0

چگونه تصمیم به ازدواج را با خانواده مطرح کنیم؟

 
zahra_53
zahra_53
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1388 
تعداد پست ها : 28735
محل سکونت : اصفهان

چگونه تصمیم به ازدواج را با خانواده مطرح کنیم؟

 

چگونه مورد ازدواج خود را به خانواده معرفی کنیم,ترفندهای طلایی برای مطرح کردن ازدواج به خانواده

ترفندهای طلایی برای مطرح کردن ازدواج به خانواده

 

طرح کردن ازدواج با خانواده

بسياري از دختران و پسران امروزی برای این که خانواده را از علاقه خود به ازدواج با شخصی مطلع کنند با مشکل روبرو هستند و به دنبال راهی برای حل این مشکل خود می گردند.

چطور بگوییم میخواهیم ازدواج کنیم؟

در جامعه کنونی ازدواج ها ديگر شکل سنتی قبل را ندارند و دختر و پسر پیش از این که والدین را در جریان ارتباطشان با یکدیگر قرار دهند، به منظور آشنایی بیشتر برای ازدواج با هم اشنا میشوند و ديگر مانند قدیم ها پسرها درهنگام گفتن این که از یکی خوششان آمده به پدر یا مادرشان تغيير رنگ نمی دهند و دخترها هم راحت تر به مادرشان می گویند که خواستگار دارند.

 

با این همه تغيير در سبک زندگی، با وجود این موضوع ها ولی هنوز خانواده ها بطور کامل امادگی پذیرفتن این مسئله را ندارند که از رسم و رسوم سنتی ازدواج فاصله بگیرند و فرزندشان همسر آينده اش را انتخاب و به آن ها معرفی کند و هنوز در بین گذاشتن مسأله با خانواده ها مهم و حتی گاهی دشوار است.

 

چگونه مورد ازدواج خود را به خانواده معرفی کنیم,ترفندهای طلایی برای مطرح کردن ازدواج به خانواده

چگونه مورد ازدواج خود را به خانواده معرفی کنیم

 

قبل از مطرح کردن موضوع به نکات زیر توجه کنید

آیا سن شما اکنون مناسب ازدواج است؟

زمانیکه شما عاشق شخصی می شوید و آن قدر این مسئله برایتان مهم است که میخواهید آنرا با خانواده مطرح کنید احتمالا قصد و نیت ازدواج در کار است. ولی همان طور که می دانید یکی از اصلی ترین فاکتورها برای ازدواج داشتن سن مناسب است، برای این که تا حدی ميزان موفقیت آمیز بودن یک رابطه را به ما نشان می دهد؛ به عنوان مثال دختری که در سن 16 سالگی عاشق می شود و تصمیم به ازدواج می گیرد احتمالا نسبت به دختری که در 25 سالگی چنين تصمیمی را گرفته شانس کمتری برای موفقیت در ازدواج دارد.

 

دلیل این مسئله هم این است که ما سن را بعنوان عامل بیانگر پختگی عقلانی و هیجانی در نظر می گیریم. هرچند که قطعاً استثنائاتی هم وجود دارد. پس اگر شما در سن پایینی عاشق شده اید و میخواهید  این مسئله را با خانواده مطرح کنید شاید با مقاومت خانواده رو به رو شوید.

 

چگونه مورد ازدواج خود را به خانواده معرفی کنیم,ترفندهای طلایی برای مطرح کردن ازدواج به خانواده

چگونه ازدواج را با خانواده مطرح کنیم

 

آیا فردی که عاشق او شده اید معیارهای موردنظر شما را داراست؟

در این بخش شما باید تمام موردهای فردی و خانوادگی که در دوام یک رابطه نقش دارند را بررسی کنید. ویژگی های فردی عبارت اند از اینکه آیا شخص مورد نظر شما از لحاظ اخلاقی تمام معیارها و ملاک های شما را داراست؟ یا اینکه صرف چون عاشق او شده اید می خواهید از نقاط ضعف او و خواسته های خودتان چشم پوشی کنید؟

 

حتما در این مورد با چشمان باز تصمیم بگیرید چرا که وقتی بخواهید درباره او با خانواده صحبت کنید باید با ارائه علل قابل قبول و منطقی توضیح دهید که به چه دلیل این فرد میتواند شما را خوشبخت کند. در مورد خانواده و رابطه او با خانواده اش هم اطلاعاتی به دست آورید و ببینید که آیا جایگاه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آن ها با خانواده شما تناسب دارد؟ هرگونه بالا بودن یا پائین بودن فاصله طبقاتی میتواند بعنوان عامل تاثیر گذار در نظر خانواده تان باشد.

 

چگونه مورد ازدواج خود را به خانواده معرفی کنیم,ترفندهای طلایی برای مطرح کردن ازدواج به خانواده

مطرح کردن موضوع ازدواج با خانواده

 

پیش زمینه هایی که برای مطرح کردن ازدواج با خانواده باید فراهم شود 

جوانان پیش از انتقال موضوع ازدواج با خانواده ها، باید چند نکته را درنظر بگیرند تا بتوانند به سوالات و نگرانی های آن جواب دهند.

 

- پیش از هر چیز باید آشنایی کافی از شخص موردنظرشان داشته باشند. این آشنایی هم باید براساس منطق و اطلاعات علمی درست باشد.

 

- از نظر ظاهری با هم تناسب داشته باشند و از نظر تحصیلی فاصله زيادي با هم نداشته باشند.

 

- پسر، خدمت سربازی را انجام داده است یا نه؟

 

- هر دو نفر به بلوغ و استقلال اقتصادی رسیده اند یا نه؟

 

- همدیگر را از نظر ویژگی های شناختی و خلقی بررسی کرده با شند؛ یعنی این که طرف مقابل عصبی است یا نه؟ و خيلي موردهای دیگر.

 

- بخاطر جبران ناکامی های گذشته دست به این ازدواج نزنند.

 

- مسایل مذهبی و دینی را در نظر بگیرند؛ به عنوان مثال چنانچه پسر معتقد به حجاب کامل چادر باشد و دختر این مسئله را رعایت نکند، در آينده مشکل برای شان پیش می آید.

 

مسئله را بین خودتان تمام شده فرض نکنید. زیرا اگر با مخالفت خانواده روبرو شوید از شخص مقابل دفاع می کنید و این مسئله مقاومت خانواده را در پی دارد؛ پس بهتر است یک راه برگشت برای خودتان باز بگذارید.

 

چگونه مورد ازدواج خود را به خانواده معرفی کنیم,ترفندهای طلایی برای مطرح کردن ازدواج به خانواده

مطرح کردن موضوع ازدواج با  پدر و مادر

 

در مورد ازدواج به کی بگیم؟

ابتدا برای در بین گذاشتن مسئله خواستگاری با خانواده تان رگ خواب آن ها را پیدا کنید و بدانید نبض خانواده دست کیست و لازم نیست ابتدا به سراغ مهره های اصلی منزل بروید بلکه میتوانید به سراغ یک واسطه بروید که مادر ها میتوانند بهترین واسطه بین شما و پدر باشند.

 

اگرشناختی از مادرتان دارید و می دانید مورد مناسبی در این زمینه نیست، به سراغ خواهر برادرهای بزرگتر بروید تا آن ها واسطه شوند و صحبت های شما را به گوش خانواده برسانند. این شیوه مطمئن تر است و شما را از مشکلات احتمالی مصون می دارد.

 

بدون رضایت خانواده ازدواج نکنید

در خانواده های ایرانی ازدواج نباید بدون خشنودی خانواده انجام شود و حداقل باید یک رضایت نسبی وجود داشته باشد. دختر یا پسری که بدون رضایت والدین همسر وارد خانواده ای میشوند ، متأسفانه از نظر آن خانواده مطرود هستند.

 

عروس ها زیر نگاه تند و تیز مادر شوهر و خواهر شوهر قرار دارند و امکان دارد نگاه تحقیر آمیزی به داماد شود بنابراین چنانچه بخواهید بدون نظر والدین ازدواج کنید مشکلاتی برای شما ایجاد می شود.

 

چنانچه مخالفت خانواده ها بخاطر اختلاف اعتقادات مذهبی، اختلاف مالی زیاد، فاصله سنی بسیار زیاد یا موجه نبودن شخصیت فرد موردنظر بود در حالیکه شما معتقدید میتوانید با قدرت عشق و صبر وی را عوض کنید بهتر است به توصیه والدینتان گوش دهید و بی گدار به آب نزنید و در انتخابتان توجه بیشتری داشته باشید.

 

دو نکته ای که در بالا مطرح گردید، مواردی هستند که پیش از ورود به بخش بعد باید آنها را بررسی کنید. برای این که این دو نکته احتمالا ریشه موافقت یا مخالفت خانواده شما خواهند بود.

 

دوشنبه 12 آبان 1399  1:54 PM
تشکرات از این پست
farshon
farshon
farshon
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1387 
تعداد پست ها : 43923
محل سکونت : خراسان رضوی

پاسخ به:چگونه تصمیم به ازدواج را با خانواده مطرح کنیم؟

والاوالدین ازطرزرفتارمامتوجه می شوند

پنج شنبه 4 دی 1399  10:35 AM
تشکرات از این پست
zahra_53
دسترسی سریع به انجمن ها