0

قابلیت پاسخ هوشمند به کامنت های یوتیوب اضافه شد

 
meysam2126
meysam2126
کاربر جدید
تاریخ عضویت : مهر 1399 
تعداد پست ها : 2
محل سکونت : تهران

قابلیت پاسخ هوشمند به کامنت های یوتیوب اضافه شد

گوگل قابلیت و امکان‌های جدیدی را به خدمت اشتراک ویدیوی یوتیوب اضافه کرد که قابلیت ارسال جواب هوشمند به دیدگاه ها را به خالق‌های محتوا میدهد.

گوگل، تعامل با یوزرها را برای آفریننده‌های محتوا در یوتیوب آسوده می‌نماید. قابلیت و امکان‌های نو به هر سازنده قابلیت میدهد تا به‌شکل هوشمند به نظرهای ارسال‌گردیده برای کلیپ، جواب دهد. این امکان که به‌اسم Smart Reply شناخته می شود، از هوش تصنعی برای تهیه و تنظیم جواب‌های مطلوب با هر حیث منفعت می برد. یوزرها با توکل بر بضاعت و توان‌های پردازشی الگوریتم هوشمند، دیگر نیاز به تایپ کردن جواب برای هر لحاظ ندارند. Smart Reply در نصیب ساخت‌و‌ساز محتوای یوتیوب، YouTube Studio، دراختیار یوزرها قرار میگیرد.

گوگل تصویری متحرک از طریق‌ی به کارگیری از قابلیت و امکان جواب هوشمند منتشر کرد. از تفاوت‌های اساسی قابلیت و امکان تازه می‌قدرت به پشتیبانی از لهجه‌های مختلف اشاره نمود. قابلیتی شبیه برای یوزرها جی‌میل هم عرضه می گردد که ولی از لهجه‌های متعددی پشتیبانی نمی‌نماید. ولی Smart Reply هم اکنون صرفا از لهجه‌های انگلیسی و اسپانیایی پشتیبانی می‌نماید، البته در ظاهر گوگل تصمیم دارااست تا گویش‌های دیگر را نیز به‌مرور به خدمت بیفزاید.

 

مهندسان گوگل در پست وبلاگی که برای قابلیت و امکان نو منتشر کردند، معضل‌های بسط‌ی الگوریتم را شرح دادند. آنان می گویند برای افزودن امکان استعمال از شکلک و شعور پیام‌های دربردارنده شکلک در توییتر، ناچار به گسترش‌ی سبک پردازش گویش تماما جدیدی گردیده‌اند. درنتیجه‌ی همین کوشش‌ها، سیستم جواب هوشمند توییتر جواب‌هایی دربردارنده شکلک را هم به استفاده کننده سفارش می دهد. در بخشی از پست وبلاگی گوگل میخوانیم: «نظرهایی که در یوتیوب ارسال می شوند، برخلاف آدرس اینترنتی‌ها متن طولانی و لهجه قانونی ندارند. در جواب‌های توییتر عمدتا از الگوهای پیچیده‌ی زبانی به کار گیری میگردد که دربرگیرنده واژه و کلمه‌های کنایه دار، اصطلاح‌های عامیانه، عدم توجه در نماد‌گذاری و استعمال‌ی بسیار زیاد از شکلک (Emoji) میباشد».

گوگل امکان جواب‌های ‌هوشمند را برای تمامی‌ی نظرهای یک کلیپ فعال نمی‌نماید. درواقع سیستم تشخیص می دهد که آفریننده‌ی محتوا، بیشتر به تعامل با کدام جواب رغبت دارااست. آن‌گاه، پیشنهادهای هوشمند برای جواب به به عبارتی نظریات ارائه میگردند. بعضا از رسانه‌های فناوری، به‌خیال همین سیاست گوگل تصور کردند که جواب‌ها فقط برای برخی از دیدگاه ها فعال میباشند و حتی آن را باگ گزارش دادند. در پی‌‌ی پست وبلاگی گوگل میخوانیم:

    مقصود ما مدد کردن به تولید کننده‌های محتوا میباشد. درنتیجه ما می بایست مطمئن شویم که SmartReply صرفا هنگامی جواب سفارش می‌نماید که عملکرد دارااست. درنتیجه پیشنهادها هنگامی ارائه می شوند که احتمال رغبت تولید کننده‌ی محتوا به جواب، بالا باشد. به‌علاوه، سیستم نیز قبل از ارائه‌ی توصیه می بایست از مطلوب و منطقی بودن آن مطمئن خواهد شد.

قابلیت و امکان جواب هوشمند در جی‌میل، امداد شایانی به یوزرها دوستداشتنی‌ترین خدمت آدرس اینترنتی دنیا کرد. آنان دیگر پست الکرونیکی‌های متفاوت را بی‌جواب نمی‌گذارند و جواب‌های سریعی برای تعامل بهتر دراختیار دارا هستند. جواب هوشمند به نظر ها در یوتیوب هم با همین غرض ارتقا تعامل ارائه شد تا سازنده‌ها، در رابطه با جامعه‌ی طرف داران خویش غالب‌خیس شوند.

 

گوگل تصمیم داراست تا قابلیت و امکان‌هایی شبیه با جواب هوشمند را در خدمت‌های دیگر خویش هم توسعه و گسترش دهد. به‌تیتر نمونه آنها درپی توسعه و گسترش‌ی امکان Smart Compose برای صفحه کلید منحصر Gboard می‌باشند تا گزاره‌های استفاده کننده را فارغ از نیاز به نوشتن، کامل شدن نماید. امکان ذکر شده، خصوصا در نرم افزار‌های پیام‌رسان مانند تلگرام و واتساپ بسیار کاربردی خواهد بود. درنهایت به‌لحاظ می رسد ربات‌ها و الگوریتم‌های هوشمند، روز‌به‌روز نفوذ خویش را به معاش آنلاین یوزرها ارتقاء می دهند و حتی‌در تعامل‌های فردی آن ها نیز به‌تیتر دستیار وارد میگردند.

منبع

یک شنبه 20 مهر 1399  9:10 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها