0

کندلوس، روستای 4 هزار ساله مازندران

 
majid68
majid68
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : بهمن 1388 
تعداد پست ها : 4493
محل سکونت : اصفهان

کندلوس، روستای 4 هزار ساله مازندران

 

در ایران خیلی از جاذبه یا روستاها رو خواهید دید که شاید باورش برایتان دشوار باشد که بدایند اینجا واقعا ایران زیبای خودمان است کشوری که هر گوشه اش شما را در زیبایی خود فرو می برد. روستای زیبای کندلوس از آن دسته مقصد هایی است که شاید اگر عکس آن را دیده باشید به سختی باور کنید اینجا تکه ای از کشور زیبای خودمان است.

کندلوس

روستای کندلوس در منطقه کجور نوشهر مازندارن قرار دارد از روستاهای ارزشمند و از مناطق نمونه گردشگری کشور است.خانه های قدیمی با نمایی از چوب، سقف های چوبی، پنجره های کوچک زیبا، دیوارهای کاه گلی و کوچه های سنگ فرش شده، چشمه های آب معدنی و نهرهای جاری نمای روستای کندلوس را می سازند.

مازندران کندلوس

کندلوس در منطقه کجور تمدن های بسیاری را در دورهای مختلف به خود دیده است. در این دهکده آثاری از تمدن قبل از میلاد، تمدن ایران قبل از اسلام و تمدن ایران بعد از اسلام دیده شده است.
اگر به کندلوس سفر کردید حتما به موزه گیاهان دارویی این روستای ارزشمند سر بزنید. مجموعه کشاورزی که به کار کشت، تولید و بسته بندی گیاهان اصلی دارویی، معطر و روغن های گیاهی مشغول است.اهمیت این مجموعه جدا از این موارد به دلیل کاشت گیاه ژنتیک های ارزشمند درآن است.

کندلوس مازندران

" کمال الملک " در سفری که به همراه ناصر الدین شاه به این روستا داشته است، تابلویی از این دهکده نقاشی کرده است که در حال حاضر در" کاخ موزه صاحبقرانیه " قرار دارد. بدون شک این روستا از زیباترین مناطقی است که تا به حال و در همه عمرتان دیده اید. روستای 4 هزار ساله ای که همه زیبایی هایش را جایی میان دره های البرز مرکزی در جنوب دریای خزر و میان کوه ها پنهان کرده است و خودش را تنها به کسانی نشان می دهد که به سراغش می روند.

مازندران

کندلوس

روستا کندلوس مازندران

کندلوس مازندران

مازندران کندلوس

 

سه شنبه 27 آبان 1399  7:02 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها