0

اطلس قرآن

 
mohammad_43
mohammad_43
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1388 
تعداد پست ها : 41934
محل سکونت : اصفهان

اطلس قرآن

اطـلـس قـرآن

 
 
0 out of 5

۷۵/۰۰۰ تومان


نویسنده کتاب : شوقی ابوخلیل

مترجم: محمد کرمانی

 ناشر : به نشــر ( آستان قدس )

 شابک : 4-1367-02-964-978

نوبت چاپ: هشتم – در سال 95 به چاپ هشتم رسیده است.

شماره کتاب شناسی ملی : 1919619


دسته: به نشر ( آستان قدس ), محمد کرمانی, مذهبی برچسب: اطلس قرآن, فروش اطلس قرآن در آمازون, فروش اینترنتی اطلس قرآن, محمد کرمانی
 

کلامی از دکتر کرمانی درباره کتاب اطلس قرآن

باقدر شناسی و سپاس از محبت شما در بازنشر این اثر قرآنی و معنوی، کتاب اطلس قرآن را می توانم حاصلِ ۴۰ سال اول عمرم بنامم. توفیق ترجمه آن از از زبانهای عربی و انگلیسی نصیب این کمترین بنده خدا شد. امروز این اثر فاخر به بیش از ۱۰ زبان زنده دنیا ترجمه شده است و در سایت آمازون به دوستداران کتاب ارائه می شود.
در ایرانِ عزیز نسخه ی چاپی و کاغذی این اثر از طریق سایت انتشارات با آدرس www.bnbook.ir قابل سفارش و تهیه است.
در عظمتِ این اثرِ ماندگار مرحوم دکتر شوقی ابوخلیل همین بس که این کتاب را انتشارات دارالسلام عربستان سعودی، انتشارات دارالفکر بیروت، انتشارات آستان قدس رضوی در ایران، انتشارات الازهر مصر، همزمان چاپ می‌کنند و هیچ معارضه ای در مفاهیم آن با مفاهیم درون دینی خود نمی بینند.
حقیقتاً ۳ سال با این اثر زندگی کردم و نگاه و باور و بینشم نسبت به اسلامِ عزیز متحول شد.
تاکنون بیش از ۵۰ هزار نسخه ترجمه ی فارسی این اثر در ۱۱ چاپ مختلف، در کشور عزیز ایران به چاپ رسیده است. یک سال است که نسخه الکترونیکی آن برای دوستدارانِ قرآن در شبکه‌های اجتماعی می چرخد.
امیدوارم تمامی خوانندگانِ و اینجانب به عنوان مترجم آن به زبان فارسی، در ثوابِ کارِ ماندگارِ مرحوم دکتر شوقی ابوخلیل، با ایشان شریک باشیم و در نامه اعمالِ مقبول ما مرضیِّ رضایِ حضرت حق باشد.

مختصری پیرامون اطلس قرآن

«این کتاب شرح قصه های پیامبران یا شرح حوادث مذکور در قرآن کریم یا حتی به تنهایی یک کتاب تفسیر نیست. کتاب‌های خوب متعددی درباره این موضوعات وجود دارد.
اطلس قرآن یک اطلس کامل و در واقع مجموعه ای از ترجمهٔ آیات برگزیده قرآن کریم به همراه نقشه ها، جداول، تصاویر، و توضیحات روشنگری درباره اماکن، اقوام و نشانه های مذکور در کتاب خدا، قرآنِ عزیز، می باشد. برای افزایش اثربخشی این اطلس، جداولی حاوی دفعاتِ تکرار هر موضوع در قرآن،به همراه نام سوره ها و شماره آیات مرتبط با آن مطلب آمده است. ضمن آنکه ذیل هر مبحث تعدادی از مهمترین آیات قرآنی درباره آن موضوع بیان شده است.
مطالب این کتاب دربرگیرندهٔ بیش از هزار آیه از قرآن کریم و توضیحاتی پیرامون آنها است که در کنار نقشه ها، جداول و تصاویرِ گنجانده شده، تصوّرِ روشن و تصویرِ شفافی از موقعیت اجتماعی، تاریخی، جغرافیایی و فضای فرهنگی حاکم بر هر یک از موضوعات مندرج در این کتاب را در ذهن و اندیشهٔ خواننده ی مسلمان، متبادر و واضح می نماید و به ابهامات متعددی پیرامون آن ها خاتمه می بخشد.
ویژگی منحصر به فردِ ترجمه‌ی فارسی این اثر، ترکیب و ارائه نسخه نهایی از ۲ تألیف عربی و انگلیسی آن به صورت همزمان است که متنِ کامل و فاخری را در اختیار قرار می دهد.»
ارادتمند، دوست و همراه شما
محمدطاهر کرمانی


این کتاب دربرگیرنده بیش از هزار آیه از قرآن کریم به همراه نقشه ها، جدول ها، تصویرها و توضیحات روشنگری درباره اماکن، اقوام و نام های مذکور در قرآن کریم است. برای افزایش اثربخشی این اطلس، جدول هایی حاوی دفعات تکرار هر موضوع در قرآن، به علاوه نام سوره ها و آیاتی مرتبط با آن آمده است به نحوی که تصور روشن و تصویر بسیار شافی از موقعیت اجتماعی – تاریخی و جغرافیایی و فضای فرهنگی حاکم بر هر یک از موضوعات مندرج را در ذهن و اندیشه خواننده مسلمان، متبادر می نماید.

قُلْ سِیرُوا فِی الْأَرْضِ فَانظُرُوا کَیْفَ بَدَأَ الْخَلْقَ ثُمَّ اللَّهُ یُنشِئُ النَّشْأَةَ الْآخِرَةَ إِنَّ اللَّهَ عَلَى کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ (بگو در زمین بگردید و بنگرید خداوند چگونه آفرینش را آغاز کرده است، سپس خداوند به همین گونه، جهان را ایجاد می کند خداوند یقیناً بر هر چیز تواناست)   /عنکبوت20
جمعه 30 آبان 1399  11:15 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها