0

نخستین پلیس محجبه در نیوزیلند

 
mohammad_43
mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 41934
محل سکونت : اصفهان

نخستین پلیس محجبه در نیوزیلند

 

برای نخستین بار یک زن مسلمان با پیوستن به اداره پلیس نیوزیلند، و فارغ التحصیلی در دانشکده پلیس، یونیفرم محجبه به تن کرده و نخستین افسر پلیس باحجاب خواهد بود.

برای نخستین بار یک زن مسلمان با پیوستن به اداره پلیس نیوزیلند، و فارغ التحصیلی در دانشکده پلیس، یونیفرم محجبه به تن کرده و نخستین افسر پلیس باحجاب خواهد بود.

نخستین پلیس محجبه در نیوزیلند + عکس

زینا علی، نخستین افسر پلیس مسلمان در نیوزیلند می‌باشد که با یونیفرم محجبه به کار مشغول می‌شود.

هنگامی که حمله تروریستی در مساجد کرایست‌چرچ به وقوع پیوست، زینا علی تصمیم گرفت برای کمک به جامعه مسلمانان به پلیس ملحق شود. و این هفته او نه تنها به عنوان افسر پلیس فارغ التحصیل شد، بلکه به اولین افسر پلیس محجبه در نیوزیلند تبدیل شد.

علی ۳۰ ساله برای طراحی این لباس با پلیس همکاری داشته تا لباسی را آماده سازند که نه تنها کاربردی بلکه از نظر مذهبی برای او مناسب باشد. وی در این باره به خبرنگاران گفت که مراحل طراحی لباس حتی قبل از شروع کار او در کالج پلیس، با آزمایش مواد و سبک‌های مختلف و ارائه توصیه‌های مذهبی آغاز شده بود. و تغییرات بعدی قبل از شروع دوره استخدام انجام شد ، بنابراین او تجهیزات لازم را داشت - و حتی یک نمونه از این پوشش اسلامی را برای پوشیدن هنگام فارغ التحصیلی در دانشگاه پلیس در اختیار داشت.

وی در این باره گفته است: احساس خوبی است که می‌توانم بیرون بروم و حجاب پلیس نیوزیلند را به عنوان بخشی از لباس خودم نشان بدهم.

علی خاطرنشان کرد: من فکر می‌کنم که با دیدن آن ، زنان مسلمان بیشتری نیز مایل به پیوستن باشند.

علی لحظه ای را به یاد می‌آورد که تصمیم گرفت کار خود را از خدمات مشتری به مجری قانون تغییر دهد.

وی گفت: یکی از نیروهای امنیتی که با او کار می‌کردم قصد داشت به پلیس بپیوندد و او از من خواست که به او کمک کنم. همانطور که من این روند را شروع کردم ، حمله تروریستی کرایست چرچ اتفاق افتاد و این زمانی بود که فهمیدم زنان مسلمان بیشتری در پلیس مورد نیاز هستند، تا بتوانم به مردم و مسلمانان کمک کنم.

علی که در فیجی به دنیا آمده و از کودکی همراه با خانواده خود به نیوزیلند آمده افزود: اگر من زودتر به پلیس پیوسته بودم آنجا برای کمک بودم. و می‌توانستم به مسلمانان یاری برسانم.

وی گفت که به اینکه نماینده‌ای از جامعه مسلمانان - به ویژه زنان - است افتخار می‌کند و امیدوار است که دیگران را برای پیوستن به پلیس و گسترش جایگاه مسلمانان در اداره پلیس تشویق کند.

جمعه 30 آبان 1399  1:15 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها