0

چگونه مدارک و تصاویر خود را از طریق گوشی اسکن کنیم؟

 
victoryone
victoryone
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 6330
محل سکونت : خوزستان

چگونه مدارک و تصاویر خود را از طریق گوشی اسکن کنیم؟

بسیاری از ما کار خانگی داریم و در صورت نداشتن دستگاه اسکنر، کار اسکن برای ما خیلی سخت و دشوار می شود. اما گوشی شما می‌تواند بدون نصب هیچ برنامه دیگری این کار را برای شما انجام دهد. روش های زیادی وجود دارد که می توانید عکس ها، مدارک و کاغذهای خود را اسکن کنید، اما ما بر روی سه برنامه خاص و شناخته شده برای اسکن عکس یا کاغذ با گوشی متمرکز می شویم، این سه برنامه عبارتند از : Google Drive ، Adobe Scan و Microsoft Office Lens .

 

از آنجا که هر کدام مزایای خاص خود را دارند ، می توانید خودتان تصمیم بگیرید. به طور کلی ، در صورتی که فقط یک یا دو بار یک عکس را اسکن می کنید ، Google Drive را توصیه می کنم ، زیرا احتمالاً در تلفن شما به صورت پیشفرض نصب شده است و باعث صرفه جویی در وقت شما می شود. با این حال ، انتخاب ما Microsoft Office Lens است و اگر مرتباً با اسکن سر و کار دارید ، قطعاً بهترین انتخاب شماست.

اسکن عکس با Microsoft Office Lens

این برنامه با یک رابط کاربری ساده و دارا بودن تمام ابزارهای اساسی، نیاز شما را برطرف می کند. اگر به طور مرتب اسناد را با گوشی خود اسکن می کنید ، این برنامه ای است که باید از آن استفاده کنید. از ویژگی های این برنامه می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • ادغام در سایر سرویس های مایکروسافت Office مانند OneNote ، OneDrive ، Word و PowerPoint.
  • ویژگی OCR از طریق Word اگر از Microsoft Office استفاده می کنید. (تبدیل عکس های حاوی متن به فرمت متن قابل ویرایش).
  • رابط کاربری ساده و فوق العاده سریع.
  • با تصاویر و عکس هایی که دارید کار می کند.
نحوه اسکن عکس با گوشی
اسکن عکس با Microsoft Office Lens

برای کار با این برنامه ابتدا آن را دانلود کنید سپس برنامه را باز کنید. در زیر دکمه شاتر دوربین ، حالت های مختلفی وجود دارد که می توانید بر اساس آنچه در حال اسکن هستید ، آن را تغییر دهید. احتمالاً فقط از حالت پیش فرض document استفاده خواهید کرد اما به راحتی می توانید بین حالت های business cards ، photos و whiteboards جا به جا شوید که هر کدام حالت های از پیش تعیین شده خود را شروع می کنند.

در بالای دکمه شاتر رول دوربین شما قرار دارد و امکان دسترسی آسان به تصاویری را که قبلاً با برنامه دوربین خود ضبط کرده اید ، فراهم می کند. کافیست روی تصاویر مورد نظر برای افزودن به یک سند ضربه بزنید و سپس روی پیکان نارنجی که در سمت راست شاتر قرار دارد لمس بزنید. همچنین اگر می خواهید به صورت دستی به تصاویر خارج از صفحه دوربین بروید ، می توانید روی آیکون گالری ضربه بزنید تا به گالری دسترسی پیدا کنید. وقتی از داخل برنامه از سند عکس می گیرید یک کادر نارنجی رنگ مانند عکس بالا در اطراف کاغذ نمایان می شود، بعد از فیکس شدن از آن عکس بگیرید.

نحوه اسکن عکس با گوشی
اسکن عکس با Microsoft Office Lens

در صفحه بعدی، در بالای صفحه گزینه های دیگری را در اختیار دارید. می توانید تصاویر موجود در سند فعلی را حذف کنید، تصاویر را بچرخانید ، نوع فیلتر رنگ سند را تغییر دهید، یک پوشش متن ایجاد کرده یا روی سند ترسیم کنید. در صورت نیاز حتی می توانید یک امضا یا حاشیه نویسی اضافه کنید.

نحوه اسکن عکس (اسکن کاغذ) با گوشی
نحوه اسکن عکس با گوشی

وقتی کارتان تمام شد ، روی Done ضربه بزنید و گزینه هایی را برای نحوه ذخیره سند خود دریافت می کنید. اگر آن را در گالری گوشی اندرویدی خود ذخیره کنید ، آن را به عنوان تصویر JPEG ذخیره می کند ، اما گزینه هایی برای ذخیره به عنوان یک فایل PDF  نیز وجود دارد. همچنین می توانید تصویر را به OneDrive ، PowerPoint یا OneNote ارسال کنید و در صورت تمایل می توانید سند را به Microsoft Word وارد کنید تا صفحات حاوی متنی که اسکن کرده‌اید را از فرمت عکس به متن تبدیل کنید.

منبع kaliboys.com

یک شنبه 16 آذر 1399  8:01 AM
تشکرات از این پست
avaaa98
avaaa98
avaaa98
کاربر جدید
تاریخ عضویت : آذر 1399 
تعداد پست ها : 18

پاسخ به:چگونه مدارک و تصاویر خود را از طریق گوشی اسکن کنیم؟

عالی و کاربردی!! ممنون که این مطلب رو ارسال کردین

یک شنبه 16 آذر 1399  3:46 PM
تشکرات از این پست
victoryone
دسترسی سریع به انجمن ها