالب باشد بدانید گوشی موبایل شما از این وضع راضی نیست!

 

با فراگیر شدن گوشی‌های لمسی، دیدن لکه های به جا مانده از اثر انگشت رایج و البته ناخوشایند شد! شرکت‌های تولیدکننده گوشی‌های موبایل برای بهبود نسبی این وضعیت، صفحه‌های نمایش را با لایه‌‌ی اولئوفوبیک پوشش دادند. این لایه که از به‌جا ماندن لکه انگشتان بر صفحه نمایشگر (و همچنین در صورت وجود، از شیشه پنل پشتی) جلوگیری می‌کند، توسط موادی مانند الکل و وایتکس پاک شده و از بین می‌رود. البته لازم به ذکر است که این لایه به مرور زمان نیز ساییده شده و کم‌کم محو می‌شود. پس اگر گوشی شما قدیمی‌ست و یا حفظ لایه اولئوفوبیک اهمیتی ویژه برایتان ندارد می‌توانید به مصرف این ضدعفونی‌کننده‌ها ادامه دهید.

 

چطور گوشی خود را ضدعفونی کنیم؟

1. ابتدا گوشی خود را از قابِ آن خارج کنید. در صورتی که قاب از جنسی ساخته شده که قابل شست‌‌وشو است (مانند سیلیکون یا پلاستیک)، آن را با آب گرم شسته و اجازه دهید خشک شود. در مورد قاب‌های چرمی یا انواع دیگر، برای پیدا کردن بهترین روش شست‌وشو، بهتر است از وب سایت شرکت تولیدکننده قاب کمک بگیرید.

2. بهترین ماده برای تمیزکردن گوشی موبایل، لپ تاپ و یا حتی صفحه تلویزیون، کیت‌ها و محلول‌های تمیزکننده مخصوص هستند. این مواد غالبا فاقد الکل بوده و خاصیت آنتی‌باکتریال و آنتی استاتیک دارند. در این مرحله یک دستمال فاقد پرز و گوش پاک‌کن بردارید و با انگشتان خود قسمت پنبه‌ای گوش پاک‌کن را اندکی نوک تیز کنید. با آغشته کردن دستمال و گوش پاک‌کن به محلول، تمام سطح گوشی موبایل را به آرامی ضدعفونی کنید. مطمئن شوید فرورفتگی‌ها نظیر محل اسپیکر و میکروفون به خوبی تمیز شوند.

3. سعی کنید دستمال بیش از حد نیاز به محلول آغشته نباشد تا احیانا مایع به داخل گوشی نفوذ نکند. همچنین هنگام تمیز کردن پورت شارژ و جک هندزفری احتیاط کنید تا پرزی باقی نماند.

4. در نهایت با استفاده از دستمال‌های نانو یا دستمال‌های بدون پرز گوشی را به خوبی خشک کنید.

5. پس از خشک شدن کامل گوشی و قاب، گوشی را در قاب قرار داده و استفاده کنید!

 

 

منبع: سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز

یک شنبه 16 آذر 1399  3:49 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها