0

باتری لیتیومی چیست؟

 
almanistore
almanistore
کاربر جدید
تاریخ عضویت : آبان 1399 
تعداد پست ها : 14
محل سکونت : تهران

باتری لیتیومی چیست؟

باتری لیتیومی از جمله باتری های قابل شارژ می باشد که در آن در زمان تخلیه، یون ها لیتیم از الکترود منفی به سوی الکترود مثبت و در هنگام شارژ شدن در جهت وارونه حرکت می کند.

یکی از سئوالاتی که ممکن است برای بسیاری از ما پیش آمده باشد، این است که در موبایل ها از چه نوع باتری استفاده می شود. پاسخ ساده به این پرسش باتری یون لیتیومی است.

شما ممکن است در هنگام خرید باتری برای موبایل خود با عبارت باتری لیتیومی مواجه شده باشید و اما اطلاعات چندانی از آن نداشته اید. از اینرو در این نوشته سعی شده است که شما با این عنوان آشنایی بیشتر کسب کنید تا در هنگام خرید باتری به صورت آنلاین و یا از بازار بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

در پاسخ به این پرسش که چرا در موبایل از باتری لیتیومی استفاده می شود، باید گفت که این قبیل باتری ها در مقایسه با سایر باتری هایی که می توانستند در موبایل بکار روند حدود سه تا پنج برابر وزن و حجم کمتری دارند. از اینرو، استفاده از باتری های در موبایل به عنوان یکی فناوری با کاربری بالا در نزد عموم مردم انتخاب مناسب تری به نظر می رسد.

باتری های یون لیتیم یا لیتیومی بالاتری چگالی انرژی را فراهم می سازند که به طور تقریبی دو برابر انرژی قابل دسترس از سایر باتری ها از قبیل نیکل – کادمیم و یا نیکل – هیدرید فلز است.

برای خواندن ادامه مقاله درباره باتری لیتیومی به لینک زیر مراجه کنید.

https://www.almanistore.com/what-is-a-lithium-battery-and-why-is-it-used-in-mobile-phones/

یک شنبه 2 آذر 1399  5:25 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها